--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuInterfejs diagnostyczny OP-COM
-
nickz12
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 23 maja 2015, o 18:29
- Auto: Insignia B
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Wiecie jak wyłączyć w komputerze(ekran między zegarami) licznik przebiegu? Wcześniej tego nie miałem, przy rozszerzeniu komputera wyskoczyło to. Dzięki za odpowiedzi
-
Senderos
Re: Sprzedam Opcom
Pany, pytanie mam. Kiedyś byłem u takiego gościa, który się podpiął laptopem pod moją Vectrę C i udzielił mi między innymi informacji nt. prawdziwego przebiegu mojego samochodu... Aktualnie posiadam Insignię 2.0 T i chciałbym z ciekawości również takie coś sprawdzić ale nie mam juz do niego kontaktu... Czy opcom potrafi takie coś sprawdzić ? Pozdrawiam T
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Sprzedam Opcom
Potrafi, ale oryginalny. Clonem nie sprawdzisz z tego co wiem.
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4618
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Sprzedam Opcom
Clonem też sprawisz, ale trzeba wiedzieć czego szukać i pod warunkiem, że DPF nie był wymieniany...
Odsyłam do wątku o OP-COMie http://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=43&t=2278
Odsyłam do wątku o OP-COMie http://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=43&t=2278
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Sprzedam Opcom
DPF w 2.0T?
Myślę, że na pewno nie był wymieniany.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
Myślę, że na pewno nie był wymieniany.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Sprzedam Opcom
Czyli sprawdzisz czy nie sprawdzisz?
Klonem czy oryginałem?
Bo mnie to też by trochę interesowało.
edit:
ale ja to chyba jakoś już sprawdzałem - i mniej więcej przebieg się zgadzał - tylko już nie pamiętam jak.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
Klonem czy oryginałem?
Bo mnie to też by trochę interesowało.
edit:
ale ja to chyba jakoś już sprawdzałem - i mniej więcej przebieg się zgadzał - tylko już nie pamiętam jak.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4618
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Sprzedam Opcom
Sprawdzisz nawet "chiniolem" w sekcji DPF - opis na naszym forum. Jest tylko warunek, że trzeba mieć to DPF
i to od nowości nie wymienione. W oryginalnym OP-COMie można sczytać jeszcze w innych miejscach. U mnie różnica pomiędzy licznikiem a odczytem na komputerze to niecałe 400 km (dla przebiegu ok. 180 tys. km).
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Sprzedam Opcom
A to owszem, jest przebieg od ostatniej wymiany filtra DPF. Ale ogólnego przebiegu z komputera nie znajdziesz klonem. kmy kiedyś chyba tłumaczył jak to sprawdzić.
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Sprzedam Opcom
No dopsz, ale nie każdy ma diesla.
Ja też nie mam.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
Ja też nie mam.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Sprzedam Opcom
Jak już kiedyś się zgadamy i spotkamy w Poznaniu, to Ci sprawdzę 
PS. na razie cisza w kwestii odbioru mieszkania
PS. na razie cisza w kwestii odbioru mieszkania
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Sprzedam Opcom
Spoko.
Choć mam wrażenie, że już to jakoś odczytałem kiedyś swoim klonem.
PS.
Z developerami to chyba tradycyjne.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
Choć mam wrażenie, że już to jakoś odczytałem kiedyś swoim klonem.
PS.
Z developerami to chyba tradycyjne.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
- rafalekjan
- Forumowicz
- Posty: 57
- Rejestracja: 2 lis 2015, o 17:41
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wrocław
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Sprzedam Opcom
Kiepsko, bardzo dużo przechodzi test wzorowo, ale w samochodzie robi choinkę po podłączeniu. Muszą wrócić.
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
zbigel
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Witam,
Natknąłem się ostatnio na problem z interfejsem. Historia dotyczy corsy d 2011, ale być może ktoś tutaj będzie w stanie mi pomóc.
Otóż zakupiłem ostatnio clone'a op-com'a. Zupgradowałem fw do 1.59. Korzystam z softu zaciągniętego stąd:
http://www.obdtool.co.uk/wholesale/opcom-2010v.html
I generalnie kabel działa. Jestem w stanie odczytać parametry różnych sterowników poza silnikiem. Zamiast sensownych wartości parametrów dla silnika program pokazuje "---".
Spotkał się może ktoś z czymś podobnym? Co może być problemem, kabel, soft, sam sterownik?
Natknąłem się ostatnio na problem z interfejsem. Historia dotyczy corsy d 2011, ale być może ktoś tutaj będzie w stanie mi pomóc.
Otóż zakupiłem ostatnio clone'a op-com'a. Zupgradowałem fw do 1.59. Korzystam z softu zaciągniętego stąd:
http://www.obdtool.co.uk/wholesale/opcom-2010v.html
I generalnie kabel działa. Jestem w stanie odczytać parametry różnych sterowników poza silnikiem. Zamiast sensownych wartości parametrów dla silnika program pokazuje "---".
Spotkał się może ktoś z czymś podobnym? Co może być problemem, kabel, soft, sam sterownik?
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4618
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Możesz mieć uszkodzoną linię dla szyny CAN-BUS konkretnie HS CAN - np. walnięty przekaźnik. Reszta (nie wymagająca szybkiej linii) będzie działać. Jest sporo o tym w necie. Poszukaj i poczytaj.
-
kaolad
- Użytkownik
- Posty: 251
- Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:15
- Auto: Insignia 2.0 CTDI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Mam pytanko, czy op-com można podłączyć do np. tabletu z opdpowiednim programem czy tylko do laptopa?
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
Tylko laptop z systemem Windows
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
-
kaolad
- Użytkownik
- Posty: 251
- Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:15
- Auto: Insignia 2.0 CTDI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Jastrzębie-Zdrój
-
zbigel
Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM
@IBZI
Dziek za odpowiedz.
Sprawdzielem przekazniki dla HS i wyglada na to ze sa sprawne. Sprobuje pogrzebac dalej. Moze cos nie tak z CAN transceiverem.
Btw, Posiada ktos schemat do wersji ozanczonej jako "OPCOM_NEW"?
Dzieki
Dziek za odpowiedz.
Sprawdzielem przekazniki dla HS i wyglada na to ze sa sprawne. Sprobuje pogrzebac dalej. Moze cos nie tak z CAN transceiverem.
Btw, Posiada ktos schemat do wersji ozanczonej jako "OPCOM_NEW"?
Dzieki
Ostatnio zmieniony 6 lut 2016, o 12:14 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

