--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuFiltr powietrza
- Putridum
- Użytkownik
- Posty: 648
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Filtr powietrza
a jednak nie podejdzie;) (sprawdzone organoleptycznie)co do modu to chyba oczywiste żeby polepszyć dolot, no cóż trzeba kupić wkład K&N;)
- KenyBDG
- Użytkownik
- Posty: 658
- Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
- Auto: Insignia B
- Kod silnika: B15XFT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Filtr powietrza
Panowie, wymieniając filtr, zauważyłem iż mam jeszcze filc a przy nowym nie mam filcu, czy muszę sobie dokupić filc ? 
-
Bumber
Re: Filtr powietrza
Jakie są interwały wymian filtru powietrza? W marcu byłem na pierwszym przeglądzie okresowym po przejechaniu pierwszych 20 tys. km i nie dostałem żadnej informacji o potrzebie wymiany,
- Mikołaj
- Użytkownik
- Posty: 603
- Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
- Auto: Insignia 1,6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Amsterdam/Sosnowiec
Re: Filtr powietrza
Jeśli dobrze kojarzę, to chyba co 60 tys km wymiana filtra powietrza. Ja zawsze wymieniam co druga wymiana oleju 
Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Filtr powietrza
Czyli wymieniasz olej co 30Tkm? Nie co 10-15Tkm?Mikołaj pisze:Jeśli dobrze kojarzę, to chyba co 60 tys km wymiana filtra powietrza. Ja zawsze wymieniam co druga wymiana oleju
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Andrzej
Re: Filtr powietrza
ja wymieniam filtr co druga wymianę oleju, czyli co 30 000km po15 000 wyjmuję filtr i go czyszczę tak samo kabinowy.Olej, średnio co 15 000 zgodnie ze wskazaniami na wyświetlaczu co do żywotności filtra olejowego.
- Mikołaj
- Użytkownik
- Posty: 603
- Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
- Auto: Insignia 1,6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Amsterdam/Sosnowiec
Re: Filtr powietrza
Ja olej wymieniam zawsze koło 12-15 tys km, a filtr powietrza co druga wymiana. A o 60 tys dla filtra powietrza to słyszałem w ASOZbyszek01 pisze:Czyli wymieniasz olej co 30Tkm? Nie co 10-15Tkm?
Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Filtr powietrza
Bumber pisze:Jakie są interwały wymian filtru powietrza?
I dobrze słyszałeś, zgodnie z instrukcją serwisową co 4 lata lub co 60 tys. km, co nastąpi wcześniej.Mikołaj pisze:A o 60 tys dla filtra powietrza to słyszałem w ASO
Mój po 15 tys. wyglądał tak:

a wewnątrz obudowy:

Tragedii nie było, ale zdecydowana większość przebiegu to szosy i to poza miastami.
Niech każdy sam oceni, czy warto po 15 tys. zmieniać czy nie, czy też lepiej poczekać do 30 lub 60 tys.
- Mikołaj
- Użytkownik
- Posty: 603
- Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
- Auto: Insignia 1,6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Amsterdam/Sosnowiec
Re: Filtr powietrza
To mój po 30k km wyglada podobnie a nawet może lepiej. Może dlatego, że drogi w NL są czyste i tu podczas deszczu samochód się umyje a nie ubrudzi
Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk
-
Andrzej
Re: Filtr powietrza
odkurz komorę wydmuchaj filtr powietrzem od wewnątrz (strona bez fizeliny ) i następne 15 tyś możesz jeździć po tym czasie wymienić na nowy
- nika84-24
- Użytkownik
- Posty: 497
- Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
- Auto: insignia sports tour
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Filtr powietrza
Dla mnie oszczędność na filtrze powietrza i oleju z olejem to nie oszczędność. Wymiana co 10-15tyś km.
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Filtr powietrza
Dla mnie też. Silnik ma mieć warunki do pracy. Te longtime mnie nie przekonuje, ale ja to już starej daty jestem.

Komora odkurzona i umyta, a filterek zagościł K&N

Jeśli to do mnie, to już dawno zrobione:Andrzej pisze:odkurz komorę

Komora odkurzona i umyta, a filterek zagościł K&N

-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Filtr powietrza
Jak brudnyjest filtr to widać dopiero jak się pierze taki K&N. Wtedy widać ile syfu wchłonoł. Oczywiście wszystko zależy w jakich warunkach pracuje. Mój jest prany co 10-15 tys.
-
Darek87
- Nowicjusz
- Posty: 44
- Rejestracja: 19 lis 2013, o 19:23
- Auto: Opel Insignia
- Rok produkcji: 2023
- Miasto:
Re: Filtr powietrza
A ja jak wymieniłem filtra to był kawałek mokry że pod palcami się rozpadał i w filtrze woda była miał ktoś taki przypadek może w jakąś dużo kałuże wyjechałem i wody zasało aż do filtra.

