--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Lampa centralna stop

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Lampa centralna stop

Post autor: mxw » 3 paź 2015, o 20:33

Witam,

krótkie pytanie:
centralna lampa STOP w kombi, ta w górnym spoilerze - jakie tam są żarówki i jak się do nich dobrać?

pozdrawiam,
MxW.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lampa centralna stop

Post autor: radkor » 3 paź 2015, o 21:02

Musisz ściągnąć górny spoiler. Po otwarciu klapy znajdziesz pod nim gumowe zaślepki. Pod nimi są nakrętki (8 albo 10mm), które trzymają spoiler.
Lampa jest LEDowa i nie ma tam żadnych żarówek. Zresztą nie ma nawet dostępu do listwy LED bez rozklejania tej lampy.
Widok od góry:
Obrazek
Widok od spodu:
Obrazek
13226860 (12 22 376)
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lampa centralna stop

Post autor: mxw » 3 paź 2015, o 21:25

Dzięki za szybką odpowiedź! :-)

To wyjaśniły mi się od razu oba problemy: po pierwsze lampa stop wystaje u mnie po lewej na jakieś dwa-trzy milimetry i się rusza - czyli muszę dociągnąć tę śrubę w lampie, której uchwyt widać na Twoim foto.

A po drugie to jest LED? o:o
Ech, no to teraz wiem dlaczego jak się jedzie za Insignią to górny STOP zapala się szybciej, niż lampy prawa i lewa. Nigdy nie byłem zwolennikiem mieszania LEDów i zwykłych żarówek w STOPie, bo może to być lekko mylące.

Dla pewności - w głównych lampach z tyłu (przynajmniej w kombi) na samych bokach są żarówki jednowłóknowe P21W, które świecą słabo, jako pozycyjne i mocno jako STOP - zgadza się?

Wkładał tam ktoś mocniejsze Philips Vision Plus P21W?
Takie:
http://www.powerbulbs.com/eu/product/ph ... -p21w-twin

Czy jest sensowna różnica w stosunku do serii?

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lampa centralna stop

Post autor: radkor » 3 paź 2015, o 21:37

mxw pisze:A po drugie to jest LED? o:o
Opel chyba od MY2000 montuje LEDy we wszystkich modelach.
To w sumie powinien być standard, bo rzeczywiście dioda LED zapala się praktycznie natychmiastowo a zwykła żarówka ma dosyć dużą "bezwładność". Mam też Forda Mondeo z 2006r. ale o dziwo w 3-cim stopie jest tam 5 żarówek W5W.
mxw pisze:Dla pewności - w głównych lampach z tyłu (przynajmniej w kombi) na samych bokach są żarówki jednowłóknowe P21W, które świecą słabo, jako pozycyjne i mocno jako STOP - zgadza się?
Tak by wychodziło. Swoją drogą dziwne rozwiązanie. Jednowłóknowa żarówka świecąca ciemniej/jaśniej zamiast 2-włóknowej. o:o

Żarówki w ST: http://i.imgur.com/DFfCQpH.png

PS. Fajnie migają te wszystkie STOPy z tyły przy gwałtownym hamowaniu. :)
https://www.youtube.com/watch?v=HNRjUfm2oG0 (tu akurat HB)

Pałasz

Re: Lampa centralna stop

Post autor: Pałasz » 5 paź 2015, o 12:53

radkor pisze:Po otwarciu klapy znajdziesz pod nim gumowe zaślepki. Pod nimi są nakrętki (8 albo 10mm), które trzymają spoiler
I jest jeszcze jedna spinka na środku spoilera czyli po odkręceniu nakrętek trzeba energicznie pociągnąć spoiler do góry ;)

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Lampa centralna stop

Post autor: Zbyszek01 » 5 paź 2015, o 14:21

A to błyskanie to wszystkie nasze mają czy zależy od rocznika ?

tapatalk.... na H60-L02
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Lampa centralna stop

Post autor: Mikołaj » 5 paź 2015, o 14:32

To błyskanie chyba wszystkie mają, tylko trzeba jechać z minimalną prędkością i jest to chyba albo 70 albo 80 km/h.
Poniżej tej prędkości to nie działa.

Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Lampa centralna stop

Post autor: Zbyszek01 » 5 paź 2015, o 14:34

Nie miałem jeszcze takiego hamowania abym to sprawdził, oby jak najdłużej a swoją drogą podoba mi się :)

tapatalk.... na H60-L02
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Andrzej

Re: Lampa centralna stop

Post autor: Andrzej » 1 lis 2015, o 16:07

Ja już miałem przypadek gwałtownego hamowania po chwili gościu podjechał z boku i prosił o otwarcie szyby aby mnie poinformować że mam awarię świateł stopu bo wszystko mruga.
Oczywiście nie wiedział że ISIA ma takie unowocześnienie.

Awatar użytkownika
Joey
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2016, o 09:20
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Rzeszów

Re: Lampa centralna stop

Post autor: Joey » 5 wrz 2016, o 08:00

Mam problem z centralnym światłem STOP. Połowa ledwo się pali a druga połowa lampy w ogóle nie działa. Naprawiał ktoś tą lampę w Hatchbacku ? Czy ratuje mnie tylko zostawienie ogłoszenia w dziele "KUPIĘ" .

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lampa centralna stop

Post autor: IBZI » 5 wrz 2016, o 17:37

Z tego co wiem, to lampa jest klejona. Ciężko dobrać się do ledów. Lepiej kupić nową.

Awatar użytkownika
marcin167
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 4 paź 2017, o 13:17
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Lampa centralna stop

Post autor: marcin167 » 28 paź 2017, o 15:15

Orientuje się ktoś, czy lampa centralna z insigni hatchback po lifcie pasuje do tej przed liftem?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”