--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuTurbo dziura po regeneracji sprężarki
-
redak
Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Witam.
Wczoraj odebrałem auto od mechanika i zauważyłem objawy turbo dziury.
Auto nie ma mocy do 2,2 tyś/obr, powyżej ciągnie jak trzeba.
Naprawy jakie były wykonane :
Regeneracja sprężarki
Wymiana separatora turbiny
Wymiana chłodnicy wody
Wymiana podstawy filtra oleju
Przed robotą auto ciągnęło od samego dołu.
Podjechałem do niego jeszcze raz i po przeprowadzonej diagnostyce stwierdził że zakład gdzie była wykonywana regeneracja źle skalibrował turbinę. Możliwe że zrobił ją pod wersję ze słabszym motorem.
Może macie jakieś pomysły co mogli spartolić, co mógł bym sam sprawdzić.
Umówiony jestem na wtorek, wstawiam auto i mają to poprawić.
Będę wdzięczny za jakąś radę.
Pozdrawiam
Wczoraj odebrałem auto od mechanika i zauważyłem objawy turbo dziury.
Auto nie ma mocy do 2,2 tyś/obr, powyżej ciągnie jak trzeba.
Naprawy jakie były wykonane :
Regeneracja sprężarki
Wymiana separatora turbiny
Wymiana chłodnicy wody
Wymiana podstawy filtra oleju
Przed robotą auto ciągnęło od samego dołu.
Podjechałem do niego jeszcze raz i po przeprowadzonej diagnostyce stwierdził że zakład gdzie była wykonywana regeneracja źle skalibrował turbinę. Możliwe że zrobił ją pod wersję ze słabszym motorem.
Może macie jakieś pomysły co mogli spartolić, co mógł bym sam sprawdzić.
Umówiony jestem na wtorek, wstawiam auto i mają to poprawić.
Będę wdzięczny za jakąś radę.
Pozdrawiam
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Nic samemu nie zrobisz i więcej nic nie sprawdzisz. Możesz oczywiście podłączyć OP-COM'a lub nawet coś na OBD i zobaczyć jak wygląda doładowanie. Jeśli faktycznie źle skalibrowali, to łaski nie robią i muszą poprawić. Wstaw na ten warsztat i niech poprawiają...
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Najlepiej oddać do poprawienia. Bo potem będzie, że grzebałeś i ty zepsułeś. Jedyne co można wyregulować to cięgiełko łączące gruszkę z zmienną geometrią.
-
redak
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Dzięki za odpowiedź.
Tak właśnie zrobię, czekam do wtorku i oddaję do poprawy. Kabelek do mnie jedzie, może w poniedziałek podepne i sprawsze.
Pozdrawiam
Tak właśnie zrobię, czekam do wtorku i oddaję do poprawy. Kabelek do mnie jedzie, może w poniedziałek podepne i sprawsze.
Pozdrawiam
- flcn
- Użytkownik
- Posty: 310
- Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
- Auto: ST Cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: LDZ
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Obawiam się, że regenerowana już nigdy nie będzie wstawać tak ładnie jak oryginał. Mnóstwo takich opinii od fachowców już słyszałem i przetestowałem na sobie. Moja też nie była regulowana, sprawdzana pod kompem i inne cuda, a dalej to samo. Każdy tuner mi tylko powtarzał, że jak regenerowana, to już nie to i kropka. W końcu zmieniłem na nową i jest git.
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
-
redak
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Liczę się że nie będzie jak oryginał ale jest tak kiepsko że czasem zdusi się jak zmienię z 1 na 2. Najgorzej jak trzeba zjechać ze skrzyżowania. Wrzucę 2 pedał w podłogę i nic, powoli się rozpędza i jak przekroczy 2 tyś obrotów zaczyna się zbierać.
- flcn
- Użytkownik
- Posty: 310
- Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
- Auto: ST Cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: LDZ
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
U mnie po regulacji cięgna gruszki nieznacznie się poprawiło. Życzę Ci, żeby u Ciebie było lepiej... Ewentualnie po prostu spaprali regenerację...
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
No i to jest problem z regeneracją turbiny w Insigni. Oryginalnych części brak, wszystko to zamienniki, a tu z wykonaniem jak wiadomo może być różnie. Do tego dochodzi jeszcze czynnik ludzki (warsztat, który to robi). Wydaje się, że to niby nic trudnego, a wcale tak nie jest. W każdym razie pochwal się co zdziałałeś w tym temacie, jak wrócisz z warsztatu.
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Przyczyny mogą być dwie. Zakładając, że cały system kierownic pozostaje nie ruszony bo tam nie ma co się popsuć. Do regeneracji może być użyty inny wirnik. I to po stronie zimnej i gorącej. Zamiennik siłą rzeczy musi być minimalnie inny bo oryginał zastrzeżony jest patentem. To tak jak z błotnikami z zamienników. Lepszy używany oryginał niż nowa podróba. Zmiany kształtu wirników mogą wpływać na inny przepływ spalin czy powietrza. Druga przyczyna to zła regulacja cięgła gruszki. Co powoduje przełączanie kierownic w niewłaściwym momencie.
@redak przyjrzyj się sterownikowi turbiny. Może być z nim jakiś problem. Kiedyś miałem podobnie w sprinterze. Niby sterownik działał, bzyczał po zgaszeniu jak to w sprinterach. A doładowania nie było. Dopiero po 2 tys auto rwało jak szalone.
@redak przyjrzyj się sterownikowi turbiny. Może być z nim jakiś problem. Kiedyś miałem podobnie w sprinterze. Niby sterownik działał, bzyczał po zgaszeniu jak to w sprinterach. A doładowania nie było. Dopiero po 2 tys auto rwało jak szalone.
-
redak
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Więc tak, odebrałem dziś auto i działa
Wymieniony został zawór sterowania turbiną oraz jakiś czujnik.
Auto w końcu zaczęło się zbierać z dołu i turbo działa w pełnym zakresie.
Dla pewności zrobię logi pod obciążeniem i zobaczymy co krzywa pokaże.
Dziękuję wszystkim za rady
aaaa najważniejsze, zrobili mi to w ramach poprzedniej naprawy i parę groszy zostało w kieszeni
Wymieniony został zawór sterowania turbiną oraz jakiś czujnik.
Auto w końcu zaczęło się zbierać z dołu i turbo działa w pełnym zakresie.
Dla pewności zrobię logi pod obciążeniem i zobaczymy co krzywa pokaże.
Dziękuję wszystkim za rady
aaaa najważniejsze, zrobili mi to w ramach poprzedniej naprawy i parę groszy zostało w kieszeni
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki
Też miałem walnięty czujnik w gruszce i wywołało przeładowanie.
Xperia Z3
Xperia Z3

