--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Domykanie szyb

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu drzwi

Post autor: Sebuś » 19 cze 2017, o 22:58

Raczej nie zamyka się auta z otwartymi szybami, a jak już się je domyka z kluczyka to przeważnie do zamknięcia.
Nie kosztuje majątek taki moduł, będę musiał nad tym pomyśleć.
http://allegro.pl/modul-domykania-szyb- ... 73835.html

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu drzwi

Post autor: Sizon » 19 cze 2017, o 23:00

Kasa żadna, jak Ci brakuje takiej opcji, to nic tylko klikać "kup teraz" :)

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 17 razy

Re: Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu drzwi

Post autor: kecraminsignia » 20 cze 2017, o 06:54

Takie rozwiązanie nie jest stosowane ze względów bezpieczeństwa. W większości nowszych aut tego nie ma. Musisz trzymać pilota. Jeżeli połamiesz dziecku rękę to będzie twoja wina. Nie producenta. Dlatego od tego odstapili.

Bodex

Re: Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu drzwi

Post autor: Bodex » 20 cze 2017, o 07:57

I nie zatrzaśniesz sobie kluczyków

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: Sebuś » 20 cze 2017, o 09:28

Zamykanie dziecka w aucie ma sens :lol:. Jak zamknąć klucze skoro zamykam z pilota?? :D

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Domykanie szyb

Post autor: Ping » 20 cze 2017, o 10:22

Na aliexpress jest moduł podłączany do obd który domyka szyby. Działa w ten sposób ze w momencie zamykania auta z pilota szyby jada do góry. Kolejne przycisniecie zatrzymuje otwieranie.
Gdy auto jest zamknięte trzykrotnie naciśnięcie przycisku otwierania otwiera również szyby.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Domykanie szyb

Post autor: Ping » 20 cze 2017, o 10:24

Tu jest film z działania
https://youtu.be/R64wmqtJ3XI

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: Putridum » 20 cze 2017, o 12:05


Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: pjoter1 » 23 cze 2017, o 19:19

@Ping, a czy funkcjonalność takiego modułu domykajacego szyby można by osiągnąć przez (zmodyfikowanego?) Elma

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: Putridum » 23 cze 2017, o 19:44

W sumie też ciekawy jestem - ale na 99,99% nie da rady

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Domykanie szyb

Post autor: Ping » 23 cze 2017, o 23:12

Jeżeli chodzi ci o sterowanie przez telefon to oczywiście ze się da.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: Dan » 24 cze 2017, o 00:42

To by było coś :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Domykanie szyb

Post autor: Gregs » 24 cze 2017, o 08:09

huki1 pisze:@Ping, a czy funkcjonalność takiego modułu domykajacego szyby można by osiągnąć przez (zmodyfikowanego?) Elma
Ping pisze:Jeżeli chodzi ci o sterowanie przez telefon to oczywiście ze się da.
To by było coś?
A w jakiej sytuacji byłoby to przydatne?
Poza pilotem, wymagałoby uruchomienia aplikacji w telefonie.
Już to widzę jak użytkownik wysiadając z samochodu (szczególnie mając w ręku jakąś torbę, lub walizkę) zamyka samochód pilotem, później "chyba trzecią ręką" uruchamia aplikację w telefonie i domyka szyby.

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: pjoter1 » 24 cze 2017, o 08:17

Więcej wyobraźni. ;)
Mam stację multimedialną na androidzie, która praktycznie stale jest podłączona do Elma.

Wyłącza się po wyjściu z auta. Jesli dobrze kombinuje to przed wyłączeniem się mogłaby mi domknąć szyby.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Domykanie szyb

Post autor: mxw » 24 cze 2017, o 23:44

Sebuś pisze:Nie kosztuje majątek taki moduł, będę musiał nad tym pomyśleć.
http://allegro.pl/modul-domykania-szyb- ... 73835.html
Ten moduł nie nadaje się do Insigni - to jest coś do starych samochodów bez magistrali Can. Montaż jest dość upierdli*wy, robiłem to kilka razy, może i nawet zadziałałoby w końcu i w Iśce (choć wątpię), ale nie tędy droga.

Rozwiązaniem jest mały moduł wpinany w gniazdo komputera (są na Ali), albo, jak pisze @Ping, apka na fonie, gadająca z Elmem.

Można mieć też androida na stałe w samochodzie, który też to zrobi, o ile tylko będzie nadal działać po zamknięciu i uzbrojeniu samochodu. Tyle tylko, że zostawianie na stałe Elma wpiętego do OBD to jednak proszenie się o kłopoty.

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: pjoter1 » 25 cze 2017, o 14:23

To może przez stację multimedialną po CAN?

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: Sebuś » 25 cze 2017, o 20:47

Również ciekawa opcja z wpinanym modułem, tylko czy jest to bezpieczne na dłuższy czas, elektronika nie będzie wariować? Na Ali znalazłem taki moduł ale do Cruze, znalazł ktoś może na Ali do naszych pojazdów?

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Domykanie szyb

Post autor: Ping » 25 cze 2017, o 21:59

podalem przeciez link

Kolda
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2016, o 19:02
Auto: Astra J
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Domykanie szyb

Post autor: Kolda » 26 cze 2017, o 13:31

Moduły mają jedną wadę, po otwarciu drzwi migaja kierunki 10 razy.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Domykanie szyb

Post autor: Ping » 26 cze 2017, o 13:52

U mnie tezy razy, ale czy na wiem czy jest to wada?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”