--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Filtr powietrza

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: Putridum » 18 kwie 2015, o 17:19

a jednak nie podejdzie;) (sprawdzone organoleptycznie)co do modu to chyba oczywiste żeby polepszyć dolot, no cóż trzeba kupić wkład K&N;)

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: KenyBDG » 28 kwie 2015, o 17:44

Panowie, wymieniając filtr, zauważyłem iż mam jeszcze filc a przy nowym nie mam filcu, czy muszę sobie dokupić filc ? :)

Awatar użytkownika
nika84-24
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
Auto: insignia sports tour
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: nika84-24 » 17 cze 2015, o 18:14

nie nie musisz

Bumber

Re: Filtr powietrza

Post autor: Bumber » 23 cze 2015, o 12:40

Jakie są interwały wymian filtru powietrza? W marcu byłem na pierwszym przeglądzie okresowym po przejechaniu pierwszych 20 tys. km i nie dostałem żadnej informacji o potrzebie wymiany,

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Filtr powietrza

Post autor: Mikołaj » 23 cze 2015, o 15:35

Jeśli dobrze kojarzę, to chyba co 60 tys km wymiana filtra powietrza. Ja zawsze wymieniam co druga wymiana oleju :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

muminek81

Re: Filtr powietrza

Post autor: muminek81 » 23 cze 2015, o 18:52

a ja zawsze wymieniam razem z olejem, czyli co 10/12 tyśkm

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: Zbyszek01 » 23 cze 2015, o 18:55

Mikołaj pisze:Jeśli dobrze kojarzę, to chyba co 60 tys km wymiana filtra powietrza. Ja zawsze wymieniam co druga wymiana oleju :)
Czyli wymieniasz olej co 30Tkm? Nie co 10-15Tkm?
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Andrzej

Re: Filtr powietrza

Post autor: Andrzej » 23 cze 2015, o 19:35

ja wymieniam filtr co druga wymianę oleju, czyli co 30 000km po15 000 wyjmuję filtr i go czyszczę tak samo kabinowy.Olej, średnio co 15 000 zgodnie ze wskazaniami na wyświetlaczu co do żywotności filtra olejowego.

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Filtr powietrza

Post autor: Mikołaj » 23 cze 2015, o 21:58

Zbyszek01 pisze:Czyli wymieniasz olej co 30Tkm? Nie co 10-15Tkm?
Ja olej wymieniam zawsze koło 12-15 tys km, a filtr powietrza co druga wymiana. A o 60 tys dla filtra powietrza to słyszałem w ASO


Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: KaMYk » 24 cze 2015, o 07:25

Bumber pisze:Jakie są interwały wymian filtru powietrza?
Mikołaj pisze:A o 60 tys dla filtra powietrza to słyszałem w ASO
I dobrze słyszałeś, zgodnie z instrukcją serwisową co 4 lata lub co 60 tys. km, co nastąpi wcześniej.

Mój po 15 tys. wyglądał tak:

Obrazek

a wewnątrz obudowy:

Obrazek

Tragedii nie było, ale zdecydowana większość przebiegu to szosy i to poza miastami.
Niech każdy sam oceni, czy warto po 15 tys. zmieniać czy nie, czy też lepiej poczekać do 30 lub 60 tys.

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Filtr powietrza

Post autor: Mikołaj » 24 cze 2015, o 09:15

To mój po 30k km wyglada podobnie a nawet może lepiej. Może dlatego, że drogi w NL są czyste i tu podczas deszczu samochód się umyje a nie ubrudzi ;)


Wysłane z iPhone 6 za pomocą Tapatalk

Andrzej

Re: Filtr powietrza

Post autor: Andrzej » 24 cze 2015, o 19:31

odkurz komorę wydmuchaj filtr powietrzem od wewnątrz (strona bez fizeliny ) i następne 15 tyś możesz jeździć po tym czasie wymienić na nowy

Awatar użytkownika
nika84-24
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
Auto: insignia sports tour
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: nika84-24 » 24 cze 2015, o 22:58

Dla mnie oszczędność na filtrze powietrza i oleju z olejem to nie oszczędność. Wymiana co 10-15tyś km.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: KaMYk » 25 cze 2015, o 06:54

Dla mnie też. Silnik ma mieć warunki do pracy. Te longtime mnie nie przekonuje, ale ja to już starej daty jestem.
Andrzej pisze:odkurz komorę
Jeśli to do mnie, to już dawno zrobione:

Obrazek

Komora odkurzona i umyta, a filterek zagościł K&N

Obrazek

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: P405 » 25 cze 2015, o 07:55

Jak brudnyjest filtr to widać dopiero jak się pierze taki K&N. Wtedy widać ile syfu wchłonoł. Oczywiście wszystko zależy w jakich warunkach pracuje. Mój jest prany co 10-15 tys.

kjk12
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: kjk12 » 25 cze 2015, o 07:59

na czym polega pranie ?

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: KaMYk » 25 cze 2015, o 08:57


kjk12
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Filtr powietrza

Post autor: kjk12 » 25 cze 2015, o 09:06

chyba wole kupić filtr hengsta za 75 zł i wymienić w 10 min raz do roku :D

Darek87
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2013, o 19:23
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2023
Miasto:

Re: Filtr powietrza

Post autor: Darek87 » 19 gru 2015, o 07:39

A ja jak wymieniłem filtra to był kawałek mokry że pod palcami się rozpadał i w filtrze woda była miał ktoś taki przypadek może w jakąś dużo kałuże wyjechałem i wody zasało aż do filtra.

krajes

Re: Filtr powietrza

Post autor: krajes » 19 gru 2015, o 10:06

Wąchałes ten filtr że stwierdzasz, że to woda?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy + wydechowy”