--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuDomykanie szyb
- Sebuś
- Użytkownik
- Posty: 201
- Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
- Auto: Insignia ST EcoFLEX
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Czerwionka-Leszczyny
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu drzwi
Raczej nie zamyka się auta z otwartymi szybami, a jak już się je domyka z kluczyka to przeważnie do zamknięcia.
Nie kosztuje majątek taki moduł, będę musiał nad tym pomyśleć.
http://allegro.pl/modul-domykania-szyb- ... 73835.html
Nie kosztuje majątek taki moduł, będę musiał nad tym pomyśleć.
http://allegro.pl/modul-domykania-szyb- ... 73835.html
- Sizon
- Użytkownik
- Posty: 270
- Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
- Auto: Superb 3.6
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: WWL
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu drzwi
Kasa żadna, jak Ci brakuje takiej opcji, to nic tylko klikać "kup teraz" 
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu drzwi
Takie rozwiązanie nie jest stosowane ze względów bezpieczeństwa. W większości nowszych aut tego nie ma. Musisz trzymać pilota. Jeżeli połamiesz dziecku rękę to będzie twoja wina. Nie producenta. Dlatego od tego odstapili.
-
Bodex
Re: Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu drzwi
I nie zatrzaśniesz sobie kluczyków
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Domykanie szyb
Na aliexpress jest moduł podłączany do obd który domyka szyby. Działa w ten sposób ze w momencie zamykania auta z pilota szyby jada do góry. Kolejne przycisniecie zatrzymuje otwieranie.
Gdy auto jest zamknięte trzykrotnie naciśnięcie przycisku otwierania otwiera również szyby.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Gdy auto jest zamknięte trzykrotnie naciśnięcie przycisku otwierania otwiera również szyby.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Domykanie szyb
Tu jest film z działania
https://youtu.be/R64wmqtJ3XI
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
https://youtu.be/R64wmqtJ3XI
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- pjoter1
- Użytkownik
- Posty: 512
- Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Domykanie szyb
@Ping, a czy funkcjonalność takiego modułu domykajacego szyby można by osiągnąć przez (zmodyfikowanego?) Elma
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Domykanie szyb
Jeżeli chodzi ci o sterowanie przez telefon to oczywiście ze się da.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
- Gregs
- Użytkownik
- Posty: 300
- Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Domykanie szyb
huki1 pisze:@Ping, a czy funkcjonalność takiego modułu domykajacego szyby można by osiągnąć przez (zmodyfikowanego?) Elma
To by było coś?Ping pisze:Jeżeli chodzi ci o sterowanie przez telefon to oczywiście ze się da.
A w jakiej sytuacji byłoby to przydatne?
Poza pilotem, wymagałoby uruchomienia aplikacji w telefonie.
Już to widzę jak użytkownik wysiadając z samochodu (szczególnie mając w ręku jakąś torbę, lub walizkę) zamyka samochód pilotem, później "chyba trzecią ręką" uruchamia aplikację w telefonie i domyka szyby.
- pjoter1
- Użytkownik
- Posty: 512
- Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Domykanie szyb
Więcej wyobraźni. 
Mam stację multimedialną na androidzie, która praktycznie stale jest podłączona do Elma.
Wyłącza się po wyjściu z auta. Jesli dobrze kombinuje to przed wyłączeniem się mogłaby mi domknąć szyby.
Mam stację multimedialną na androidzie, która praktycznie stale jest podłączona do Elma.
Wyłącza się po wyjściu z auta. Jesli dobrze kombinuje to przed wyłączeniem się mogłaby mi domknąć szyby.
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Domykanie szyb
Ten moduł nie nadaje się do Insigni - to jest coś do starych samochodów bez magistrali Can. Montaż jest dość upierdli*wy, robiłem to kilka razy, może i nawet zadziałałoby w końcu i w Iśce (choć wątpię), ale nie tędy droga.Sebuś pisze:Nie kosztuje majątek taki moduł, będę musiał nad tym pomyśleć.
http://allegro.pl/modul-domykania-szyb- ... 73835.html
Rozwiązaniem jest mały moduł wpinany w gniazdo komputera (są na Ali), albo, jak pisze @Ping, apka na fonie, gadająca z Elmem.
Można mieć też androida na stałe w samochodzie, który też to zrobi, o ile tylko będzie nadal działać po zamknięciu i uzbrojeniu samochodu. Tyle tylko, że zostawianie na stałe Elma wpiętego do OBD to jednak proszenie się o kłopoty.
Pozdro.,
MxW.
Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.
- Sebuś
- Użytkownik
- Posty: 201
- Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
- Auto: Insignia ST EcoFLEX
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Czerwionka-Leszczyny
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Domykanie szyb
Również ciekawa opcja z wpinanym modułem, tylko czy jest to bezpieczne na dłuższy czas, elektronika nie będzie wariować? Na Ali znalazłem taki moduł ale do Cruze, znalazł ktoś może na Ali do naszych pojazdów?
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
-
Kolda
- Nowicjusz
- Posty: 8
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 19:02
- Auto: Astra J
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Domykanie szyb
U mnie tezy razy, ale czy na wiem czy jest to wada?
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

