--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny OP-COM

ODPOWIEDZ
nickz12
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, o 18:29
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: nickz12 » 4 gru 2015, o 19:20

Wiecie jak wyłączyć w komputerze(ekran między zegarami) licznik przebiegu? Wcześniej tego nie miałem, przy rozszerzeniu komputera wyskoczyło to. Dzięki za odpowiedzi

Senderos

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: Senderos » 28 gru 2015, o 14:06

Pany, pytanie mam. Kiedyś byłem u takiego gościa, który się podpiął laptopem pod moją Vectrę C i udzielił mi między innymi informacji nt. prawdziwego przebiegu mojego samochodu... Aktualnie posiadam Insignię 2.0 T i chciałbym z ciekawości również takie coś sprawdzić ale nie mam juz do niego kontaktu... Czy opcom potrafi takie coś sprawdzić ? Pozdrawiam T

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: Engine » 28 gru 2015, o 14:48

Potrafi, ale oryginalny. Clonem nie sprawdzisz z tego co wiem.

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: IBZI » 28 gru 2015, o 17:45

Clonem też sprawisz, ale trzeba wiedzieć czego szukać i pod warunkiem, że DPF nie był wymieniany...
Odsyłam do wątku o OP-COMie http://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=43&t=2278

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: mxw » 28 gru 2015, o 17:51

DPF w 2.0T?
Myślę, że na pewno nie był wymieniany. ;)

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: IBZI » 28 gru 2015, o 18:45

A sorry nie spojrzałem na sygnaturkę kolegi @Senderos :oops: Starość nie radość ;)

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: mxw » 28 gru 2015, o 18:49

Czyli sprawdzisz czy nie sprawdzisz?
Klonem czy oryginałem?
Bo mnie to też by trochę interesowało. :)
edit:
ale ja to chyba jakoś już sprawdzałem - i mniej więcej przebieg się zgadzał - tylko już nie pamiętam jak. :-o

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: IBZI » 28 gru 2015, o 19:35

Sprawdzisz nawet "chiniolem" w sekcji DPF - opis na naszym forum. Jest tylko warunek, że trzeba mieć to DPF :D i to od nowości nie wymienione. W oryginalnym OP-COMie można sczytać jeszcze w innych miejscach. U mnie różnica pomiędzy licznikiem a odczytem na komputerze to niecałe 400 km (dla przebiegu ok. 180 tys. km).

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: Engine » 28 gru 2015, o 19:39

A to owszem, jest przebieg od ostatniej wymiany filtra DPF. Ale ogólnego przebiegu z komputera nie znajdziesz klonem. kmy kiedyś chyba tłumaczył jak to sprawdzić.

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: mxw » 28 gru 2015, o 19:52

No dopsz, ale nie każdy ma diesla.
Ja też nie mam.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: KaMYk » 28 gru 2015, o 20:15

Jak już kiedyś się zgadamy i spotkamy w Poznaniu, to Ci sprawdzę :)

PS. na razie cisza w kwestii odbioru mieszkania :(

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: mxw » 28 gru 2015, o 20:27

Spoko.
Choć mam wrażenie, że już to jakoś odczytałem kiedyś swoim klonem.
PS.
Z developerami to chyba tradycyjne. ;)

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
rafalekjan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 lis 2015, o 17:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: rafalekjan » 28 gru 2015, o 21:32

Jak w temacie nowej porcji opcomów?

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: P405 » 28 gru 2015, o 23:04

Kiepsko, bardzo dużo przechodzi test wzorowo, ale w samochodzie robi choinkę po podłączeniu. Muszą wrócić.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

zbigel

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: zbigel » 24 sty 2016, o 00:53

Witam,

Natknąłem się ostatnio na problem z interfejsem. Historia dotyczy corsy d 2011, ale być może ktoś tutaj będzie w stanie mi pomóc.
Otóż zakupiłem ostatnio clone'a op-com'a. Zupgradowałem fw do 1.59. Korzystam z softu zaciągniętego stąd:
http://www.obdtool.co.uk/wholesale/opcom-2010v.html
I generalnie kabel działa. Jestem w stanie odczytać parametry różnych sterowników poza silnikiem. Zamiast sensownych wartości parametrów dla silnika program pokazuje "---".
Spotkał się może ktoś z czymś podobnym? Co może być problemem, kabel, soft, sam sterownik?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: IBZI » 24 sty 2016, o 01:36

Możesz mieć uszkodzoną linię dla szyny CAN-BUS konkretnie HS CAN - np. walnięty przekaźnik. Reszta (nie wymagająca szybkiej linii) będzie działać. Jest sporo o tym w necie. Poszukaj i poczytaj.

kaolad
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:15
Auto: Insignia 2.0 CTDI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: kaolad » 2 lut 2016, o 09:53

Mam pytanko, czy op-com można podłączyć do np. tabletu z opdpowiednim programem czy tylko do laptopa?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Engine » 2 lut 2016, o 09:58

Tylko laptop z systemem Windows

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

kaolad
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:15
Auto: Insignia 2.0 CTDI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: kaolad » 2 lut 2016, o 10:00

Ok dzieki.

zbigel

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: zbigel » 6 lut 2016, o 11:08

@IBZI
Dziek za odpowiedz.
Sprawdzielem przekazniki dla HS i wyglada na to ze sa sprawne. Sprobuje pogrzebac dalej. Moze cos nie tak z CAN transceiverem.
Btw, Posiada ktos schemat do wersji ozanczonej jako "OPCOM_NEW"?
Dzieki
Ostatnio zmieniony 6 lut 2016, o 12:14 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”