--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Ping » 21 kwie 2017, o 17:16

Wczoraj przerobiłem swój ELM aby obsługiwał SWCAN na której są zegary, wiec będę ogarnial temat rozszerzenia. Sama przeróbka jest banalna i polega na dołożeniu przełącznika.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: KaMYk » 21 kwie 2017, o 18:13

no, brawo, czekamy na efekty :)

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 4 maja 2017, o 19:01

Dzisiaj trochę pobawilem się opcjami i mam pytanie.Co to jest?
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 4 maja 2017, o 19:02

No i jeszcze kreski obok wyświetlanych km są od automatycznej skrzyni?Obrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Rooff_ » 4 maja 2017, o 19:06

To pierwsze to chyba informacja o przekroczeniu zadanej predkości.

Jeśli chodzi o kreski to u mnie przy automacie wyświetlają się tam aktualne ustawienia skrzyni - położenie lewarka lub M1 do M6 przy pracy ręcznej.

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: elfiasty » 5 maja 2017, o 08:07

To pierwsze te prawdopodobnie ogranicznik/limiter predkosci. A w drugim przypadku u mnie pokazywał jak np drzwi były otwarte.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 5 maja 2017, o 09:19

U mnie drzwi są po drugiej stronie wiec to nie to.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: elfiasty » 5 maja 2017, o 09:31

Masz racje pomyliły mi się strony :)

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 5 maja 2017, o 18:40

Dzisiaj znowu zmieniłem parę ustawień i oto efektyObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 6 maja 2017, o 10:43

Dzisiaj kolejne próby.
Włączyłem wskaźnik biegu - z racji ze mam manuał pojawia się tylko R.

Włączyłem temperaturę zewnętrzna oraz dodałem tryb FlexiRide. Niestety kolor podświetlania cały czas jest biały a to zapewne dlatego ze nie mam odpowiedniego przycisku.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: profek » 7 maja 2017, o 22:13

Dobry jesteś,każdy może to zrobić? Potrzeba do tego jakis specjalny interfejs?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 7 maja 2017, o 22:13

Ja to zrobiłem ELMem

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

adamm83pl
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 4 paź 2016, o 06:51
Auto: Insignia ST/MY2011
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: adamm83pl » 8 maja 2017, o 06:03

Byłbym zainteresowany ekranem z temperaturą płynu i napięciem akumulatora, zdradzisz jak to ogarnąć?

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 8 maja 2017, o 06:14

Jestem w trakcie ogarniania tematu. Żeby można było połączyć się z licznikiem trzeba zrobić mała modyfikacje w interfejsu lub połączenia interfejsu do gniazda obd przez jakąś przejściówkę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: KaMYk » 8 maja 2017, o 08:22

adamm83pl pisze:zdradzisz jak to ogarnąć?
na drugiej stronie tego tematu masz opis:
http://insignia-club.pl/viewtopic.php?p=92343#p92343

jedna opcja to interfejs opel-scanner, ping pracuje nad drugą opcją, własnym programem

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 8 maja 2017, o 10:05

Coś tam robie, ale to nie będzie jakaś aplikacja do diagnostyki itp.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Rooff_ » 8 maja 2017, o 16:22

Jakbyś potrzebował testerów lub jakiejś pomocy w ogarnięciu tematu to mam ELM-a i lutownicę ;)
A i chętnie coś spróbuję udoskonalić - ale żeby te kombinowania były w miarę bezpieczne, bo następnego dnia do pracy czymś trzeba dojechać :P

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Ping » 10 maja 2017, o 14:31

Na chiwlę obecną mogę podać listę parametrów (oprócz tych z OPCOMA), które można właczyć/wyłaczyć w MY2011 (rocznik 2010)
Opcje które działają:
- Temperatura oleju automatycznej skrzyni biegów (nie musi być włączony Kompas)
- Zużyte paliwo (jakby ktoś już to miał, to przycisk SET/CLR zeruje wskazanie)
-Temperatura zewnętrzna
-Spalanie na jednej karcie
-Czasomierz - liczy roboczogodziny, przynajmniej wszystko na to wskazuje bo odlicza czas tylko gdy silnik jest uruchomiony
-Spryskiwacz (włączenie lub wyłączenie komunikatu, jeżeli ktoś nie ma czujnika to myślę że można go dorobić i uaktywnić.) Wpadłem na to w zasadzie przez przypadek, bo robiłem testy kiedy akurat kończył się płyn.

-Menu Osiągów
-Pomiar czasu okrążeń
-Test Osiągów
-Temperatura chłodzenia, Napięcie ładowania

Opcje które nie działają, albo nie wiem jak działają, albo nie mam dodatkowego wyposażenia
-Poziom akumulatora (niestety ta funkcja nie działa i zawsze pokazuje --%)
-Menu Sport na Navi z możliwością wybrania zmiany koloru podświetlenia (niestety kolor podświetlenia pozostaje cały czas biały).
-Prędkość pojazdu ograniczona
-Bio Power (E85 pod wskazaniem sugeruje że chodzi o jazdę na spirytusie którą w swoich sinikach wprowadził SAAB)
-Rozruch pomocniczy (nie mam pojęcia o co chodzi, jest możliwość właczenia lub wyłączenia, ale po zmianie opcji dalej jest na wyłącozny, może to kwesia rozruchy na LPG???)
-Zasieg na zasilaniu alternatywnym (na LPG??? / E85???)
-Poprzedzający pojazd

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: KaMYk » 10 maja 2017, o 19:41

-Zasieg na zasilaniu alternatywnym (na LPG??? / E85???) to na 100% dotyczy LPG, uruchamiałem to w autach z fabrycznym gazem i działa

-Poprzedzający pojazd to jest zapewne funkcja dla opcji Opel Eye, gdzie są opcje sygnalizacji małej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Awatar użytkownika
Lehoo
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
Auto: Astra J LPGTEC
Rok produkcji: 2012
Miasto: Cz-Dz

Re: Interfejs diagnostyczny Opel-Scanner

Post autor: Lehoo » 10 maja 2017, o 19:52

KaMYk pisze:-Zasieg na zasilaniu alternatywnym uruchamiałem to w autach z fabrycznym gazem i działa.
Potwierdzam, u mnie włączone i działa, przełącza się set/clr. Z ciekawostek jak się już skończy gaz i jedzie na pb to po przełączeniu wskazania pokazuje komunikat zasięg na paliwie alternatywnym bardzo niski.



Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”