--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuObracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
-
czyrek
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
to widziałem, interesował mnie ten konkretny przypadek już mówię dlaczego, w tym roku kupiłem Insignię od handlarza,
zrobiłem 10 t.km i silnik padł, jak się okazało był wcześniej robiony, nie chciałem go robić ani kupować innej oplowskiej padliny i wybór padł na serce z Giulietty, teraz auto odebrane od mechanika i tylko jeździć, koszt zakupu słupka + przekładka zamknięty w 6 tys.PLN
zrobiłem 10 t.km i silnik padł, jak się okazało był wcześniej robiony, nie chciałem go robić ani kupować innej oplowskiej padliny i wybór padł na serce z Giulietty, teraz auto odebrane od mechanika i tylko jeździć, koszt zakupu słupka + przekładka zamknięty w 6 tys.PLN
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ooo poka foty jakies. Co trzeba było zmodyfikować?
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
-
Maverick_86
- Użytkownik
- Posty: 767
- Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
- Auto: Insignia ST Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Też mnie ciekawi taka wymiana, również czekam na więcej szczegółów.
-
czyrek
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
na fotkach za wiele nie widać, wygląda normalnie jak ten stary, blok jest jedynie w kolorze szarym,
robiłem u mechanika do którego jeżdżę od lat z każdym autem, ale to normalna robota każdy zrobi,
wybrałem do przekładki silnik z wersji 170 KM ale inne są takie same
blok jest taki sam, z rzeczy które trzeba przełożyć to, miska olejowa, opel ma inny kształt przez co rurkę od smoka około dwa razy dłuższą i wlew oleju, w alfie jest pod innym kątem, z innych rzeczy, brakuje uchwytu do obudowy przewodów w pokrywie zaworów, ale bez tego i tak może być,
robiłem u mechanika do którego jeżdżę od lat z każdym autem, ale to normalna robota każdy zrobi,
wybrałem do przekładki silnik z wersji 170 KM ale inne są takie same
blok jest taki sam, z rzeczy które trzeba przełożyć to, miska olejowa, opel ma inny kształt przez co rurkę od smoka około dwa razy dłuższą i wlew oleju, w alfie jest pod innym kątem, z innych rzeczy, brakuje uchwytu do obudowy przewodów w pokrywie zaworów, ale bez tego i tak może być,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Dziwne tylko że silnik był robiony i padł ? to nie miał gwarancji już ? Ciekawe czemu drugi raz padł ?
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Bo ktoś tak zrobił na handel?
Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
-
Spox_2
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
- Auto: Insignia Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kielce
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Mnie również dopadła usterka zatartych panewek/silnika.czyrek pisze: ↑14 wrz 2019, o 21:51na fotkach za wiele nie widać, wygląda normalnie jak ten stary, blok jest jedynie w kolorze szarym,
robiłem u mechanika do którego jeżdżę od lat z każdym autem, ale to normalna robota każdy zrobi,
wybrałem do przekładki silnik z wersji 170 KM ale inne są takie same
blok jest taki sam, z rzeczy które trzeba przełożyć to, miska olejowa, opel ma inny kształt przez co rurkę od smoka około dwa razy dłuższą i wlew oleju, w alfie jest pod innym kątem, z innych rzeczy, brakuje uchwytu do obudowy przewodów w pokrywie zaworów, ale bez tego i tak może być,
Mechanik powiedział ze sensowny remont zatartego silnika to wydatek 5k.
Ok.
Ile gwarancji ? Brak.
Mówi ze daje gwarancje na montaż i to ze wszystko jest poprawnie złożone. Ale nie da na to ile silnik zrobi kilometrów...:/ to po jaki uj wydawać
5k ma coś co się może wysrac po 10k km.
Stad zarejestrowałem dzisiaj konto i szukam alternatywy.
Jaki jest mniej więcej koszt całkowity (silnik+robocizna) za wstawienie słupka z Alfy pod nasza piękna Insignie ?
Na Allegro jest masa ogłoszeń odnośnie regeneracji silnika A20DTH. Z tego co widziałem to jedna firma dawała gwarancje na 1rok. Koszt 4700 brutto. Cena przystępna jak na takie auto.
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Bez gwarancji to bez sensu ....kompletnie. Polecana na forum Autopasja z Włocławka daje rok gwarancji z tego co wiem auto sami zabierają tylko cena niestety chyba około 8 tys..
-
Spox_2
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
- Auto: Insignia Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kielce
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Nosz kurr...
Wyjechaliśmy z Kielc około 3 w nocy w stronę Gdańska (urlop nad PL morzem) i auto zatarł się się na krajowej A2 na wysokości Włocławka....brrr.
Jako ze miałem sensowne assistance to laweta zabrała auto do Kielc (tu mieszkam) i podstawili auto zastępcze żeby jechać dalej (jakby nie patrzeć urlop się udał, nie wliczając awarii auta)..
Z tego co widzę to raczej najsensowniej jest wstawić słupek z Alfy (nie znam oznaczeń silnika) i jeździć bez większych zmartwień/ ewentualnie słupek z silnika z 2012 i nowsze (ponoć miały lepsze panewki - jeżeli gadam głupoty, proszę sprostować).
Wyjechaliśmy z Kielc około 3 w nocy w stronę Gdańska (urlop nad PL morzem) i auto zatarł się się na krajowej A2 na wysokości Włocławka....brrr.
Jako ze miałem sensowne assistance to laweta zabrała auto do Kielc (tu mieszkam) i podstawili auto zastępcze żeby jechać dalej (jakby nie patrzeć urlop się udał, nie wliczając awarii auta)..
Z tego co widzę to raczej najsensowniej jest wstawić słupek z Alfy (nie znam oznaczeń silnika) i jeździć bez większych zmartwień/ ewentualnie słupek z silnika z 2012 i nowsze (ponoć miały lepsze panewki - jeżeli gadam głupoty, proszę sprostować).
-
lukjach
- Forumowicz
- Posty: 98
- Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:28
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Toruń
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Mogłeś zostawić chłopakom we Włocławku;) Ja na dniach odbiore zobaczymy, ale m.in.dla gwarancji ich wybrałem.
- coolmobil
- Zapaleniec
- Posty: 1047
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
- Auto: Skoda Superb
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Widzę ze zaczynaja padać seryjnie silniki.
Ehh... przerażajace
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ehh... przerażajace
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Spox_2 pisze: ↑15 wrz 2019, o 22:45Nosz kurr...
Wyjechaliśmy z Kielc około 3 w nocy w stronę Gdańska (urlop nad PL morzem) i auto zatarł się się na krajowej A2 na wysokości Włocławka....brrr.
Jako ze miałem sensowne assistance to laweta zabrała auto do Kielc (tu mieszkam) i podstawili auto zastępcze żeby jechać dalej (jakby nie patrzeć urlop się udał, nie wliczając awarii auta)..
Z tego co widzę to raczej najsensowniej jest wstawić słupek z Alfy (nie znam oznaczeń silnika) i jeździć bez większych zmartwień/ ewentualnie słupek z silnika z 2012 i nowsze (ponoć miały lepsze panewki - jeżeli gadam głupoty, proszę sprostować).
Jaki przebieg, olej, historia, wymiany oleju, dodatki do oleju,?
-
Spox_2
- Nowicjusz
- Posty: 16
- Rejestracja: 15 wrz 2019, o 07:44
- Auto: Insignia Cosmo
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Kielce
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Auto kupiłem 2 lata temu. Miał przebiegu 212k.
Krajowy, Serwisowany w ASO Kanclerz Ruda Śląska.
Po zrobieniu 1k km wyskoczyła informacja o awarii silnika.
Udałem się do ASO i uszkodziła się świeca zarowa.
Zapłaciłem wówczas około 246 zł brutto za wymianę świecy (wersja jakaś tańsza. Koszt świecy około 60 zł ? Są tez jakieś z czujnikiem gdzie świeca kosztuje z 350 zł) oraz wgranie nowego oprogramowania do ECU.
Isia miała problem z buczeniem. Do wymiany poszedł ten zawór od podciśnienia turbiny czy jakoś tak (koszt chyba 180 zł po zniżkach w IC).
Zrobiłem z 10K km i wymiana olejów na Liqud Molly(nie pamietam który, ale polecany na FB Funpage).
Zrobiłem z 7k km i dałem auto do mechanika na sprawdzenie panewek (chyba tylko te dolne sprawdzał. Tutaj kompletnie się nie znam). Zatem znowu wymiana oleju i dolewalem do oleju jakiegoś uzdatniacza T2.
W tym roku w lipcu oddałem auto (przebieg około 236k km) na wymianę uszczelki smoka, olejów, filtrów, wymianę chłodnicy klimatyzacji, klocki i tarcze ATE (nacinane). Wydałem z 3200 zł brutto aby przygotować auto pod wyjazd na wczasy.
Tam tez płukali mi czymś silnik i sprawdzali panewki.
Nie było zastrzeżeń do ich wyglądu (gdzie dalej nie wiem które były sprawdzane).
Zrobiłem autem z 2k km i zaczął mi się coraz częściej wypalać DPF (zamontowałem diodę w lusterko).
Wcześniej wypalanie co 600-800km a teraz co praktycznie równe 180km. Aż mnie to dziwiło. Ze e razy pod rząd z takimi km się dziad wypalał.
Pod koniec tamtego roku oddałem auto na podniesienie mocy (seryjne 160KM w mojej budzie to dramat. Auto do 100km było mega mułem. Gdzie w innych Insigniach z tym samym motorem o wiele lepsze przyspieszenie występowało.)
Firma EMsetup z Grodziska Mazowieckiego (polecam, znają się i nie robią na sztukę) podniosła moc na 190KM i 440nm momentu.
Auto stało się znacznie żwawsze. Nadające się do jazdy. Tam wspominali ze przy przebiegu około 240k km zapcha się DPF i trzeba będzie go regenerować. U mojego znajomego z tym przebiegiem tez regencja DPF nastąpiła.
I tutaj byłem świecie przekonany ze DPF się kończy.
Auto przygotowane pod wyjazd na wczasy. Autostrada A2 i cały czas jechałem około 170-180km. Zrobiłem z 260km od Kielc.
W pewnym momencie jakiś mądry kierowca zajechał lewy pas. Zwolniłem do 110km.
Zredukowalem na 5 bieg. Dałem gazu. A auto szarpnęło tak dziwnie. Potem wrzuciłem 6 i jechałem 120km i słychać było dziwne stukanie.
Jak już byłem na wczasach to zaczęliśmy szukać informacji co dokładnie mogło się zadziac.
I jakiś użytkownik napisał:
- krótkie odstępy w wypalaniu dpf
- jedziesz na autostradę i jedziesz 160/180km
I bankowo panewki się zatrą.
Pisał ze częste wypalanie DPF w jego ocenie to ostatni znak aby jak najszybciej zajrzeć do panewek głównych, dolnych czy jakich tam.
Mądry Polak po szkodzie :/
Krajowy, Serwisowany w ASO Kanclerz Ruda Śląska.
Po zrobieniu 1k km wyskoczyła informacja o awarii silnika.
Udałem się do ASO i uszkodziła się świeca zarowa.
Zapłaciłem wówczas około 246 zł brutto za wymianę świecy (wersja jakaś tańsza. Koszt świecy około 60 zł ? Są tez jakieś z czujnikiem gdzie świeca kosztuje z 350 zł) oraz wgranie nowego oprogramowania do ECU.
Isia miała problem z buczeniem. Do wymiany poszedł ten zawór od podciśnienia turbiny czy jakoś tak (koszt chyba 180 zł po zniżkach w IC).
Zrobiłem z 10K km i wymiana olejów na Liqud Molly(nie pamietam który, ale polecany na FB Funpage).
Zrobiłem z 7k km i dałem auto do mechanika na sprawdzenie panewek (chyba tylko te dolne sprawdzał. Tutaj kompletnie się nie znam). Zatem znowu wymiana oleju i dolewalem do oleju jakiegoś uzdatniacza T2.
W tym roku w lipcu oddałem auto (przebieg około 236k km) na wymianę uszczelki smoka, olejów, filtrów, wymianę chłodnicy klimatyzacji, klocki i tarcze ATE (nacinane). Wydałem z 3200 zł brutto aby przygotować auto pod wyjazd na wczasy.
Tam tez płukali mi czymś silnik i sprawdzali panewki.
Nie było zastrzeżeń do ich wyglądu (gdzie dalej nie wiem które były sprawdzane).
Zrobiłem autem z 2k km i zaczął mi się coraz częściej wypalać DPF (zamontowałem diodę w lusterko).
Wcześniej wypalanie co 600-800km a teraz co praktycznie równe 180km. Aż mnie to dziwiło. Ze e razy pod rząd z takimi km się dziad wypalał.
Pod koniec tamtego roku oddałem auto na podniesienie mocy (seryjne 160KM w mojej budzie to dramat. Auto do 100km było mega mułem. Gdzie w innych Insigniach z tym samym motorem o wiele lepsze przyspieszenie występowało.)
Firma EMsetup z Grodziska Mazowieckiego (polecam, znają się i nie robią na sztukę) podniosła moc na 190KM i 440nm momentu.
Auto stało się znacznie żwawsze. Nadające się do jazdy. Tam wspominali ze przy przebiegu około 240k km zapcha się DPF i trzeba będzie go regenerować. U mojego znajomego z tym przebiegiem tez regencja DPF nastąpiła.
I tutaj byłem świecie przekonany ze DPF się kończy.
Auto przygotowane pod wyjazd na wczasy. Autostrada A2 i cały czas jechałem około 170-180km. Zrobiłem z 260km od Kielc.
W pewnym momencie jakiś mądry kierowca zajechał lewy pas. Zwolniłem do 110km.
Zredukowalem na 5 bieg. Dałem gazu. A auto szarpnęło tak dziwnie. Potem wrzuciłem 6 i jechałem 120km i słychać było dziwne stukanie.
Jak już byłem na wczasach to zaczęliśmy szukać informacji co dokładnie mogło się zadziac.
I jakiś użytkownik napisał:
- krótkie odstępy w wypalaniu dpf
- jedziesz na autostradę i jedziesz 160/180km
I bankowo panewki się zatrą.
Pisał ze częste wypalanie DPF w jego ocenie to ostatni znak aby jak najszybciej zajrzeć do panewek głównych, dolnych czy jakich tam.
Mądry Polak po szkodzie :/
-
gpawel
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Ja bym tu upatrywał raczej winy w tej modyfikacji silnika...
Naprawdę strach mieć Insignię 2.0 CDTI... ja panewki w styczniu też sprawdzałem, mechanik się zarzekał że były jak nowe. Jeśli nie sprzedam auta do końca roku, to prewencyjnie wymienię je na nowe.
Naprawdę strach mieć Insignię 2.0 CDTI... ja panewki w styczniu też sprawdzałem, mechanik się zarzekał że były jak nowe. Jeśli nie sprzedam auta do końca roku, to prewencyjnie wymienię je na nowe.
-
czyrek
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 12 kwie 2019, o 13:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
silnik kupiony na allegro, link do innego, u tego samego sprzedawcy
https://allegro.pl/oferta/alfa-giuliett ... 7523518050
robota z płynami, uszczelkami, filtrem komplet - 2 tys. pln
do tego dokupiłem używaną podstawę filtra i chłodnicę oleju, to ze względu na problem przy czyszczeniu z opiłków 80 pln
gwarancja na to co kupione? - rozruchowa
https://allegro.pl/oferta/alfa-giuliett ... 7523518050
robota z płynami, uszczelkami, filtrem komplet - 2 tys. pln
do tego dokupiłem używaną podstawę filtra i chłodnicę oleju, to ze względu na problem przy czyszczeniu z opiłków 80 pln
gwarancja na to co kupione? - rozruchowa
- wojtekski
- Użytkownik
- Posty: 494
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
- Auto: insignia, 207cc
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Suwałki
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Modyfikacja nie ma tu nic do tego pełno jeździ isiek po programie. Chyba te panewki są faktycznie dupowate albo ta uszczelka smoka szybko twardnieje.
-
lukjach
- Forumowicz
- Posty: 98
- Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:28
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Toruń
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Miałem tak samo. Obwodnica 140 na tempomacie. Zwolniłem na robotach do 80 i jak sie wróciłem potem do poprzedniej predkości to coś zabuczalo. Wtedy przekrecila się panewka.
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Obracające panewki 2.0 CDTI A20DTH
Czy ktoś ma numery tych panewek dolnych?
Podobno były montowane o różnych kolorach? Ktoś może potwierdzić jakie kiedy?
Podobno były montowane o różnych kolorach? Ktoś może potwierdzić jakie kiedy?

