--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuSpalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
-
myk6414
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
No nie wiem. 12 litrów wykręcić w mieście, to chyba że spod świateł zawsze pierwszy startuje.
Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
-
Seqaz
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 17 lip 2020, o 08:56
- Auto: INSIGNIA 1.6T 180
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Starogard Gdański
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
A jakie masz chwilowe spalanie na biegu jałowym przy włączonej klimie? Ja zazwyczaj jeżdżę ciągle w trybie sport, niewiem czy to ma jakiś wplyw
-
myk6414
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
0.7l/hr. 1.1l/hr w włączona klimatyzacją
Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
- as pik
- Użytkownik
- Posty: 672
- Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Śląsk
- Postawił piwo: 22 razy
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Styl jazdy przy ciężkiej Insigni... im bardziej chcesz być eko tym więcej spali, 12 litrów mi nawet moja rzadko pokazuje, przy średniej prędkości 35kmh.
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Moje obie łoją niemożliwe ilości (od nowości). Wczoraj dla próby, podczas wyjazdu za miasto „powiatówkami” skasowałem licznik na rogatkach i zanotowałem spalanie na odcinku 150 km. Jazda relaksacyjna, drogi kręte, wioski,
poza nimi 80-110 km/h i tak większość czasu, no ale trochę wyprzedzania. Ostatnie 30 km ekspresówką 150 km/h. Rezultat: 12.4/100 plus powtarzalna poprawka 4% czyli 12.9. Niżej nie potrafię, chyba żebym w ogóle nie wyprzedzał i jechał non stop 90. Tryb sport 70-80%. Tylko na nierównych odcinkach Tour.
M.
poza nimi 80-110 km/h i tak większość czasu, no ale trochę wyprzedzania. Ostatnie 30 km ekspresówką 150 km/h. Rezultat: 12.4/100 plus powtarzalna poprawka 4% czyli 12.9. Niżej nie potrafię, chyba żebym w ogóle nie wyprzedzał i jechał non stop 90. Tryb sport 70-80%. Tylko na nierównych odcinkach Tour.
M.
-
Marek0
- Użytkownik
- Posty: 339
- Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
- Auto: Insignia GS 2019
- Kod silnika: B15XFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Opole
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Mi w mojej z silnikiem od motorynki udało się dobić w trasie średnio do 9.5L ale trzeba dobrze cisnąć na autostradach . Zazwyczaj to 7.5 do 8.8L. Zasadniczo GSI jest ładniejsze nie ma co dyskutować, ale na sprincie mi nie zależy, może tak do jazdy samemu czasem by się przydało ,jednak do codziennej jazdy 1.5t zupełnie mi wystarczy i że spalania też jestem zadowolony bo da się spokojnie zejść poniżej 7.5L przy komfortowej jeździe a przynajmniej utrzymać tą wartość i całkiem normalnie się poruszać bez Eco.
- wirus
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 6 gru 2019, o 23:41
- Auto: Buick Regal AWD
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Rozprza
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Tak jak @wasserman pisze 2,0t pali 12/100. Moje 260 km 4x4 w automacie też tak pali, jazda troche po mieście 2/3 trasa, wyprzedzanie tirów i maruderów.
- as pik
- Użytkownik
- Posty: 672
- Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Śląsk
- Postawił piwo: 22 razy
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Mój rekord mini 9.1, standard 11,5, max 13.7 przy korkach.
-
Seqaz
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 17 lip 2020, o 08:56
- Auto: INSIGNIA 1.6T 180
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Starogard Gdański
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Raczej to cyfra normalna. Reszta zależy od kierowcy
-
myk6414
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Przy 2.0t pełna zgoda. Ale 1.6t który tyle pali na bank ma coś nie tak
Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
-
Seqaz
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 17 lip 2020, o 08:56
- Auto: INSIGNIA 1.6T 180
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Starogard Gdański
-
Robakkk
- Użytkownik
- Posty: 106
- Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
U mnie w A28NET z wirusem nie wygląda to tak kolorowo,jak np.u @grzegorz13.
Średnia LPG na dystansie nastu tysięcy km jest w okolicach 16l/100km z tankowań, nie ze wskazań komputera.
Dla zainteresowanych wspomagam się w tym zakresie od kilkunastu lat stroną motostat.pl.
Jeśli link nie jest zgodny z jakimkolwiek punktem regulaminu, proszę o info lub korektę.
Średnia LPG na dystansie nastu tysięcy km jest w okolicach 16l/100km z tankowań, nie ze wskazań komputera.
Dla zainteresowanych wspomagam się w tym zakresie od kilkunastu lat stroną motostat.pl.
Jeśli link nie jest zgodny z jakimkolwiek punktem regulaminu, proszę o info lub korektę.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
-
Szwagier
- Użytkownik
- Posty: 183
- Rejestracja: 29 mar 2019, o 19:14
- Auto: Opel insignia A
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Łuków
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Moja w mieście pali 13-13,5l gazu więc na pb pewnie byłoby też coś około 12l. To ciężki samochód i mały silnik.
Takie moje przemyślenia: te 180 koni to dopiero przy bardzo wysokich obrotach. Turbina wstaje powyżej 2500obr. lub wyżej, więc gdyby jeździć eko i zmieniać biegi w okolicy 2500obr. to w ogóle nie wykorzystujemy turbiny i mamy zwykłe 1.6 stąd takie spalanie. A gdyby spróbować w mieście jeździć na "sportowo" i biegi zmieniać pow. 4000obr. i tak od świateł do świateł to spalanie mogłoby dochodzić pewnie średnio i do 20l. Jeździłem wcześniej vc 1.8 122 KM. Demon przyspieszenia to nie był ale była chyba bardziej elastyczna z "dołu" i paliła mi 11l gazu w mieście.
Gdzieś już na forum pisałem, że moje 1.6 turbo spaliło tylko jeden litr mniej gazu w trasie od audi 2.8 193KM, które jest cięższe od mojej insigni. Więc wyobraźmy sobie jak jesteśmy robieni w balona gadaniem o ekologii, wkładaniem małych silników z turbiną które miały mieć małą emisją spalin bo miały mało palić. Tylko że ten 2.8 w audi będzie jeździł i jeździł a 1.6 w insignii?
Takie moje przemyślenia: te 180 koni to dopiero przy bardzo wysokich obrotach. Turbina wstaje powyżej 2500obr. lub wyżej, więc gdyby jeździć eko i zmieniać biegi w okolicy 2500obr. to w ogóle nie wykorzystujemy turbiny i mamy zwykłe 1.6 stąd takie spalanie. A gdyby spróbować w mieście jeździć na "sportowo" i biegi zmieniać pow. 4000obr. i tak od świateł do świateł to spalanie mogłoby dochodzić pewnie średnio i do 20l. Jeździłem wcześniej vc 1.8 122 KM. Demon przyspieszenia to nie był ale była chyba bardziej elastyczna z "dołu" i paliła mi 11l gazu w mieście.
Gdzieś już na forum pisałem, że moje 1.6 turbo spaliło tylko jeden litr mniej gazu w trasie od audi 2.8 193KM, które jest cięższe od mojej insigni. Więc wyobraźmy sobie jak jesteśmy robieni w balona gadaniem o ekologii, wkładaniem małych silników z turbiną które miały mieć małą emisją spalin bo miały mało palić. Tylko że ten 2.8 w audi będzie jeździł i jeździł a 1.6 w insignii?
-
. Chudy.
- Forumowicz
- Posty: 75
- Rejestracja: 19 paź 2019, o 19:17
- Auto: Buick Regal GS
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Piła
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Jak będziesz wymieniał olej co 10-15 tys to też pojezdz
Wysłane z mojego I4213 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego I4213 przy użyciu Tapatalka
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
U mnie średnie spalanie z 7k, co zacząłem zapisywać, wychodzi jakieś 12.5 liczone przy dystrybutorze (staram się jeździć w miarę przepisowo). Da się zrobić 9 w trasie, ale w drugą stronę łatwiej, i przyjemniej, "poprawić" wynik.
-
Robakkk
- Użytkownik
- Posty: 106
- Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
@xul, jeśli piszesz o PB,to jak najbardziej można to zrobić.
Z LPG już tak kolorowo nie jest.
Z LPG już tak kolorowo nie jest.
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
Tylko PB. Wyznaję, że gaz w pojeździe, to jest dobry w wózku widłowym (bez urazy)
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Spalanie zużycie paliwa w silnikach benzynowych
U mnie średnie spalanie w trasie z kilkudziesięciu kilometrów z prędkością 160 km/h kształtuje się w okolicy 9,5-10,5 l/100 km(z włączoną klimą, bo to w 1.8 ma znaczenie
)Podejrzewam, że podobnie spali 2.8T.
Oglądam od jakiegoś czasu filmy związane z 2.0 TSI w Superbie i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. Spala mniej od mojego 1.8, a osiągi nie porównywalne.
Dodano po 30 minutach 39 sekundach:
Jeszcze jedno, rozmawiałem ze znajomym i w Octavii RS ma średnie spalanie w okolicy 10 l/100 km.
Dodano po 58 sekundach:
Jazda głównie z rodzinką, ale mówił że czasami przyciśnie jeśli jeździ sam.
Oglądam od jakiegoś czasu filmy związane z 2.0 TSI w Superbie i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. Spala mniej od mojego 1.8, a osiągi nie porównywalne.
Dodano po 30 minutach 39 sekundach:
Jeszcze jedno, rozmawiałem ze znajomym i w Octavii RS ma średnie spalanie w okolicy 10 l/100 km.
Dodano po 58 sekundach:
Jazda głównie z rodzinką, ale mówił że czasami przyciśnie jeśli jeździ sam.

