--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuChip Insignia
-
jaromat
Re: insignia 2.0T 4x4 manual
u znajomego co robilem ten BC tez czipowal swoje 2.0cdti i tez serii nie bylo wyszlo mu 151 ps
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: insignia 2.0T 4x4 manual
Swoją będe jeszcze raz ciągnął do tunera i zobaczymy co wyjdzie.Tym razem zostawiam mu auto na dwa dni
-- 8 lut 2014, o 13:56 --
Auto zaciągnięte i zobaczymy czy 300 koni pęknie czy nie
-- 10 lut 2014, o 23:04 --
Na chwilę obecną najlepszy pomiar to 299 koni i 470 Nm. Jutro jeszcze prace nad poprawkami AFR i pewnie w środę odbiór auta
-- 8 lut 2014, o 13:56 --
Auto zaciągnięte i zobaczymy czy 300 koni pęknie czy nie
-- 10 lut 2014, o 23:04 --
Na chwilę obecną najlepszy pomiar to 299 koni i 470 Nm. Jutro jeszcze prace nad poprawkami AFR i pewnie w środę odbiór auta
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: insignia 2.0T 4x4 manual
Pewnie jutro się przekonamwojtassss pisze:1 zabrakł
Ale 300 pęknie. Ładnie się będzie odpychać.
- Kali
- Użytkownik
- Posty: 179
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:48
- Auto: 2.0T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Tychy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: insignia 2.0T 4x4 manual
Widzialem ten twoj wykres na innym forum. Wyszedl raczej bardzo kiepsko. Nadal nie moge pojac, ze ten sam majster robi 350 koni i 600 Nm, a w twoim przypadku mu sie powinela noga.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: insignia 2.0T 4x4 manual
Nie mam pojęcia.Być może dlatego ,ze to automat i ma inny sterownik.Tak czy siak auto wróciło do serii
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Chip Insignia
O ile sam przyrost w miarę przyzwoity to przebieg wykresu bardzo słaby.Dół nawet trochę słabszy niż seria.Dopiero od 4 tyś wzrost momentu był.
-
gruby_stw
Re: Chip Insignia
Witam. Panowie co sensownego można zrobić w silniku 2.0 130 ps ? Sensownego mam na myśli ile z tego można wyciągnąć, żeby to miało ręce i nogi i żeby podzespoły nie zaczęły padać za kilka tysięcy kilometrów.
-
gruby_stw
Re: Chip Insignia
O to nawet sporo. A co ze sprzęgłem, skrzynia biegów? Nic nie zaczyna sie kaszanic?
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Chip Insignia
Bezpieczna wartość dla skrzyni M32 to jakieś 160/170 KM oraz 340/350 Nm wg mnie.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
gruby_stw
Re: Chip Insignia
a w jaki sposób mam się dowiedzieć czy mam 130 czy ograniczone 160? Podejrzewam że może to być 130, bo tarcze jakie mi podchodzą to przód 296, i tył 292 czy jakoś tak, a te mocniejsze wersje to chyba 321 i 315 prawda? A Ty Alex masz M32 i na tyle podkręcałeś swoją Iśke?
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Chip Insignia
sprawdzisz po winie jaką masz skrzynie.
160 ma tarcze 321 przód i 315 tył,
Alex ma 160 konną
ja mam 180 koni i 230 Nm - benzyna i do tych 350 Nm nie powinno się nic dziać z m32 ale powyżej może być różnie, może się okazać że przyjmie i 450 a może być tak że strzeli ją przysłowiowy "wuj"
160 ma tarcze 321 przód i 315 tył,
Alex ma 160 konną
ja mam 180 koni i 230 Nm - benzyna i do tych 350 Nm nie powinno się nic dziać z m32 ale powyżej może być różnie, może się okazać że przyjmie i 450 a może być tak że strzeli ją przysłowiowy "wuj"
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Chip Insignia
Dokładnie, VIN wszystko wyjaśni. Jeżeli będzie napisane, że masz 130 KM i skrzynię M32 to więcej niż 350 Nm bym nie wyciskał. Ja mam seryjne 160 KM i skrzynię F40.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
-
krzysdro
Re: insignia 2.0T 4x4 manual
Jasne, że automat ma limiter momentu obrotowego. Tylko trzeba wiedzieć gdzie jest w programie. Manuale też mają limitery na każdy bied tylko ustawione jest z dużą górką,bolek pisze:U kogo byłeś?
pozdro
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Chip Insignia
Kwestia jak jeździsz.Katujesz to wykończysz.Normalnie użytkujesz to bez problemówgruby_stw pisze:O to nawet sporo. A co ze sprzęgłem, skrzynia biegów? Nic nie zaczyna sie kaszanic?
-
Grzegorz
Re: Chip Insignia
Mam pytanko, czy jak jedna firma zrobiła mi chipa, z takim wykresem, to gdy podjadę do innej firmy to może mi tak pozmieniać, aby np aby najwyższy moment był w zakresie obrotów 2000-2300, a nie jak obecnie mam 2500-3000 rpm?? Czy to fizycznie da się jakoś zrobić, czy dany wykres jest jeden dla danego auta
Robiłem chipa w WSTR i nie mogę przyzwyczaić się, że mam za niskie obroty i jak zjeżdżam z ronda to mi auto lekko poszarpuje. Czy chłopaki z TuneForce mogliby by mi magicznie przestroić auto?
Robiłem chipa w WSTR i nie mogę przyzwyczaić się, że mam za niskie obroty i jak zjeżdżam z ronda to mi auto lekko poszarpuje. Czy chłopaki z TuneForce mogliby by mi magicznie przestroić auto?
-
kicaj
- Użytkownik
- Posty: 263
- Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:25
- Auto: I
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: B/DE
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
Tak ale potraktują to jak zwykłą usługę czyli zapłacisz jak za nowy tuning.
A nie możesz skontaktować się z wstr w sprawie korekty, reklamacji?
Sent from mobile.
A nie możesz skontaktować się z wstr w sprawie korekty, reklamacji?
Sent from mobile.
-
picky
Re: Chip Insignia
Robił ktoś chip mając skrzynie automatyczną? Jak to się ma do skrzyni, macie jakieś informację na ten temat?
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Chip Insignia
marcinsobi zrobił ostatnio chipsa mając automat
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

