--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuLampa centralna stop
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Lampa centralna stop
Witam,
krótkie pytanie:
centralna lampa STOP w kombi, ta w górnym spoilerze - jakie tam są żarówki i jak się do nich dobrać?
pozdrawiam,
MxW.
krótkie pytanie:
centralna lampa STOP w kombi, ta w górnym spoilerze - jakie tam są żarówki i jak się do nich dobrać?
pozdrawiam,
MxW.
- radkor
- Użytkownik
- Posty: 721
- Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
- Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Lampa centralna stop
Musisz ściągnąć górny spoiler. Po otwarciu klapy znajdziesz pod nim gumowe zaślepki. Pod nimi są nakrętki (8 albo 10mm), które trzymają spoiler.
Lampa jest LEDowa i nie ma tam żadnych żarówek. Zresztą nie ma nawet dostępu do listwy LED bez rozklejania tej lampy.
Widok od góry:

Widok od spodu:

13226860 (12 22 376)
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Lampa jest LEDowa i nie ma tam żadnych żarówek. Zresztą nie ma nawet dostępu do listwy LED bez rozklejania tej lampy.
Widok od góry:

Widok od spodu:

13226860 (12 22 376)
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Lampa centralna stop
Dzięki za szybką odpowiedź! 
To wyjaśniły mi się od razu oba problemy: po pierwsze lampa stop wystaje u mnie po lewej na jakieś dwa-trzy milimetry i się rusza - czyli muszę dociągnąć tę śrubę w lampie, której uchwyt widać na Twoim foto.
A po drugie to jest LED?
Ech, no to teraz wiem dlaczego jak się jedzie za Insignią to górny STOP zapala się szybciej, niż lampy prawa i lewa. Nigdy nie byłem zwolennikiem mieszania LEDów i zwykłych żarówek w STOPie, bo może to być lekko mylące.
Dla pewności - w głównych lampach z tyłu (przynajmniej w kombi) na samych bokach są żarówki jednowłóknowe P21W, które świecą słabo, jako pozycyjne i mocno jako STOP - zgadza się?
Wkładał tam ktoś mocniejsze Philips Vision Plus P21W?
Takie:
http://www.powerbulbs.com/eu/product/ph ... -p21w-twin
Czy jest sensowna różnica w stosunku do serii?
Pozdro.,
MxW.
To wyjaśniły mi się od razu oba problemy: po pierwsze lampa stop wystaje u mnie po lewej na jakieś dwa-trzy milimetry i się rusza - czyli muszę dociągnąć tę śrubę w lampie, której uchwyt widać na Twoim foto.
A po drugie to jest LED?
Ech, no to teraz wiem dlaczego jak się jedzie za Insignią to górny STOP zapala się szybciej, niż lampy prawa i lewa. Nigdy nie byłem zwolennikiem mieszania LEDów i zwykłych żarówek w STOPie, bo może to być lekko mylące.
Dla pewności - w głównych lampach z tyłu (przynajmniej w kombi) na samych bokach są żarówki jednowłóknowe P21W, które świecą słabo, jako pozycyjne i mocno jako STOP - zgadza się?
Wkładał tam ktoś mocniejsze Philips Vision Plus P21W?
Takie:
http://www.powerbulbs.com/eu/product/ph ... -p21w-twin
Czy jest sensowna różnica w stosunku do serii?
Pozdro.,
MxW.
- radkor
- Użytkownik
- Posty: 721
- Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
- Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Lampa centralna stop
Opel chyba od MY2000 montuje LEDy we wszystkich modelach.mxw pisze:A po drugie to jest LED?
To w sumie powinien być standard, bo rzeczywiście dioda LED zapala się praktycznie natychmiastowo a zwykła żarówka ma dosyć dużą "bezwładność". Mam też Forda Mondeo z 2006r. ale o dziwo w 3-cim stopie jest tam 5 żarówek W5W.
Tak by wychodziło. Swoją drogą dziwne rozwiązanie. Jednowłóknowa żarówka świecąca ciemniej/jaśniej zamiast 2-włóknowej.mxw pisze:Dla pewności - w głównych lampach z tyłu (przynajmniej w kombi) na samych bokach są żarówki jednowłóknowe P21W, które świecą słabo, jako pozycyjne i mocno jako STOP - zgadza się?
Żarówki w ST: http://i.imgur.com/DFfCQpH.png
PS. Fajnie migają te wszystkie STOPy z tyły przy gwałtownym hamowaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=HNRjUfm2oG0 (tu akurat HB)
-
Pałasz
Re: Lampa centralna stop
I jest jeszcze jedna spinka na środku spoilera czyli po odkręceniu nakrętek trzeba energicznie pociągnąć spoiler do góryradkor pisze:Po otwarciu klapy znajdziesz pod nim gumowe zaślepki. Pod nimi są nakrętki (8 albo 10mm), które trzymają spoiler
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Lampa centralna stop
A to błyskanie to wszystkie nasze mają czy zależy od rocznika ?
tapatalk.... na H60-L02
tapatalk.... na H60-L02
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- Mikołaj
- Użytkownik
- Posty: 603
- Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
- Auto: Insignia 1,6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Amsterdam/Sosnowiec
Lampa centralna stop
To błyskanie chyba wszystkie mają, tylko trzeba jechać z minimalną prędkością i jest to chyba albo 70 albo 80 km/h.
Poniżej tej prędkości to nie działa.
Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk
Poniżej tej prędkości to nie działa.
Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Lampa centralna stop
Nie miałem jeszcze takiego hamowania abym to sprawdził, oby jak najdłużej a swoją drogą podoba mi się 
tapatalk.... na H60-L02
tapatalk.... na H60-L02
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Andrzej
Re: Lampa centralna stop
Ja już miałem przypadek gwałtownego hamowania po chwili gościu podjechał z boku i prosił o otwarcie szyby aby mnie poinformować że mam awarię świateł stopu bo wszystko mruga.
Oczywiście nie wiedział że ISIA ma takie unowocześnienie.
Oczywiście nie wiedział że ISIA ma takie unowocześnienie.
- Joey
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 13 cze 2016, o 09:20
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Rzeszów
Re: Lampa centralna stop
Mam problem z centralnym światłem STOP. Połowa ledwo się pali a druga połowa lampy w ogóle nie działa. Naprawiał ktoś tą lampę w Hatchbacku ? Czy ratuje mnie tylko zostawienie ogłoszenia w dziele "KUPIĘ" .
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Lampa centralna stop
Z tego co wiem, to lampa jest klejona. Ciężko dobrać się do ledów. Lepiej kupić nową.
- marcin167
- Nowicjusz
- Posty: 29
- Rejestracja: 4 paź 2017, o 13:17
- Auto: Insignia 2.0 CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Lampa centralna stop
Orientuje się ktoś, czy lampa centralna z insigni hatchback po lifcie pasuje do tej przed liftem?

