--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sprzęgło Haldex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Didi-K2
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
Auto: Opel insignia 4x4
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2019
Miasto: Bydgoszcz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Didi-K2 » 31 sty 2019, o 12:26

93165388 - około 0,7l

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
Np
http://sklep.dixi-car.pl/oryginalny-ole ... -9477.html

Dodano po 15 minutach 29 sekundach:
Pytanie czy taki można wlać ewentualnie ale nie wiem https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... Items.html

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: hubi_pl » 31 sty 2019, o 19:35

Nie lej Ravenola! to jest śmieć i już tu kolega pisał jak musiał płukać system bo tym zalał sprzęgło, więc nie sądzę żeby nagle przekładniówka była rewelacyjna.

Tylko OPEL albo BW.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: grzegorz13 » 31 sty 2019, o 19:58

Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej tym bardziej iż było wcześniej

mortoss
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
Auto: Insignia AT 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: mortoss » 31 sty 2019, o 20:11

A co sądzicie o motul 75-90 gear 300 ls gl5 ?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Didi-K2
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
Auto: Opel insignia 4x4
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2019
Miasto: Bydgoszcz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Didi-K2 » 31 sty 2019, o 20:23

No ja do mostu kupuje 93165388 Amen :)

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: kuba89 » 31 sty 2019, o 20:37

mortoss pisze:A co sądzicie o motul 75-90 gear 300 ls gl5 ?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Do mostu i Haldex najlepiej oryginał. Amen! ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: dare50 » 31 sty 2019, o 20:42

No ciekawe czy kupujesz wszystko oryginalne do auta?
Do Haldexa w zupełności wystarczy BW a do skrzynki i mostu motul 75-90 gear 300 ls gl5 , zresztą było to wielokrotnie na forum poruszane , zamiast poczytać trochę to od razu smarują posta bo ciężko poszukać

Awatar użytkownika
Didi-K2
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
Auto: Opel insignia 4x4
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2019
Miasto: Bydgoszcz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Didi-K2 » 31 sty 2019, o 20:52

Do tylnego mostu oryginał do Haldex Oryginał do przedniej skrzynki FEB32590 Amen :D

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Sprzęgło Haldex

Post autor: hubi_pl » 31 sty 2019, o 20:59

Ten ejmen z febim slaby-febi wypadl najgorzej w testach jak wysyłałem oleje rzekomo do naszego sprzegła...zreszta oni wszystko maja tanie i badziewne. Byle chinszczyzne pakuja w swe pudelka i tyle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, o 23:58 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
Didi-K2
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
Auto: Opel insignia 4x4
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2019
Miasto: Bydgoszcz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Didi-K2 » 31 sty 2019, o 21:15

No to wszystko oryginał i spokój :D

Awatar użytkownika
Didi-K2
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
Auto: Opel insignia 4x4
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2019
Miasto: Bydgoszcz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Didi-K2 » 4 lut 2019, o 21:06

Zawór wymieniony oleje również póki co wszystko hula :D a w tej skrzynce rozdzielczej z przodu ktoś z was już wymieniał ? bo instrukcji nie mogę się doszukać :"D

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: dare50 » 4 lut 2019, o 21:09

A na co Ci instrukcja spuszczasz olej wlewasz nowy i po sprawie , a po drugie jest na forum poradnik jak wymieni w skrzynce ,haldexie i moscie

Awatar użytkownika
Didi-K2
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
Auto: Opel insignia 4x4
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2019
Miasto: Bydgoszcz

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Didi-K2 » 4 lut 2019, o 21:22

znalazłem tylko w moście tylnym i haldex a gdzie przód :D

mortoss
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
Auto: Insignia AT 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: mortoss » 8 lut 2019, o 12:55


Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Krznnn » 8 lut 2019, o 19:01

Witam mały refresh..
Panowie po mojej przygodzie ze spotkaniem z krawężnikiem byłem w serwisie (bosch niestety tylko) i komputer pokazał błąd pompy wysokiego ciśnienia..tej przy haldexie. Ogólnie działa ,prąd jest ale się chyba przycina lub jakaś kwestia elektryczna. może? Gość sprawdził wyczyścił te wtyczki pod haldexem ale nic to nie dało. Niby tą pompke też sprawdzał. Działał raczej po omacku bo za bardzo ogarnięty w temacie nie był. Sprawdził stan oleju w haldexie (kamerką ;p) i niby jest ubytek tzn ok 200ml. Snuł także teorię że sterownik wiedząc że stan oleju jest niedostateczny odcina pracę pompy aby jej nie zatrzeć czy tam haldexa. Ile w tym prawdy?i że niby to może być przyczyną wyskakiwania błędów od modułu sterowania tylnej osi oraz AWD.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: hubertus » 9 lut 2019, o 10:04

Tam nie ma czujnika poziomu oleju. Więc skąd info sterownik weźmie, że go mało? Po drugie łatwo to zweryfikować bo i tak trzeba stan uzupełnić lub olej wymienić tak by stan był. Jeśli ma rację to wszystko powinno działać. Ale moim zdaniem nie będzie bo może być winny zawór. On się faktycznie może przycinać. Dolej ten olej lub wymień aby był stan i będziesz widział czy ma rację czy nie. To chwila roboty.

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Krznnn » 9 lut 2019, o 12:59

hubertus pisze:
9 lut 2019, o 10:04
edit
No tak zrobię. Oleju jest 750ml w razie co jak doleje zostanie na całą kolejną wymianę jeszcze. Chociaż jeżeli nie ma czujnika poziomu oleju to gość nie ma racji. Chyba że z racji tego że płynu jest mało to może jest nieodpowiednie ciśnienie, nie wiem.o jakim zaworze mówisz dokładnie? Widziałem że ta pompa jest regenerowalna tak? Koszt nowej to jakieś 1500zl plus minus.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2019, o 12:59 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: hubi_pl » 9 lut 2019, o 14:02

Możesz próbować regenerować, ale z doświadczenia powiem CI że ludzie plują sobie w brodę bo wracają po nowe po jakimś czasie...więc większe koszta.
Co do poziomu oleju, nie wiem czy jakikolwiek komunikat o niskim poziomie nie byłby brany z czujnika ciśnienia, za małe to system może przy sprawnej pompie "myśleć" że oleju za mało.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: hubertus » 9 lut 2019, o 14:54

Musiało by być naprawdę mało oleju by pompa ciągnęła powietrze i nie mogła wytworzyć należytego ciśnienia w co wątpię. Nie wiem w ogóle jak pan kamerką ocenił, że brakuje akurat 200 ml. Trzeba dolać i sprawdzić.
Naprawa pompki domowymi sposobami oczywiście może nie wystarczyć na długo. Wszystko zależy jak to się zrobi i jakich części użyje i czy pompka się do tego nadaje. Na filmiku, który wrzuciłem koleś zreanimował pompkę naprawdę tanim sposobem. Jeśli ktoś jest w stanie to zrobić sam i potrzeba dorobić np tylko szczotki i wyczyścić to się opłaca wg mnie.
Ale u ciebie pompka działa. Dolej ten olej. Najlepiej było by sprawdzić kompem jakie ciśnienie wytworzy np przy próbie dynamicznego ruszenia.
Problem może być z zaworem strojącym dołączaniem napędu. Bo w haldexie 4 za dołączenie tylnej osi nie odpowiada bezpośrednio pompka. A zawór, który dozuje olej pod ciśnieniem zgromadzony w akumulatorze ciśnienia. Zawór jest zintegrowany z sterownikiem widocznym z boku mechanizmu. I chyba raczej się nie regeneruje.

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: Krznnn » 9 lut 2019, o 15:17

No ok ale jeżeli owy zawór jest sterowany elektronicznie to nie wywalało by błędu od niego?też nie wiem jak sprawdził niby stan kamerką. Na oko pewnie że 200ml ale na oko to koń w stajni zdechł. Zastanowiła go rdza na pompce.niby ją otworzył i sprawdził. Ciężki temat. A są jeszcze jakieś przewody odpowiedzialne za pracę tej pompki?jakiś trop jest tylko brak konkretnej kompetentnej osoby która by sie tym zajęła. Nie mam za bardzo czasu i możliwości na domowe naprawy itp. Działać ona działa mi się wydaje że gdzieś kwestia elektryczna ale gdzie. Druga sprawa jeżeli oleju w haldexie jest mało to gdzieś musi lecieć bo był spocony

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”