Post
autor: SoulfirE » 8 cze 2016, o 21:00
Podepnę się nieco pod temat, bo mam podobny problem.
Wczoraj robilem w ASO rozrząd, olej, filtry i pełen przegląd, zostawiłem u nich ponad 2 tys złotych. Auto wyjechało i niby wszystko ok, ale po 5km zanim dojechałem do domu tryb awaryjny, 130st, przegrzany silnik telefon do ASO i holowanie. Na komputerze wyskoczył błąd czujnika ciśnienia dpf oraz elektrozawór turbiny (ten błąd był w historii komputera już wcześniej na przeglądzie ale uznali że nie trzeba tego robić). Sprawdzili czujnik (pierwotnie uważali że on może być uszkodzony) i jest ok, za to elektrozawór twierdzą, że do roboty, ale gwarancji że sytuacja się powtórzy żadnej nie dają.
Jak myślicie co powinienem zrobić? Wymienić czujnik, zawór, czy i to i to? Czy może po prostu nic i jeździć, a jak sytuacja się powtórzy to wtedy działać? W razie czego mam od opla assistance holowanie + samochód zastępczy.