--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: KaMYk » 8 cze 2016, o 08:10

a kończą się po przekroczeniu tak około 3000 obr? Czy ciągną się do max. obrotów?

To może być początek końca dwumasy, niskie obroty wysoki bieg i delikatnie szarpie. Ze wzrostem obrotów powinno ustępować.
No można zgadywać :)

evo

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: evo » 8 cze 2016, o 14:18

Edit Dzis podłączony komp Parametry czytanie . 4 Wtrysk jest na wysokim Plusie reszta wszytko ok .

Mechanik mówi ze to nie jest szarpanie tylko wibramie na każdym biegu od 2000 2500 obr. to jest ale najmocniej czuc od 4 biegu w gore

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: KaMYk » 8 cze 2016, o 14:37

To tym bardziej stawiam na koło dwumasowe.
A jaka jest diagnoza mechanika po diagnostyce?

evo

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: evo » 8 cze 2016, o 14:40

Obstawia Przeguby ze to nic z silnikiem .

kimba24
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 04:13
Auto: Insignia 2.0 DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ożarów Maz.

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: kimba24 » 8 cze 2016, o 15:03

przed wymianą przegubu zbadaj dokładnie dwumas, tym bardziej jesli auto ma spory przebieg, ja miałem wibrację przy przyśpieszaniu (nie szarpanie) z tym że wiedziałem że mam dwumas na wykończeniu po wymianie spokój, dodam że oryginał przejechał ponad 200tyś

evo

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: evo » 8 cze 2016, o 15:17

a jak rozpoznać dwu-mas

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: supi » 8 cze 2016, o 15:43

szarpanie przy ruszaniu......zwłaszcza po dłuższej jeździe w korku, pukanie przy wyłączaniu i włączaniu... to tak z grubsza.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: Alex » 8 cze 2016, o 15:46

Wbij piąty bieg, zejdź do 1000 obr/min i wciśnij gaz do oporu. Jeśli będzie szarpać, telepać i nie wiadomo co tam jeszcze, to na pewno dwumasa. Jeśli auto będzie ciągnęło płynnie do przodu, to można ją wykluczyć.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

evo

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: evo » 8 cze 2016, o 15:59

to mogę wykluczy testowane . Tylko wibracje sa po przekroczeniu jak juz pisałem 2000 obr.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: hubertus » 8 cze 2016, o 16:26

Każą ci cały samochód badać i rozbierać. Ja bym zaczął jednak od sprawdzenia tego ciśnienia sprężania. Aby wykluczyć lub potwierdzić wcześniejszy pomiar, który wykazał jego brak na dwóch cylindrach.

gongi
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 18 sty 2015, o 16:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: gongi » 8 cze 2016, o 19:45

Ja przed regeneracją silnika miałem wibracje na kierownicy, w sumie pojawiały się w różnych momentach, ale najczęściej przy dość wysokich prędkościach koło 160km/h - było je czuć na kierownicy i delikatnie na nogach. Też każdy mówił, że dwumasa ;) nie wiem co to było, czy już panewki powodowały jakieś wibracje - nie znam się na tym, ale teraz po regeneracji nie ma żadnych wibracji. Oczywiście cały czas dwumasę mam fabryczną mimo przebiegu 203tys, ale to przez to pewnie, że auto robi trasy.

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: SoulfirE » 8 cze 2016, o 21:00

Podepnę się nieco pod temat, bo mam podobny problem.
Wczoraj robilem w ASO rozrząd, olej, filtry i pełen przegląd, zostawiłem u nich ponad 2 tys złotych. Auto wyjechało i niby wszystko ok, ale po 5km zanim dojechałem do domu tryb awaryjny, 130st, przegrzany silnik telefon do ASO i holowanie. Na komputerze wyskoczył błąd czujnika ciśnienia dpf oraz elektrozawór turbiny (ten błąd był w historii komputera już wcześniej na przeglądzie ale uznali że nie trzeba tego robić). Sprawdzili czujnik (pierwotnie uważali że on może być uszkodzony) i jest ok, za to elektrozawór twierdzą, że do roboty, ale gwarancji że sytuacja się powtórzy żadnej nie dają.
Jak myślicie co powinienem zrobić? Wymienić czujnik, zawór, czy i to i to? Czy może po prostu nic i jeździć, a jak sytuacja się powtórzy to wtedy działać? W razie czego mam od opla assistance holowanie + samochód zastępczy.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: Alex » 8 cze 2016, o 21:35

Jak niby sprawdzili czujnik, który powodował błąd w elektronice ? Wypięli, popatrzyli i powiedzieli, że jest ok ? Bo w taki sposób, to każdy czujnik będzie ok.
Zarówno czujnik, jak i elektrozawór są "standardowymi usterkami", które prędzej czy później dadzą o sobie znać. Czujnik wymień na pewno, a do elektrozaworu dołóż mały filtr (jest opisane na forum). Gdy to nie pomoże, to wtedy wymień cały elektrozawór.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: SoulfirE » 9 cze 2016, o 06:00

Nie wiem w jaki sposób go sprawdzili, ale chyba włączali serwisowe wypalanie dpf i czujnik nie pokazał błędu. Ile kosztuje wymiana takiego czujnika? Za elektrozawór powiedzieli 370zł z robocizną (20 minut na poczekaniu).

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: P405 » 9 cze 2016, o 06:05

Elektrozawór wymienisz sam w 5 min, a kupisz za ok. 180 zł.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: SoulfirE » 9 cze 2016, o 07:37

Bez jakiegoś łopatologicznego tutoriala nawet nie będę wiedział gdzie go szukać. A ile zajmuje wymiana czujnika i jakie to są koszty? Czy jakiś mechanik poza aso zrobi mi to na poczekaniu?

PS. czy ten zawór to jest to http://allegro.pl/zawor-podcisnienia-eg ... 78494.html ?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: IBZI » 9 cze 2016, o 07:43

U nas na forum masz tutoriale. Są zdjęcia. Elektrozawór to naprawdę 5 minut. I to jak śruba ciężko się kręci ;) Dojście dobre, bo na wierzchu. Dasz radę. Na allegro nowe po ok. 140 zł.
A czujnik wymieni Ci w zasadzie każdy mechanik. Nie potrzeba do tego ASO.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: KaMYk » 9 cze 2016, o 07:47

Tak, to tan elektrozawór.

na marginesie, ile kosztuje w ASO ten czujnik temperatury spalin?

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: SoulfirE » 9 cze 2016, o 07:51

Właśnie ten czujnik temperatury spalin nie wiem ile, powiedzieli że jest dobry i nie trzeba wymieniać więc też nie mówili kwoty. Jeśli byłoby to do 200zł z wymianą to pewnie dla świętego spokoju bym wymienił żeby gdzies znowu na środku drogi nie utknąć.
edit: niestety nie znalazłem tutoriala, jedynie w kilku miejscach wygasły link http://insignia-club.pl/elektrozawor-turbiny-t465.html

pasi

Re: Temperatura 130 stopni brak mocy dymienie

Post autor: pasi » 9 cze 2016, o 08:07

Miałem to samo wymień czujnik temperatury i wszystko bedzie wporzadku

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”