--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

ODPOWIEDZ
myk6414

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: myk6414 » 18 lip 2020, o 14:15

No nie wiem. 12 litrów wykręcić w mieście, to chyba że spod świateł zawsze pierwszy startuje.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Seqaz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2020, o 08:56
Auto: INSIGNIA 1.6T 180
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Starogard Gdański

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: Seqaz » 18 lip 2020, o 15:19

A jakie masz chwilowe spalanie na biegu jałowym przy włączonej klimie? Ja zazwyczaj jeżdżę ciągle w trybie sport, niewiem czy to ma jakiś wplyw

myk6414

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: myk6414 » 18 lip 2020, o 15:59

0.7l/hr. 1.1l/hr w włączona klimatyzacją

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
as pik
Użytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 22 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: as pik » 18 lip 2020, o 16:17

Styl jazdy przy ciężkiej Insigni... im bardziej chcesz być eko tym więcej spali, 12 litrów mi nawet moja rzadko pokazuje, przy średniej prędkości 35kmh.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: wassermann » 18 lip 2020, o 17:35

Moje obie łoją niemożliwe ilości (od nowości). Wczoraj dla próby, podczas wyjazdu za miasto „powiatówkami” skasowałem licznik na rogatkach i zanotowałem spalanie na odcinku 150 km. Jazda relaksacyjna, drogi kręte, wioski,
poza nimi 80-110 km/h i tak większość czasu, no ale trochę wyprzedzania. Ostatnie 30 km ekspresówką 150 km/h. Rezultat: 12.4/100 plus powtarzalna poprawka 4% czyli 12.9. Niżej nie potrafię, chyba żebym w ogóle nie wyprzedzał i jechał non stop 90. Tryb sport 70-80%. Tylko na nierównych odcinkach Tour.

M.

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: Marek0 » 18 lip 2020, o 18:59

Mi w mojej z silnikiem od motorynki udało się dobić w trasie średnio do 9.5L ale trzeba dobrze cisnąć na autostradach . Zazwyczaj to 7.5 do 8.8L. Zasadniczo GSI jest ładniejsze nie ma co dyskutować, ale na sprincie mi nie zależy, może tak do jazdy samemu czasem by się przydało ,jednak do codziennej jazdy 1.5t zupełnie mi wystarczy i że spalania też jestem zadowolony bo da się spokojnie zejść poniżej 7.5L przy komfortowej jeździe a przynajmniej utrzymać tą wartość i całkiem normalnie się poruszać bez Eco.

Awatar użytkownika
wirus
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 6 gru 2019, o 23:41
Auto: Buick Regal AWD
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2016
Miasto: Rozprza
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: wirus » 18 lip 2020, o 21:52

Tak jak @wasserman pisze 2,0t pali 12/100. Moje 260 km 4x4 w automacie też tak pali, jazda troche po mieście 2/3 trasa, wyprzedzanie tirów i maruderów.

Awatar użytkownika
as pik
Użytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 22 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: as pik » 18 lip 2020, o 22:11

Mój rekord mini 9.1, standard 11,5, max 13.7 przy korkach.

Seqaz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2020, o 08:56
Auto: INSIGNIA 1.6T 180
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Starogard Gdański

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: Seqaz » 19 lip 2020, o 21:54

To te 12 litrów jest norma czy nie?

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: dokia » 19 lip 2020, o 22:07

Raczej to cyfra normalna. Reszta zależy od kierowcy

myk6414

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: myk6414 » 20 lip 2020, o 09:05

Przy 2.0t pełna zgoda. Ale 1.6t który tyle pali na bank ma coś nie tak

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Seqaz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2020, o 08:56
Auto: INSIGNIA 1.6T 180
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Starogard Gdański

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: Seqaz » 20 lip 2020, o 09:17

Hmm... To co może być przyczyną? Sonda?

Robakkk
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: Robakkk » 20 lip 2020, o 10:09

U mnie w A28NET z wirusem nie wygląda to tak kolorowo,jak np.u @grzegorz13.
Średnia LPG na dystansie nastu tysięcy km jest w okolicach 16l/100km z tankowań, nie ze wskazań komputera.
Dla zainteresowanych wspomagam się w tym zakresie od kilkunastu lat stroną motostat.pl.
Jeśli link nie jest zgodny z jakimkolwiek punktem regulaminu, proszę o info lub korektę.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: norbi333 » 20 lip 2020, o 11:03

Seqaz pisze:
19 lip 2020, o 21:54
To te 12 litrów jest norma czy nie?
Norma. Mi tyle paliła nawet ASTRA 1,6 T

Szwagier
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 29 mar 2019, o 19:14
Auto: Opel insignia A
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łuków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: Szwagier » 20 lip 2020, o 12:38

Moja w mieście pali 13-13,5l gazu więc na pb pewnie byłoby też coś około 12l. To ciężki samochód i mały silnik.
Takie moje przemyślenia: te 180 koni to dopiero przy bardzo wysokich obrotach. Turbina wstaje powyżej 2500obr. lub wyżej, więc gdyby jeździć eko i zmieniać biegi w okolicy 2500obr. to w ogóle nie wykorzystujemy turbiny i mamy zwykłe 1.6 stąd takie spalanie. A gdyby spróbować w mieście jeździć na "sportowo" i biegi zmieniać pow. 4000obr. i tak od świateł do świateł to spalanie mogłoby dochodzić pewnie średnio i do 20l. Jeździłem wcześniej vc 1.8 122 KM. Demon przyspieszenia to nie był ale była chyba bardziej elastyczna z "dołu" i paliła mi 11l gazu w mieście.
Gdzieś już na forum pisałem, że moje 1.6 turbo spaliło tylko jeden litr mniej gazu w trasie od audi 2.8 193KM, które jest cięższe od mojej insigni. Więc wyobraźmy sobie jak jesteśmy robieni w balona gadaniem o ekologii, wkładaniem małych silników z turbiną które miały mieć małą emisją spalin bo miały mało palić. Tylko że ten 2.8 w audi będzie jeździł i jeździł a 1.6 w insignii?

. Chudy.
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 19 paź 2019, o 19:17
Auto: Buick Regal GS
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Piła

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: . Chudy. » 20 lip 2020, o 13:38

Jak będziesz wymieniał olej co 10-15 tys to też pojezdz

Wysłane z mojego I4213 przy użyciu Tapatalka


xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: xul » 20 lip 2020, o 15:19

U mnie średnie spalanie z 7k, co zacząłem zapisywać, wychodzi jakieś 12.5 liczone przy dystrybutorze (staram się jeździć w miarę przepisowo). Da się zrobić 9 w trasie, ale w drugą stronę łatwiej, i przyjemniej, "poprawić" wynik.

Robakkk
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: Robakkk » 20 lip 2020, o 19:06

@xul, jeśli piszesz o PB,to jak najbardziej można to zrobić.
Z LPG już tak kolorowo nie jest.

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: xul » 20 lip 2020, o 19:36

Tylko PB. Wyznaję, że gaz w pojeździe, to jest dobry w wózku widłowym (bez urazy)

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych

Post autor: Bartol » 20 lip 2020, o 19:58

U mnie średnie spalanie w trasie z kilkudziesięciu kilometrów z prędkością 160 km/h kształtuje się w okolicy 9,5-10,5 l/100 km(z włączoną klimą, bo to w 1.8 ma znaczenie ;) )Podejrzewam, że podobnie spali 2.8T.

Oglądam od jakiegoś czasu filmy związane z 2.0 TSI w Superbie i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. Spala mniej od mojego 1.8, a osiągi nie porównywalne.

Dodano po 30 minutach 39 sekundach:
Jeszcze jedno, rozmawiałem ze znajomym i w Octavii RS ma średnie spalanie w okolicy 10 l/100 km.

Dodano po 58 sekundach:
Jazda głównie z rodzinką, ale mówił że czasami przyciśnie jeśli jeździ sam.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”