Może nie przy aucie ale.dostalem Vin
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuCo dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
MichałMisiek byłeś w dixi?
Może nie przy aucie ale.dostalem Vin
Może nie przy aucie ale.dostalem Vin
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
MichalMisiek
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
pablopila78- straciłem nakrętkę i kapselek też
peja-1991 - byłem dzisiaj w DIXI ale Movano i nie brałem po VIN'ie tylko na gębę
No chyba, że nie o mój VIN chodziło
Generalnie DIXI odwiedzam dość często po różne "pierdółki" 
peja-1991 - byłem dzisiaj w DIXI ale Movano i nie brałem po VIN'ie tylko na gębę
No chyba, że nie o mój VIN chodziło
-
Bodex
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Szyby Tutle Wax ...
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
MichałMisiek - o mój Vin chodziło.
Odezwij się jak będziesz w dixi zrobimy mini spot
Odezwij się jak będziesz w dixi zrobimy mini spot
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
Wojtas92
- Forumowicz
- Posty: 87
- Rejestracja: 7 mar 2015, o 00:50
- Auto: Insignia 250KM 4x4
- Kod silnika: A20NFT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Poznań
-
manfredoo
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 8 cze 2015, o 22:07
- Auto: insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
A ja zmieniłem dzisiaj koła na zimowe. Niestety nowe zakupione opony letnie goodyear asymetric 3 na 99 % są wadliwe. Od 120 trzęsie będą i kierownicą
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
-
manfredoo
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 8 cze 2015, o 22:07
- Auto: insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Kto wie, może tak być. Czytałem o takich problemach. Wywarzałem 3 razy w zakładzie gdzie kupiłem i jeden raz w innym. Do tego przekładka z przedniej osi na tył, tylko trochę pomogła. Obracali mi też opony na felgach, i nic to nie dało. Na starych kołach zimowych super. Żadnych wibracji. Stare letnie opony też zero problemu pół roku temu. Do tego wymienione tuleje wahacza, bo jestem zdesperowany. Stwierdzili że fele ok. Opony zareklamowane. Oby się nie okazało, że 2.8 PLN poszło w "błoto "
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Nie rozumiem jednego. Jeżeli opona jest nie wyważona to przeważnie można to odczuć właśnie przy prędkościach od 100 do 140 a ty właśnie taką prędkość podałeś. Jakim cudem na maszynie do wyważania ona była dobra a w aucie wali? Dobre te maszyny mieli że u nich było dobrze? Jakiej wielkości odważniki tam przyczepiali?
Ogólnie mnie to wydaje się niemożliwe chyba że jakieś stare zleżałe opony.
Przecież te opony to już porządna półka.
Ogólnie mnie to wydaje się niemożliwe chyba że jakieś stare zleżałe opony.
Przecież te opony to już porządna półka.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
manfredoo
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 8 cze 2015, o 22:07
- Auto: insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Ten model opony ogólnie jest nowy. Moje są z października 2015. Na wyważarce było niedoważenie w granicach 9 gr, czyli w normie jak mi powiedzieli. Mają ustawioną czułość na
3 gr, czyli chyba dobrze. Podobno normą jest, że jak zamontują koło inaczej na maszynie, to zawsze będzie inne wskazanie wyważenia. Czyli za każdym razem trzeba gdzie indziej dołożyć odważnik.
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
3 gr, czyli chyba dobrze. Podobno normą jest, że jak zamontują koło inaczej na maszynie, to zawsze będzie inne wskazanie wyważenia. Czyli za każdym razem trzeba gdzie indziej dołożyć odważnik.
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
- Putridum
- Użytkownik
- Posty: 648
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
gadanie głupot - jak "wulkanizator" to Ci powiedział to niech zmieni najlepiej zawód.
-
manfredoo
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 8 cze 2015, o 22:07
- Auto: insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Ja się akurat na kołach nie znam. Nigdy używek nie kupowałem. Nawet do 20 letniego golfa 2, którego miałem przed isią, kupiłem Micheliny nowe. Stałem nad nimi jak wyważali koła. Ustawił na zero, przykleił odważniki obrócił koło i zamontował na maszynie . Wyszło niedoważenie w granicach 6 gram. Powiedział, że może tak cały dzień robić, i zawsze będzie inaczej. Opony kupione i montowane w Point s, także nie w stodole u Pana Bogdana. Same felgi zamontowali na maszynie, i niby ok, więc czekam co odpowiedzą z reklamacji.
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
-
misiekbig
- Forumowicz
- Posty: 90
- Rejestracja: 25 mar 2016, o 20:55
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Grójec
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Dziś miałem trochę czasu wiec:
Odkurzanie
Mycie
Glinkowanie
Ponowne mycie
Przygotowanie powierzchni pod wosk
Nałożenie colonite
Po południe zlecialo
Odkurzanie
Mycie
Glinkowanie
Ponowne mycie
Przygotowanie powierzchni pod wosk
Nałożenie colonite
Po południe zlecialo
-
Bodex
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Trochę cię uświadomię, przy tych autach wyważa się czułość do 2 gram, powyżej są błędy , montaż koła na osi wyważarki : nie dopuszczalne jest dokręcanie stożkiem , czy pierścieniem z filcem .manfredoo pisze:A ja zmieniłem dzisiaj koła na zimowe. Niestety nowe zakupione opony letnie goodyear asymetric 3 na 99 % są wadliwe. Od 120 trzęsie będą i kierownicą
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Prawidłowo jest mocowanie przyrządem, taki także z otworami w które są zamocowane bolce ustalające zakończone stożkiem i ten ma wejść w gniazda śrub.
To gwarantuje że koło podparte z jednej strony na pierścieniu ustalającej a z drugiej na przyrządzie będzie idealnie prostopadłe do osi wału wyważarki, i nie powstaną błędy w czasie wyważanie .
Błędem też jest że są po dwa i więcej ciężarków na stronie , ma być tylko JEDEN na,stronę.
Jeśli zakładał i za każdym razem było inaczej, to źle montował koła i dlatego taki wynik. Praw fizyki nie nagniemy .
Taką zwykłą wyważarką można w Polonezie wyważyć , a nie 18"
Widzicie , bicie piasty o 0,07mm od pionu już skutkuje drżenia kierownicy, bicie tarczy , a co dopiero złe wyważenie,
Mnie wyważali taką :[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016041 ... b4a609.jpg[/IMG]
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Dziś poległem na wymianie piasty w tylnym kole.Czeka mnie wizyta w warsztacie,szkoda bo myślałem że będę miał się czym pochwalić.Całe popołudnie i nawet nie drgnęła.
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Czyli wychodzi praktyka i znajomość gostka który to wyważał. Zwrot gotówki gwarantowany za taką robotę 
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
MichalNottingham
- Użytkownik
- Posty: 163
- Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
- Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Nottingham/Bytom
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Dzisiaj rozebrałem całą deske na częsci pierwsze i złożyłem na nowo a taśmą tzw szmacianką.Nic już mi nie trzeszczy drży i wgl.pełen komfort
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Wymieniłem olej w manualnej skrzyni biegów f40. Powiem wam ze nawet olej z silnika był czystszy i zdrowszy niż ten ze skrzyni (z czerwonego zrobił się czarny prawie).
Wysłane przez tapatalk
Wysłane przez tapatalk
-
red944
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Umyłem autko i zmieniłem na letnie opony
sprawdziłem przy okazji stan klocków hamulcowych.

