--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Turbo dziura po regeneracji sprężarki

ODPOWIEDZ
redak

Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: redak » 20 maja 2016, o 10:19

Witam.
Wczoraj odebrałem auto od mechanika i zauważyłem objawy turbo dziury.
Auto nie ma mocy do 2,2 tyś/obr, powyżej ciągnie jak trzeba.
Naprawy jakie były wykonane :
Regeneracja sprężarki
Wymiana separatora turbiny
Wymiana chłodnicy wody
Wymiana podstawy filtra oleju

Przed robotą auto ciągnęło od samego dołu.

Podjechałem do niego jeszcze raz i po przeprowadzonej diagnostyce stwierdził że zakład gdzie była wykonywana regeneracja źle skalibrował turbinę. Możliwe że zrobił ją pod wersję ze słabszym motorem.

Może macie jakieś pomysły co mogli spartolić, co mógł bym sam sprawdzić.
Umówiony jestem na wtorek, wstawiam auto i mają to poprawić.

Będę wdzięczny za jakąś radę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: IBZI » 20 maja 2016, o 12:56

Nic samemu nie zrobisz i więcej nic nie sprawdzisz. Możesz oczywiście podłączyć OP-COM'a lub nawet coś na OBD i zobaczyć jak wygląda doładowanie. Jeśli faktycznie źle skalibrowali, to łaski nie robią i muszą poprawić. Wstaw na ten warsztat i niech poprawiają...

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: hubertus » 20 maja 2016, o 14:13

Najlepiej oddać do poprawienia. Bo potem będzie, że grzebałeś i ty zepsułeś. Jedyne co można wyregulować to cięgiełko łączące gruszkę z zmienną geometrią.

redak

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: redak » 21 maja 2016, o 11:58

Dzięki za odpowiedź.
Tak właśnie zrobię, czekam do wtorku i oddaję do poprawy. Kabelek do mnie jedzie, może w poniedziałek podepne i sprawsze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: flcn » 21 maja 2016, o 21:40

Obawiam się, że regenerowana już nigdy nie będzie wstawać tak ładnie jak oryginał. Mnóstwo takich opinii od fachowców już słyszałem i przetestowałem na sobie. Moja też nie była regulowana, sprawdzana pod kompem i inne cuda, a dalej to samo. Każdy tuner mi tylko powtarzał, że jak regenerowana, to już nie to i kropka. W końcu zmieniłem na nową i jest git.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

redak

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: redak » 22 maja 2016, o 19:07

Liczę się że nie będzie jak oryginał ale jest tak kiepsko że czasem zdusi się jak zmienię z 1 na 2. Najgorzej jak trzeba zjechać ze skrzyżowania. Wrzucę 2 pedał w podłogę i nic, powoli się rozpędza i jak przekroczy 2 tyś obrotów zaczyna się zbierać.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: flcn » 22 maja 2016, o 20:30

U mnie po regulacji cięgna gruszki nieznacznie się poprawiło. Życzę Ci, żeby u Ciebie było lepiej... Ewentualnie po prostu spaprali regenerację...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: IBZI » 22 maja 2016, o 20:46

No i to jest problem z regeneracją turbiny w Insigni. Oryginalnych części brak, wszystko to zamienniki, a tu z wykonaniem jak wiadomo może być różnie. Do tego dochodzi jeszcze czynnik ludzki (warsztat, który to robi). Wydaje się, że to niby nic trudnego, a wcale tak nie jest. W każdym razie pochwal się co zdziałałeś w tym temacie, jak wrócisz z warsztatu.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: hubertus » 23 maja 2016, o 19:53

Przyczyny mogą być dwie. Zakładając, że cały system kierownic pozostaje nie ruszony bo tam nie ma co się popsuć. Do regeneracji może być użyty inny wirnik. I to po stronie zimnej i gorącej. Zamiennik siłą rzeczy musi być minimalnie inny bo oryginał zastrzeżony jest patentem. To tak jak z błotnikami z zamienników. Lepszy używany oryginał niż nowa podróba. Zmiany kształtu wirników mogą wpływać na inny przepływ spalin czy powietrza. Druga przyczyna to zła regulacja cięgła gruszki. Co powoduje przełączanie kierownic w niewłaściwym momencie.
@redak przyjrzyj się sterownikowi turbiny. Może być z nim jakiś problem. Kiedyś miałem podobnie w sprinterze. Niby sterownik działał, bzyczał po zgaszeniu jak to w sprinterach. A doładowania nie było. Dopiero po 2 tys auto rwało jak szalone.

redak

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: redak » 24 maja 2016, o 17:14

Więc tak, odebrałem dziś auto i działa :)
Wymieniony został zawór sterowania turbiną oraz jakiś czujnik.
Auto w końcu zaczęło się zbierać z dołu i turbo działa w pełnym zakresie.
Dla pewności zrobię logi pod obciążeniem i zobaczymy co krzywa pokaże.
Dziękuję wszystkim za rady :)
aaaa najważniejsze, zrobili mi to w ramach poprzedniej naprawy i parę groszy zostało w kieszeni :D

Awatar użytkownika
ICEMANIK
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 21 gru 2015, o 22:55
Auto: Ins OPC Line AiR/KW
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: ICEMANIK » 24 maja 2016, o 22:59

pytanie jaki czujnik? czujnik doładowania MAP sensor?

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: hubertus » 25 maja 2016, o 06:04

Być może ten przy gruszce.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Turbo dziura po regeneracji sprężarki

Post autor: P405 » 25 maja 2016, o 06:11

Też miałem walnięty czujnik w gruszce i wywołało przeładowanie.

Xperia Z3

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”