--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWymiana świec żarowych
-
DemonTT
Re: Wymiana świec żarowych
Vinu nie podawałem. Stwierdzili na podstawie pojemności silnika i rocznika. Czytałem cały wątek ale jestem kompletnym dyletantem i lubię mieć 100% pewności, przepraszam.
Czyli zwykłe świece. Dziękuję.
Czy drugi temat to dobry kierunek ?
Czyli zwykłe świece. Dziękuję.
Czy drugi temat to dobry kierunek ?
- Piotr_Mk
- Użytkownik
- Posty: 216
- Rejestracja: 12 lut 2015, o 23:12
- Auto: brak
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Szczecin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Wymiana świec żarowych
nie wiem czy dobry kierunek, sprawdź może tą stronę --> http://insignia-club.pl/wymiana-tulei-wahacza-t579.html
-
kjk12
- Użytkownik
- Posty: 403
- Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 7 razy
Re: Wymiana świec żarowych
wczoraj byłem u magika, który twierdzi, że można zamienić świece te z czujnikiem na te bez dokupując jakieś cudo do każdej z nich za parę zł + u niego jakaś zmiana elektroniczna i wtedy wkręcamy zwykłe,
ktoś coś o tym słyszał ?
ktoś coś o tym słyszał ?
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Wymiana świec żarowych
Nie słyszałem o takim rozwiązaniu.
Uważam natomiast, że jest to pozbawione sensu. Sterownik ma w programie zapisane te czujniki i na podstawie odczytów z nich o stanie kompresji dobiera także parametry pracy silnika.
Ponadto mając te czujniki masz wiedzę o stanie silnika (tłoków, cylindrów, pierścieni, zaworów)
Uważam natomiast, że jest to pozbawione sensu. Sterownik ma w programie zapisane te czujniki i na podstawie odczytów z nich o stanie kompresji dobiera także parametry pracy silnika.
Ponadto mając te czujniki masz wiedzę o stanie silnika (tłoków, cylindrów, pierścieni, zaworów)
-
Gregigregi
Re: Wymiana świec żarowych
Witam.
Kilka dni temu kupiłem 20Tdci w kombi. Na pierwszy ogień wymiana czego się da bo za miesiąc trasa 2500 km. Serwis ogarniam w weekend. Chce również wymienić świece. Panowie podpowiedzcie prosze jakie u mnie swiece siedza: z czujnikami czy bez
https://goo.gl/photos/5Y6rPWfy4iV7cQ9z9
https://goo.gl/photos/xXbfaMuWvaTLmwpD7
Wszystkie wyglądają tak samo więc raczej nie może być ze jedne są z czujnikiem a drugie nie.
Kilka dni temu kupiłem 20Tdci w kombi. Na pierwszy ogień wymiana czego się da bo za miesiąc trasa 2500 km. Serwis ogarniam w weekend. Chce również wymienić świece. Panowie podpowiedzcie prosze jakie u mnie swiece siedza: z czujnikami czy bez
https://goo.gl/photos/5Y6rPWfy4iV7cQ9z9
https://goo.gl/photos/xXbfaMuWvaTLmwpD7
Wszystkie wyglądają tak samo więc raczej nie może być ze jedne są z czujnikiem a drugie nie.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2016, o 08:24 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie polskiej pisowni - regulamin
Powód: Proszę o stosowanie polskiej pisowni - regulamin
-
MichalNottingham
- Użytkownik
- Posty: 163
- Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
- Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Nottingham/Bytom
Re: Wymiana świec żarowych
Witam.Mam pytanko do pasjonatów.A mianowicie byłem dzisiaj u klienta.Naprawiałem mu Corse C ale gość miał też Insignie,a na dodatek ten sam rok i kod silnika A20DTJ.A więc ten sam rok ta sama moc tylko że on ma świece z czujnikiem a ja mam założone bez czujnika.Czy jest opcja że na jeden silnik wychodziły dwa rodzaje świec
normalne i z czujnikiem.Czy idzie to jakos sprawdzić??Dzięki za pomoc
normalne i z czujnikiem.Czy idzie to jakos sprawdzić??Dzięki za pomoc
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4618
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Wymiana świec żarowych
W Insigni wszystko jest możliwe
Ja mam na przykład dwie zwykłe i dwie z czujnikiem. Normalnie tego nie sprawdzisz, tylko zaglądając pod maskę. Niewykluczone jednak, że Opel jest w stanie stwierdzić to po VINie, jednak takiego dekodera jeszcze nie widziałem...
-
MichalNottingham
- Użytkownik
- Posty: 163
- Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
- Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Nottingham/Bytom
Re: Wymiana świec żarowych
IZBI więc zaglądam pod maske a tam 4 normalne świece.A wtyczki się jakoś różnią?
-
MichalNottingham
- Użytkownik
- Posty: 163
- Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
- Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Nottingham/Bytom
Re: Wymiana świec żarowych
Tzn?
U mnie jest mormalna zwykła fajka do świecy.
A do tych z czujnikiem co jest
U mnie jest mormalna zwykła fajka do świecy.
A do tych z czujnikiem co jest
-
manki
Re: Wymiana świec żarowych
Kilka stron wcześniej jest zdjęcie instalacji do zwykłych świec i do świec z czujnikiem,nie wiem jaki mam kod silnika ale mam zwykle świece,kamień spadł mi z serca uffMichalNottingham pisze:Tzn?
U mnie jest mormalna zwykła fajka do świecy.
A do tych z czujnikiem co jest
pozdro
-
MichalNottingham
- Użytkownik
- Posty: 163
- Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
- Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Nottingham/Bytom
-
Rolo34
Re: Wymiana świec żarowych
Wszystkie insignie ecoflex mają świece z czujnikami i te można poznać a z resztą to trzeba kukać pod maskę
-
zbyszek8848
- Nowicjusz
- Posty: 14
- Rejestracja: 13 gru 2015, o 12:26
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Wymiana świec żarowych
A czy ktoś wie czy da się odczytać ciśnienie z czujników zamontowanych w świecach np opcomem ?
Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
-
Bodex
Re: Wymiana świec żarowych
Mnie 2 dni przed wyjazdem do oracy złapał komunikat ,sprawdziłem na kompie : świeca na 1 cylindrze .
Nie miałem czasu zrobić .
Mam pytania :
1. Co mierzy ten czujnik ?
2. Jak rozpoznać zwykłą świecę od tych z czujnikiem ?
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Nie miałem czasu zrobić .
Mam pytania :
1. Co mierzy ten czujnik ?
2. Jak rozpoznać zwykłą świecę od tych z czujnikiem ?
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Wymiana świec żarowych
Odpowiadam na pytanie 2. Na stronie 2 tego tematu są zdjęcia instalacji dla wersji z czujnikiem i bez. Tak podobno najłatwiej jest sprawdzić.
-
Bodex
Re: Wymiana świec żarowych
Poogladałem wątek i wszytko jasne , dzięki
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju
-
jestmeksyk
Re: Wymiana świec żarowych
Ostatnio wymieniałem taką świecę z czujnikiem za część Polskiej wypłaty
. Polecam użyć klucza dynametrycznego lewo/prawo skrętnego a przed włożeniem świecy nasmarować smarem odpornym na wysokie temperatury - dzięki temu w przyszłości nie trzeba będzie paćkać wd40

