--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Chip Insignia

ODPOWIEDZ
jaromat

Re: insignia 2.0T 4x4 manual

Post autor: jaromat » 9 sty 2014, o 15:18

u znajomego co robilem ten BC tez czipowal swoje 2.0cdti i tez serii nie bylo wyszlo mu 151 ps

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: insignia 2.0T 4x4 manual

Post autor: norbi333 » 10 lut 2014, o 23:04

Swoją będe jeszcze raz ciągnął do tunera i zobaczymy co wyjdzie.Tym razem zostawiam mu auto na dwa dni

-- 8 lut 2014, o 13:56 --

Auto zaciągnięte i zobaczymy czy 300 koni pęknie czy nie

-- 10 lut 2014, o 23:04 --

Na chwilę obecną najlepszy pomiar to 299 koni i 470 Nm. Jutro jeszcze prace nad poprawkami AFR i pewnie w środę odbiór auta

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: insignia 2.0T 4x4 manual

Post autor: norbi333 » 11 lut 2014, o 10:42

wojtassss pisze:1 zabrakł :D
Ale 300 pęknie. Ładnie się będzie odpychać.
Pewnie jutro się przekonam :lol:

Awatar użytkownika
Kali
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:48
Auto: 2.0T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Tychy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: insignia 2.0T 4x4 manual

Post autor: Kali » 20 lut 2014, o 09:38

Widzialem ten twoj wykres na innym forum. Wyszedl raczej bardzo kiepsko. Nadal nie moge pojac, ze ten sam majster robi 350 koni i 600 Nm, a w twoim przypadku mu sie powinela noga.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: insignia 2.0T 4x4 manual

Post autor: norbi333 » 20 lut 2014, o 16:12

Nie mam pojęcia.Być może dlatego ,ze to automat i ma inny sterownik.Tak czy siak auto wróciło do serii

marcinsobi

Re: insignia 2.0T 4x4 manual

Post autor: marcinsobi » 20 lut 2014, o 17:00

nie spełniało oczekiwań ?

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: norbi333 » 20 lut 2014, o 17:29

O ile sam przyrost w miarę przyzwoity to przebieg wykresu bardzo słaby.Dół nawet trochę słabszy niż seria.Dopiero od 4 tyś wzrost momentu był.

gruby_stw

Re: Chip Insignia

Post autor: gruby_stw » 27 kwie 2014, o 21:33

Witam. Panowie co sensownego można zrobić w silniku 2.0 130 ps ? Sensownego mam na myśli ile z tego można wyciągnąć, żeby to miało ręce i nogi i żeby podzespoły nie zaczęły padać za kilka tysięcy kilometrów.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: norbi333 » 27 kwie 2014, o 21:41

Zrobisz jakieś 180 -190 koni

gruby_stw

Re: Chip Insignia

Post autor: gruby_stw » 28 kwie 2014, o 06:06

O to nawet sporo. A co ze sprzęgłem, skrzynia biegów? Nic nie zaczyna sie kaszanic?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: Alex » 28 kwie 2014, o 16:03

Bezpieczna wartość dla skrzyni M32 to jakieś 160/170 KM oraz 340/350 Nm wg mnie.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

gruby_stw

Re: Chip Insignia

Post autor: gruby_stw » 28 kwie 2014, o 21:54

a w jaki sposób mam się dowiedzieć czy mam 130 czy ograniczone 160? Podejrzewam że może to być 130, bo tarcze jakie mi podchodzą to przód 296, i tył 292 czy jakoś tak, a te mocniejsze wersje to chyba 321 i 315 prawda? A Ty Alex masz M32 i na tyle podkręcałeś swoją Iśke?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Chip Insignia

Post autor: peja-1991 » 28 kwie 2014, o 22:04

sprawdzisz po winie jaką masz skrzynie.
160 ma tarcze 321 przód i 315 tył,
Alex ma 160 konną

ja mam 180 koni i 230 Nm - benzyna i do tych 350 Nm nie powinno się nic dziać z m32 ale powyżej może być różnie, może się okazać że przyjmie i 450 a może być tak że strzeli ją przysłowiowy "wuj"
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: Alex » 28 kwie 2014, o 22:09

Dokładnie, VIN wszystko wyjaśni. Jeżeli będzie napisane, że masz 130 KM i skrzynię M32 to więcej niż 350 Nm bym nie wyciskał. Ja mam seryjne 160 KM i skrzynię F40.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

krzysdro

Re: insignia 2.0T 4x4 manual

Post autor: krzysdro » 29 kwie 2014, o 07:08

bolek pisze:U kogo byłeś?
Jasne, że automat ma limiter momentu obrotowego. Tylko trzeba wiedzieć gdzie jest w programie. Manuale też mają limitery na każdy bied tylko ustawione jest z dużą górką,

pozdro

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Chip Insignia

Post autor: norbi333 » 29 kwie 2014, o 17:23

gruby_stw pisze:O to nawet sporo. A co ze sprzęgłem, skrzynia biegów? Nic nie zaczyna sie kaszanic?
Kwestia jak jeździsz.Katujesz to wykończysz.Normalnie użytkujesz to bez problemów

Grzegorz

Re: Chip Insignia

Post autor: Grzegorz » 9 maja 2014, o 07:32

Mam pytanko, czy jak jedna firma zrobiła mi chipa, z takim wykresem, to gdy podjadę do innej firmy to może mi tak pozmieniać, aby np aby najwyższy moment był w zakresie obrotów 2000-2300, a nie jak obecnie mam 2500-3000 rpm?? Czy to fizycznie da się jakoś zrobić, czy dany wykres jest jeden dla danego auta
Robiłem chipa w WSTR i nie mogę przyzwyczaić się, że mam za niskie obroty i jak zjeżdżam z ronda to mi auto lekko poszarpuje. Czy chłopaki z TuneForce mogliby by mi magicznie przestroić auto?

kicaj
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:25
Auto: I
Rok produkcji: 2015
Miasto: B/DE
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Chip Insignia

Post autor: kicaj » 9 maja 2014, o 08:25

Tak ale potraktują to jak zwykłą usługę czyli zapłacisz jak za nowy tuning.
A nie możesz skontaktować się z wstr w sprawie korekty, reklamacji?

Sent from mobile.

picky

Re: Chip Insignia

Post autor: picky » 14 maja 2014, o 13:57

Robił ktoś chip mając skrzynie automatyczną? Jak to się ma do skrzyni, macie jakieś informację na ten temat?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Chip Insignia

Post autor: peja-1991 » 14 maja 2014, o 15:00

marcinsobi zrobił ostatnio chipsa mając automat
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”