--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

ODPOWIEDZ
czyrek
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: czyrek » 13 wrz 2019, o 13:30

to widziałem, interesował mnie ten konkretny przypadek już mówię dlaczego, w tym roku kupiłem Insignię od handlarza,
zrobiłem 10 t.km i silnik padł, jak się okazało był wcześniej robiony, nie chciałem go robić ani kupować innej oplowskiej padliny i wybór padł na serce z Giulietty, teraz auto odebrane od mechanika i tylko jeździć, koszt zakupu słupka + przekładka zamknięty w 6 tys.PLN

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Dan » 13 wrz 2019, o 19:59

Ooo poka foty jakies. Co trzeba było zmodyfikować?

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: wojtekski » 13 wrz 2019, o 20:01

Dokładnie więcej szczegółów i gdzie robiłeś ?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: mazmarcin » 13 wrz 2019, o 20:03

Znowu prawdziwe makaroniarskie serducho w oplu :D

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Maverick_86 » 14 wrz 2019, o 06:24

Też mnie ciekawi taka wymiana, również czekam na więcej szczegółów.

czyrek
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: czyrek » 14 wrz 2019, o 21:51

na fotkach za wiele nie widać, wygląda normalnie jak ten stary, blok jest jedynie w kolorze szarym,
robiłem u mechanika do którego jeżdżę od lat z każdym autem, ale to normalna robota każdy zrobi,
wybrałem do przekładki silnik z wersji 170 KM ale inne są takie same
blok jest taki sam, z rzeczy które trzeba przełożyć to, miska olejowa, opel ma inny kształt przez co rurkę od smoka około dwa razy dłuższą i wlew oleju, w alfie jest pod innym kątem, z innych rzeczy, brakuje uchwytu do obudowy przewodów w pokrywie zaworów, ale bez tego i tak może być,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: wojtekski » 15 wrz 2019, o 05:57

Dziwne tylko że silnik był robiony i padł ? to nie miał gwarancji już ? Ciekawe czemu drugi raz padł ?

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: kecraminsignia » 15 wrz 2019, o 09:54

Bo ktoś tak zrobił na handel?

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


Spox_2
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kielce

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Spox_2 » 15 wrz 2019, o 14:44

czyrek pisze:
14 wrz 2019, o 21:51
na fotkach za wiele nie widać, wygląda normalnie jak ten stary, blok jest jedynie w kolorze szarym,
robiłem u mechanika do którego jeżdżę od lat z każdym autem, ale to normalna robota każdy zrobi,
wybrałem do przekładki silnik z wersji 170 KM ale inne są takie same
blok jest taki sam, z rzeczy które trzeba przełożyć to, miska olejowa, opel ma inny kształt przez co rurkę od smoka około dwa razy dłuższą i wlew oleju, w alfie jest pod innym kątem, z innych rzeczy, brakuje uchwytu do obudowy przewodów w pokrywie zaworów, ale bez tego i tak może być,
Mnie również dopadła usterka zatartych panewek/silnika.

Mechanik powiedział ze sensowny remont zatartego silnika to wydatek 5k.
Ok.
Ile gwarancji ? Brak.
Mówi ze daje gwarancje na montaż i to ze wszystko jest poprawnie złożone. Ale nie da na to ile silnik zrobi kilometrów...:/ to po jaki uj wydawać
5k ma coś co się może wysrac po 10k km.

Stad zarejestrowałem dzisiaj konto i szukam alternatywy.
Jaki jest mniej więcej koszt całkowity (silnik+robocizna) za wstawienie słupka z Alfy pod nasza piękna Insignie ?


Na Allegro jest masa ogłoszeń odnośnie regeneracji silnika A20DTH. Z tego co widziałem to jedna firma dawała gwarancje na 1rok. Koszt 4700 brutto. Cena przystępna jak na takie auto.

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: wojtekski » 15 wrz 2019, o 17:24

Bez gwarancji to bez sensu ....kompletnie. Polecana na forum Autopasja z Włocławka daje rok gwarancji z tego co wiem auto sami zabierają tylko cena niestety chyba około 8 tys..

Spox_2
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kielce

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Spox_2 » 15 wrz 2019, o 22:45

Nosz kurr...
Wyjechaliśmy z Kielc około 3 w nocy w stronę Gdańska (urlop nad PL morzem) i auto zatarł się się na krajowej A2 na wysokości Włocławka....brrr.

Jako ze miałem sensowne assistance to laweta zabrała auto do Kielc (tu mieszkam) i podstawili auto zastępcze żeby jechać dalej (jakby nie patrzeć urlop się udał, nie wliczając awarii auta)..

Z tego co widzę to raczej najsensowniej jest wstawić słupek z Alfy (nie znam oznaczeń silnika) i jeździć bez większych zmartwień/ ewentualnie słupek z silnika z 2012 i nowsze (ponoć miały lepsze panewki - jeżeli gadam głupoty, proszę sprostować).

lukjach
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:28
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Toruń
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: lukjach » 15 wrz 2019, o 23:03

Mogłeś zostawić chłopakom we Włocławku;) Ja na dniach odbiore zobaczymy, ale m.in.dla gwarancji ich wybrałem.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: coolmobil » 16 wrz 2019, o 05:11

Widzę ze zaczynaja padać seryjnie silniki.
Ehh... przerażajace


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: dzamej » 16 wrz 2019, o 06:31

Spox_2 pisze:
15 wrz 2019, o 22:45
Nosz kurr...
Wyjechaliśmy z Kielc około 3 w nocy w stronę Gdańska (urlop nad PL morzem) i auto zatarł się się na krajowej A2 na wysokości Włocławka....brrr.

Jako ze miałem sensowne assistance to laweta zabrała auto do Kielc (tu mieszkam) i podstawili auto zastępcze żeby jechać dalej (jakby nie patrzeć urlop się udał, nie wliczając awarii auta)..

Z tego co widzę to raczej najsensowniej jest wstawić słupek z Alfy (nie znam oznaczeń silnika) i jeździć bez większych zmartwień/ ewentualnie słupek z silnika z 2012 i nowsze (ponoć miały lepsze panewki - jeżeli gadam głupoty, proszę sprostować).

Jaki przebieg, olej, historia, wymiany oleju, dodatki do oleju,?

Spox_2
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kielce

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: Spox_2 » 16 wrz 2019, o 07:27

Auto kupiłem 2 lata temu. Miał przebiegu 212k.
Krajowy, Serwisowany w ASO Kanclerz Ruda Śląska.

Po zrobieniu 1k km wyskoczyła informacja o awarii silnika.
Udałem się do ASO i uszkodziła się świeca zarowa.
Zapłaciłem wówczas około 246 zł brutto za wymianę świecy (wersja jakaś tańsza. Koszt świecy około 60 zł ? Są tez jakieś z czujnikiem gdzie świeca kosztuje z 350 zł) oraz wgranie nowego oprogramowania do ECU.

Isia miała problem z buczeniem. Do wymiany poszedł ten zawór od podciśnienia turbiny czy jakoś tak (koszt chyba 180 zł po zniżkach w IC).

Zrobiłem z 10K km i wymiana olejów na Liqud Molly(nie pamietam który, ale polecany na FB Funpage).

Zrobiłem z 7k km i dałem auto do mechanika na sprawdzenie panewek (chyba tylko te dolne sprawdzał. Tutaj kompletnie się nie znam). Zatem znowu wymiana oleju i dolewalem do oleju jakiegoś uzdatniacza T2.

W tym roku w lipcu oddałem auto (przebieg około 236k km) na wymianę uszczelki smoka, olejów, filtrów, wymianę chłodnicy klimatyzacji, klocki i tarcze ATE (nacinane). Wydałem z 3200 zł brutto aby przygotować auto pod wyjazd na wczasy.
Tam tez płukali mi czymś silnik i sprawdzali panewki.
Nie było zastrzeżeń do ich wyglądu (gdzie dalej nie wiem które były sprawdzane).

Zrobiłem autem z 2k km i zaczął mi się coraz częściej wypalać DPF (zamontowałem diodę w lusterko).
Wcześniej wypalanie co 600-800km a teraz co praktycznie równe 180km. Aż mnie to dziwiło. Ze e razy pod rząd z takimi km się dziad wypalał.

Pod koniec tamtego roku oddałem auto na podniesienie mocy (seryjne 160KM w mojej budzie to dramat. Auto do 100km było mega mułem. Gdzie w innych Insigniach z tym samym motorem o wiele lepsze przyspieszenie występowało.)
Firma EMsetup z Grodziska Mazowieckiego (polecam, znają się i nie robią na sztukę) podniosła moc na 190KM i 440nm momentu.

Auto stało się znacznie żwawsze. Nadające się do jazdy. Tam wspominali ze przy przebiegu około 240k km zapcha się DPF i trzeba będzie go regenerować. U mojego znajomego z tym przebiegiem tez regencja DPF nastąpiła.

I tutaj byłem świecie przekonany ze DPF się kończy.

Auto przygotowane pod wyjazd na wczasy. Autostrada A2 i cały czas jechałem około 170-180km. Zrobiłem z 260km od Kielc.
W pewnym momencie jakiś mądry kierowca zajechał lewy pas. Zwolniłem do 110km.
Zredukowalem na 5 bieg. Dałem gazu. A auto szarpnęło tak dziwnie. Potem wrzuciłem 6 i jechałem 120km i słychać było dziwne stukanie.

Jak już byłem na wczasach to zaczęliśmy szukać informacji co dokładnie mogło się zadziac.

I jakiś użytkownik napisał:

- krótkie odstępy w wypalaniu dpf
- jedziesz na autostradę i jedziesz 160/180km

I bankowo panewki się zatrą.

Pisał ze częste wypalanie DPF w jego ocenie to ostatni znak aby jak najszybciej zajrzeć do panewek głównych, dolnych czy jakich tam.

Mądry Polak po szkodzie :/

gpawel

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: gpawel » 16 wrz 2019, o 08:39

Ja bym tu upatrywał raczej winy w tej modyfikacji silnika...
Naprawdę strach mieć Insignię 2.0 CDTI... ja panewki w styczniu też sprawdzałem, mechanik się zarzekał że były jak nowe. Jeśli nie sprzedam auta do końca roku, to prewencyjnie wymienię je na nowe.

czyrek
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: czyrek » 16 wrz 2019, o 08:48

silnik kupiony na allegro, link do innego, u tego samego sprzedawcy
https://allegro.pl/oferta/alfa-giuliett ... 7523518050
robota z płynami, uszczelkami, filtrem komplet - 2 tys. pln
do tego dokupiłem używaną podstawę filtra i chłodnicę oleju, to ze względu na problem przy czyszczeniu z opiłków 80 pln
gwarancja na to co kupione? - rozruchowa

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: wojtekski » 16 wrz 2019, o 12:22

gpawel pisze:
16 wrz 2019, o 08:39
Ja bym tu upatrywał raczej winy w tej modyfikacji silnika...
Naprawdę strach mieć Insignię 2.0 CDTI... ja panewki w styczniu też sprawdzałem, mechanik się zarzekał że były jak nowe. Jeśli nie sprzedam auta do końca roku, to prewencyjnie wymienię je na nowe.
Modyfikacja nie ma tu nic do tego pełno jeździ isiek po programie. Chyba te panewki są faktycznie dupowate albo ta uszczelka smoka szybko twardnieje.

lukjach
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:28
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Toruń
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: lukjach » 16 wrz 2019, o 12:29

Spox_2 pisze:
16 wrz 2019, o 07:27
AruIC).

W pewnym momencie jakiś mądry kierowca zajechał lewy pas. Zwolniłem do 110km.
Zredukowalem na 5 bieg. Dałem gazu. A auto szarpnęło tak dziwnie. Potem wrzuciłem 6 i jechałem 120km i słychać było dziwne stukanie.
Miałem tak samo. Obwodnica 140 na tempomacie. Zwolniłem na robotach do 80 i jak sie wróciłem potem do poprzedniej predkości to coś zabuczalo. Wtedy przekrecila się panewka.

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH

Post autor: dzamej » 16 wrz 2019, o 12:34

Czy ktoś ma numery tych panewek dolnych?
Podobno były montowane o różnych kolorach? Ktoś może potwierdzić jakie kiedy?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”