--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: radkor » 28 mar 2016, o 12:44

Niestety i mnie dopadł problem z zaślepką w prawym spryskiwaczu. Na szczęście zdążyłem zareagować zanim jeszcze klapka ta spadła na ziemię, więc się nawet nie zarysowała. ;)

Okazuje się, że mam ułamany 1 "bolec" na spryskiwaczu:
Obrazek

Mocowania klapki na szczęście całe:
Obrazek

Rozumiem, że gdy zakupię samą dyszę spryskiwacza:
Obrazek

Wystarczy do niej zamocować klapkę (używając kleju), później odblokować i wyjąć stary spryskiwacz, a następnie wcisnąć nowy bezpośrednio do schowanego już siłownika, aby wyregulować wysunięcie spryskiwacza?

arturoo1988
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 17 lut 2014, o 00:43
Auto: Insignia HB ecoFLEX
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: arturoo1988 » 28 mar 2016, o 16:03

Dokładnie tak. Sama dysza wystarczy. Miałeś farta, że zauważyłeś w odpowiednim momencie. ;)

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: radkor » 31 mar 2016, o 20:21

No i jestem po wymianie spryskiwacza. Kosztowało mnie to całe 32zł. :)
Przed założeniem nowego sprysku podkleiłem klapkę na bolcach Sikaflexem.
Wydłubałem też lewy spryskiwacz, zdjąłem klapkę i podkleiłem na wszelki wypadek.
Klapki wyregulowane na głębokość i teraz jest cacy. :)

PS. Zdjęć nie robiłem bo cała operacja jest prosta jak drut. Do odgięcia jeden plastikowy zatrzask na wysuniętym siłowniku. Tylko uważajcie! Jak siłownik gwałtownie się schowa to może trysnąć płynem. Ja miałem tę nieprzyjemność, że dostałem strzała prosto do przełyku... :roll: :oops:

bodzio1000pl

zaślepki zderzaka na spryskiwacze insignia

Post autor: bodzio1000pl » 4 maja 2016, o 09:18

Witam
Jestem zmuszony wymienić zderzak po bliskim spotkaniu z sarną:( Z tąd moje pytanie czy orientuje się ktoś na forum czy możliwe jest założenie zaślepek spryskiwaczy jako maskownice bo w mojej insigni nie posiadam spryskiwaczy tylko czujniki parkowania a mogę okazyjnie kupić zderzak pod spryski. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: zaślepki zderzaka na spryskiwacze insignia

Post autor: Putridum » 4 maja 2016, o 10:04

Raczej nie, bo zaślepki przymocowane są do dyszy spryskiwaczy.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: zaślepki zderzaka na spryskiwacze insignia

Post autor: Alex » 4 maja 2016, o 10:42

Dokładnie, zaślepki są przymocowane do dyszy spryskiwaczy. Ewentualnie, można je jakoś wkleić w zderzak, jeśli nie posiadasz spryskiwaczy.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
bernard
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2015, o 17:38
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: 3miasto
Postawił piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: bernard » 6 mar 2017, o 01:12

Witam wszystkich forumowiczów.
Mnie dziś też po zaparkowaniu auta spotkała niespodzianka w postaci "dziury" w zderzaku. Niestety odpadła lewa zaślepka spryskiwacza. Na szczęście używałem spryskiwaczy tuż pod domem na koniec podróży wiec wystarczyło ze wróciłem się kilkadziesiąt metrów i zaślepkę znalazłem. Zdziwiłem się ze odpadła wogole, a tym bardziej bo prędkość z jaka się poruszałem była bardzo mała. Niestety zaślepka ma ułamany zaczep po tej stronie gdzie jest on jeden. Czy to oznacza ze nie nadaje się już do przymocowania? Czy może próbować przykleić i czy nada się do tego zwykły superglue?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: Engine » 6 mar 2017, o 01:23

Możesz zabawić się w klejenie aczkolwiek ile to wytrzyma na jednym uchwycie - nie wiem. Nową zaślepkę ja kupowałem w kolorze lakieru za około 120zł jak dobrze pamiętam z allegro. Niemało jak za taką bździnkę więc może faktycznie warto spróbować to przykleić :P

Awatar użytkownika
bernard
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2015, o 17:38
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: 3miasto
Postawił piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: bernard » 6 mar 2017, o 17:12

Ok, dzięki za odpowiedź, jak pogoda się tylko poprawi to spróbuje przykleić, oby trzymało :P , bo naprawdę 130zł to cena z kosmosu jak za taką /cenzura/.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: IBZI » 6 mar 2017, o 17:56

Jeśli zastosujesz jakiś sensowny klej (np dwuskładnikowy epoksydowy do plastików) to powinno trzymać. Kropelka (superglue) raczej się nie nada...

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: peja-1991 » 6 mar 2017, o 19:44

Klej do szyb jest dobry do takich zadań
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: lcr » 1 wrz 2017, o 05:47

I mnie dopadł problem. Podczas jazdy zauważyłem, że coś dziwnie psika ten prawy reflektor...
Mam pytanie - czy u mnie czasem nie brakuje czegoś więcej niż tylko zaślepki?
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: huciap » 1 wrz 2017, o 05:48

U Ciebie brakuje zaślepki i całego spryskiwacza.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: lcr » 1 wrz 2017, o 05:49

Masakra... jak to się stało?:O Da się to w ogóle zakupić teraz?

Wystarczy coś takiego: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6669370591 czy muszę zakupić coś innego? Poza zaślepką oczywiście.
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: huciap » 1 wrz 2017, o 05:56

Pierwszy lepszy link na allegro http://allegro.pl/oe-opel-dysza-spryski ... 70591.html



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: lcr » 1 wrz 2017, o 05:58

To samo podrzuciłem wcześniej :) ok czyli do zakupu końcówka spryskiwacza i zaślepka.
Zastanawia mnie tylko fakt jak do tego mogło dojść? Jechałem z pracy, Max 80 km/h. Dzisiaj rano miałem go na 100%.

Jeszcze jedno pytanie - czy zaprawką lakierniczą pomaluję tę zaslepkę?
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: huciap » 1 wrz 2017, o 06:00

Mi też zdarza się że prawa zaślepka wypada ale na szczęście za każdym razem wisi więc jej nie gubię:)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: lcr » 1 wrz 2017, o 06:01

Orientujesz się może czy ta końcówka z naszych linków wystarczy? Zastanawiam się czy czasem nie muszę kupić czegoś jeszcze? Gniazdo jakby zostało.. To się później tylko wciska?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: huciap » 1 wrz 2017, o 06:09

Wydaje mi się że to wystarczy i to się wciska tylko. Mi kiedyś został spryskiwacz i się nie schował to go tylko wcisnalem. No ale może ktoś się inny wypowie czy to tak ma wygladac.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Odpadające maskownice zaślepki spryskiwaczy

Post autor: mxw » 1 wrz 2017, o 13:32

lcr pisze:Zastanawia mnie tylko fakt jak do tego mogło dojść? Jechałem z pracy, Max 80 km/h. Dzisiaj rano miałem go na 100%.
Koledze w Cayenne niedawno po prostu ukradli oba spryskiwacze, no ale Ty drugi masz...
Chyba, że ktoś tylko jeden potrzebował. :roll:

Pozdro.,
MxW.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”