--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuSprzęgło Haldex
- Didi-K2
- Forumowicz
- Posty: 88
- Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
- Auto: Opel insignia 4x4
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Bydgoszcz
Re: Sprzęgło Haldex
93165388 - około 0,7l
Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
Np
http://sklep.dixi-car.pl/oryginalny-ole ... -9477.html
Dodano po 15 minutach 29 sekundach:
Pytanie czy taki można wlać ewentualnie ale nie wiem https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... Items.html
Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
Np
http://sklep.dixi-car.pl/oryginalny-ole ... -9477.html
Dodano po 15 minutach 29 sekundach:
Pytanie czy taki można wlać ewentualnie ale nie wiem https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... Items.html
- hubi_pl
- Użytkownik
- Posty: 156
- Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
- Auto: Panama
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Sprzęgło Haldex
Nie lej Ravenola! to jest śmieć i już tu kolega pisał jak musiał płukać system bo tym zalał sprzęgło, więc nie sądzę żeby nagle przekładniówka była rewelacyjna.
Tylko OPEL albo BW.
Tylko OPEL albo BW.
- grzegorz13
- Zapaleniec
- Posty: 1105
- Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
- Auto: Insignia 4x4 v6
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Lubin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
-
mortoss
- Użytkownik
- Posty: 151
- Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
- Auto: Insignia AT 4x4
- Kod silnika: A20NFT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Sprzęgło Haldex
A co sądzicie o motul 75-90 gear 300 ls gl5 ?
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
- Didi-K2
- Forumowicz
- Posty: 88
- Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
- Auto: Opel insignia 4x4
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Bydgoszcz
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Sprzęgło Haldex
mortoss pisze:A co sądzicie o motul 75-90 gear 300 ls gl5 ?
Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Do mostu i Haldex najlepiej oryginał. Amen!
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Sprzęgło Haldex
No ciekawe czy kupujesz wszystko oryginalne do auta?
Do Haldexa w zupełności wystarczy BW a do skrzynki i mostu motul 75-90 gear 300 ls gl5 , zresztą było to wielokrotnie na forum poruszane , zamiast poczytać trochę to od razu smarują posta bo ciężko poszukać
Do Haldexa w zupełności wystarczy BW a do skrzynki i mostu motul 75-90 gear 300 ls gl5 , zresztą było to wielokrotnie na forum poruszane , zamiast poczytać trochę to od razu smarują posta bo ciężko poszukać
- Didi-K2
- Forumowicz
- Posty: 88
- Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
- Auto: Opel insignia 4x4
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Bydgoszcz
Re: Sprzęgło Haldex
Do tylnego mostu oryginał do Haldex Oryginał do przedniej skrzynki FEB32590 Amen 
- hubi_pl
- Użytkownik
- Posty: 156
- Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
- Auto: Panama
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Sprzęgło Haldex
Ten ejmen z febim slaby-febi wypadl najgorzej w testach jak wysyłałem oleje rzekomo do naszego sprzegła...zreszta oni wszystko maja tanie i badziewne. Byle chinszczyzne pakuja w swe pudelka i tyle.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, o 23:58 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
- Didi-K2
- Forumowicz
- Posty: 88
- Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
- Auto: Opel insignia 4x4
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Bydgoszcz
- Didi-K2
- Forumowicz
- Posty: 88
- Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
- Auto: Opel insignia 4x4
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Bydgoszcz
Re: Sprzęgło Haldex
Zawór wymieniony oleje również póki co wszystko hula
a w tej skrzynce rozdzielczej z przodu ktoś z was już wymieniał ? bo instrukcji nie mogę się doszukać :"D
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Sprzęgło Haldex
A na co Ci instrukcja spuszczasz olej wlewasz nowy i po sprawie , a po drugie jest na forum poradnik jak wymieni w skrzynce ,haldexie i moscie
- Didi-K2
- Forumowicz
- Posty: 88
- Rejestracja: 19 sty 2019, o 21:40
- Auto: Opel insignia 4x4
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Bydgoszcz
- Krznnn
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
- Auto: Insignia ST OPC Line
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: BDG/SOLEC
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Sprzęgło Haldex
Witam mały refresh..
Panowie po mojej przygodzie ze spotkaniem z krawężnikiem byłem w serwisie (bosch niestety tylko) i komputer pokazał błąd pompy wysokiego ciśnienia..tej przy haldexie. Ogólnie działa ,prąd jest ale się chyba przycina lub jakaś kwestia elektryczna. może? Gość sprawdził wyczyścił te wtyczki pod haldexem ale nic to nie dało. Niby tą pompke też sprawdzał. Działał raczej po omacku bo za bardzo ogarnięty w temacie nie był. Sprawdził stan oleju w haldexie (kamerką ;p) i niby jest ubytek tzn ok 200ml. Snuł także teorię że sterownik wiedząc że stan oleju jest niedostateczny odcina pracę pompy aby jej nie zatrzeć czy tam haldexa. Ile w tym prawdy?i że niby to może być przyczyną wyskakiwania błędów od modułu sterowania tylnej osi oraz AWD.
Panowie po mojej przygodzie ze spotkaniem z krawężnikiem byłem w serwisie (bosch niestety tylko) i komputer pokazał błąd pompy wysokiego ciśnienia..tej przy haldexie. Ogólnie działa ,prąd jest ale się chyba przycina lub jakaś kwestia elektryczna. może? Gość sprawdził wyczyścił te wtyczki pod haldexem ale nic to nie dało. Niby tą pompke też sprawdzał. Działał raczej po omacku bo za bardzo ogarnięty w temacie nie był. Sprawdził stan oleju w haldexie (kamerką ;p) i niby jest ubytek tzn ok 200ml. Snuł także teorię że sterownik wiedząc że stan oleju jest niedostateczny odcina pracę pompy aby jej nie zatrzeć czy tam haldexa. Ile w tym prawdy?i że niby to może być przyczyną wyskakiwania błędów od modułu sterowania tylnej osi oraz AWD.
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Sprzęgło Haldex
Tam nie ma czujnika poziomu oleju. Więc skąd info sterownik weźmie, że go mało? Po drugie łatwo to zweryfikować bo i tak trzeba stan uzupełnić lub olej wymienić tak by stan był. Jeśli ma rację to wszystko powinno działać. Ale moim zdaniem nie będzie bo może być winny zawór. On się faktycznie może przycinać. Dolej ten olej lub wymień aby był stan i będziesz widział czy ma rację czy nie. To chwila roboty.
- Krznnn
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
- Auto: Insignia ST OPC Line
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: BDG/SOLEC
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Sprzęgło Haldex
No tak zrobię. Oleju jest 750ml w razie co jak doleje zostanie na całą kolejną wymianę jeszcze. Chociaż jeżeli nie ma czujnika poziomu oleju to gość nie ma racji. Chyba że z racji tego że płynu jest mało to może jest nieodpowiednie ciśnienie, nie wiem.o jakim zaworze mówisz dokładnie? Widziałem że ta pompa jest regenerowalna tak? Koszt nowej to jakieś 1500zl plus minus.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2019, o 12:59 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum
- hubi_pl
- Użytkownik
- Posty: 156
- Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
- Auto: Panama
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Sprzęgło Haldex
Możesz próbować regenerować, ale z doświadczenia powiem CI że ludzie plują sobie w brodę bo wracają po nowe po jakimś czasie...więc większe koszta.
Co do poziomu oleju, nie wiem czy jakikolwiek komunikat o niskim poziomie nie byłby brany z czujnika ciśnienia, za małe to system może przy sprawnej pompie "myśleć" że oleju za mało.
Co do poziomu oleju, nie wiem czy jakikolwiek komunikat o niskim poziomie nie byłby brany z czujnika ciśnienia, za małe to system może przy sprawnej pompie "myśleć" że oleju za mało.
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Sprzęgło Haldex
Musiało by być naprawdę mało oleju by pompa ciągnęła powietrze i nie mogła wytworzyć należytego ciśnienia w co wątpię. Nie wiem w ogóle jak pan kamerką ocenił, że brakuje akurat 200 ml. Trzeba dolać i sprawdzić.
Naprawa pompki domowymi sposobami oczywiście może nie wystarczyć na długo. Wszystko zależy jak to się zrobi i jakich części użyje i czy pompka się do tego nadaje. Na filmiku, który wrzuciłem koleś zreanimował pompkę naprawdę tanim sposobem. Jeśli ktoś jest w stanie to zrobić sam i potrzeba dorobić np tylko szczotki i wyczyścić to się opłaca wg mnie.
Ale u ciebie pompka działa. Dolej ten olej. Najlepiej było by sprawdzić kompem jakie ciśnienie wytworzy np przy próbie dynamicznego ruszenia.
Problem może być z zaworem strojącym dołączaniem napędu. Bo w haldexie 4 za dołączenie tylnej osi nie odpowiada bezpośrednio pompka. A zawór, który dozuje olej pod ciśnieniem zgromadzony w akumulatorze ciśnienia. Zawór jest zintegrowany z sterownikiem widocznym z boku mechanizmu. I chyba raczej się nie regeneruje.
Naprawa pompki domowymi sposobami oczywiście może nie wystarczyć na długo. Wszystko zależy jak to się zrobi i jakich części użyje i czy pompka się do tego nadaje. Na filmiku, który wrzuciłem koleś zreanimował pompkę naprawdę tanim sposobem. Jeśli ktoś jest w stanie to zrobić sam i potrzeba dorobić np tylko szczotki i wyczyścić to się opłaca wg mnie.
Ale u ciebie pompka działa. Dolej ten olej. Najlepiej było by sprawdzić kompem jakie ciśnienie wytworzy np przy próbie dynamicznego ruszenia.
Problem może być z zaworem strojącym dołączaniem napędu. Bo w haldexie 4 za dołączenie tylnej osi nie odpowiada bezpośrednio pompka. A zawór, który dozuje olej pod ciśnieniem zgromadzony w akumulatorze ciśnienia. Zawór jest zintegrowany z sterownikiem widocznym z boku mechanizmu. I chyba raczej się nie regeneruje.
- Krznnn
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
- Auto: Insignia ST OPC Line
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: BDG/SOLEC
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Sprzęgło Haldex
No ok ale jeżeli owy zawór jest sterowany elektronicznie to nie wywalało by błędu od niego?też nie wiem jak sprawdził niby stan kamerką. Na oko pewnie że 200ml ale na oko to koń w stajni zdechł. Zastanowiła go rdza na pompce.niby ją otworzył i sprawdził. Ciężki temat. A są jeszcze jakieś przewody odpowiedzialne za pracę tej pompki?jakiś trop jest tylko brak konkretnej kompetentnej osoby która by sie tym zajęła. Nie mam za bardzo czasu i możliwości na domowe naprawy itp. Działać ona działa mi się wydaje że gdzieś kwestia elektryczna ale gdzie. Druga sprawa jeżeli oleju w haldexie jest mało to gdzieś musi lecieć bo był spocony

