--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuSkrzynia biegów M32
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Skrzynia biegów M32
Pewnie właśnie ze względu na większą moc diesli...
Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk
Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/
https://insipro.pl/
-
Belfer
Re: Skrzynia biegów M32
Jeżeli w Twoim aucie wystąpiły poniższe objawy, to należy szybko reagować:
• 1 Hałas/ piski podczas jazdy przy włączeniu 5 i 6 na autostradzie, nasilają się wraz z naciśnięciem lub puszczeniem pedału gazu.
Przyczyna: uszkodzone łożyska wału 5-6.
• 2 Ruch dźwigni zmiany biegów po naciśnięciu / zwolnieniu sprzęgła na pierwszym biegu.
Przyczyna: uszkodzone łożyska wału 1-2.
• 3 Problem z przełączaniem i dopinaniem biegów 3 i 4.
Przyczyna: Uszkodzony synchronizator 3 i 4 lub koło zębate.
• 4 Problem z wybieraniem pierwszego biegu na postoju.
Przyczyna: usterka wybieraka 4/3 lub 1.
• 5 Oporna zmiana biegów, ciężko wchodzą biegi szczególnie na zimnym silniku haczyły biegi 2,3 ..."
Przyczyna: usterka, źle wyregulowane linki, cięgna, podczas zakładania skrzyni,
zamontowane linki bez pozycji serwisowej (nastąpiła deregulacja).
Zalecenie regulacja mechanizmu zmiany biegów (opisana poniżej) !
W opisanych w/w objawach, należy niezwłocznie skontaktować się ze mną, ponieważ szybko wychwycona usterka może być naprawiona szybciej i taniej, koszty naprawy w pierwszej fazie usterki wynoszą ok. 300 zł plus części, a następnie drastycznie wzrastają .
Proces uszkodzenia skrzyni zaczyna się najczęściej od łożyska zamontowanego na końcu wałka atakującego za szóstym biegiem. Uszkadzające się łożysko niszczy szósty bieg. Jeśli następuje zatarcie łożyska to temperatura uszkadza bieg termicznie, natomiast w przypadku rozpadnięcia się łożyska, jego elementy mechanicznie uszkadzają poszczególne zębatki. Najczęściej uszkadza się tylna obudowa skrzyni w sposób, który uniemożliwia jej regenerację – niszczy gniazdo łożyska , pękają ścianki obudowy lub wybijana jest dziura.
Ze względu na fakt, że wady w 50% – ukazują się przy przebiegu ok. 60.000 km,
to często nie ma sensu zakup używanego sprzętu, ponieważ ryzyko jest zbyt duże.
Mimo nowoczesnej konstrukcji inżynierowie GM nie zapewnili skrzyniom M20 M32 niezawodności. Do najczęstszych uszkodzeń, które występują w skrzyniach to uszkodzenia kół 6 i 5 biegu, łożysk, mechanizmu różnicowego, obudowy dyferencjału, piast przesuwnych, synchronizatorów, tuleja sztywna, tylnej obudowy.
Do ułożyskowania wykorzystano łożyska stożkowe toczne, które wymagają pewnej ilości luzu 0,53 do 0,58 mm, a nawet nacisku. Wymagana “pretensja” jest osiągana na etapie produkcji, przy użyciu podkładek “shimujących” pod bieżnie łożyska stożkowego w obudowie skrzyni biegów. Na oryginalnych łożyskach zobaczyć można napis “made in poland”, “made in franse”, “made in USA” oby nie “made in Chaina”ale ja uważam, że nie o jakość tu chodzi tylko o wadę konstrukcyjną polegającą na doborze łożysk o zbyt małej powierzchni tocznej a co za tym idzie niższej wytrzymałości zwłaszcza że skrzynia ma przenosić obciążenia rzędu 320Nm.
Serwisy Alfa Romeo Chevroleta Fiata Opla w naprawach gwarancyjnych stosują łożyska firmy SNR “made in franse” o jeszcze mniejszej powierzchni tocznej (grubszych bieżniach) czyli niższej wytrzymałości na przenoszone obciążenie.
Odwieczne pytanie czy wymieniać olej w skrzyni ???
Poziom oleju w skrzyni biegów, jak podaje poniższy link nie odbiega od moich źródeł, których mam jeszcze wiele !
link http://ew5.earlweb.com/re...age=14&brand=67
Skrzynia biegów - wymiana oleju, byłem przy zdejmowaniu i zakładaniu, napełnianiu olejem kilkunastu może kilka dziesiątek skrzyni !
Wiem dlaczego nasze skrzynie z fabryki wyjechały z olejem w ilości od 2,3 do 2,8 litra, jak podają źródła z linii produkcyjnych. rozbieżność 0.5 litra ? Wiem praktycznie co należy wykonać aby zmieściło się nawet 2,9 litra jak np. Z19DTH , nadmiar tak zostanie wyrzucony przez odpowietrznik wybieraka biegów (czarny luźny koreczek na rurce wybieraka)!
UWAGA: Czas - olej po wlaniu do skrzyni po 4-5 latach traci większość swoich parametrów,
właściwości - o tym powie Ci każdy producent oleju !!!
Jeśli chodzi o parametry oleju to nie powinno się do niej wlewać oleju o lepkości 75W90, szczególnie bardzo popularnego Mobila SHC , mimo że to dobry olej.
Olejem, który polecam klientom szczególnie do M20/M32 i F40 to: Tutela Car Technyx 75W85 lub Fuchs Sintofluid 75W80 API GL5. Opel zaleca swój uniwersalny czerwony olej przekładniowy o oznaczeniu GM 19 40 182, albo zamiennik o parametrach SAE 75W80 i API GL-4.
Mimo że ma API GL5 ma rekomendację dla oleju 1940182 teraz nowy nr 1940004. Spisuje się w skrzyniach o wiele lepiej niż oryginał, niestety trochę droższy. Doceniają go szczególnie "ludzie po przejściach" ze skrzyniami M20, M32, M40, którymi się zajmuję.
Jeśli chodzi o API GL 4+ to trzeba patrzeć na to troszkę z przymrużeniem oka, bo norma API nie zawiera takiej jakości oleju. Jest GL-4 lub GL-5, ale są oleje, które spełniają i 4 i 5 dlatego oznacza się je jako 4/5.
Jeśli nie wystarczy na postawione pytanie," Odwieczne pytanie czy wymieniać olej w skrzyni, czy nie" ???
W książkach serwisowych albo brak zapisu o wymianie lub pisze "nie wymieniać przez okres eksploatacji, w angielskich źródłach znalazłem co 50 tys km lub po 3-5 latach .
Wiemy, że nie ma niezużywalnych olejów. To również tyczy się olejów w skrzyni biegów. Olej w czasie wlania do skrzyni ma jakieś parametry, które mają pozytywnie wpływać na pracę przekładni. W czasie pracy olej ten zużywa się podobnie jak olej w silniku. Oczywiście wpływają na niego inne warunki pracy, ale cały czas traci swoje parametry. Postępuje to dość wolno, ale postępuje cały czas. Poza czysto mechanicznym oddziaływaniem wpływają na niego czas i para wodna, która wytrąca się w skrzyni. Czas - olej po wlaniu do skrzyni po 4-5 latach traci większość swoich parametrów - o tym powie Ci każdy producent oleju.
Osobną kwestią jest okres eksploatacji auta, która przewiduje ok 6 - 7 lat "życia pojazdu". Po tym czasie renomowane Serwisy zapraszają do salonu po nowe auto. Oczywiście większość aut śmiga dłużej niż "fabryczny" okres eksploatacji, ale producenta nie interesuje co będzie się działo z olejem w skrzyni. W zanadrzu ma skrzynię nową na wymianę za jednej marki 14-16 tys, w drugim GM 18-23 tys widziałem przez ostatnie lata.
Najczęstszym objawem zużycia oleju jest: przegrzanie skrzyni na wysokich biegach ze względu na niedobory oleju lub złe właściwości oleju co objawia się cięższą pracą lewarka biegów w chłodniejsze, zimne dni i problemy z włączeniem 1 i 2. Po paru minutach problem ustępuje. To taki klasyczny objaw utraty lepkości i synchronizatory nie dają rady, zaczynają się zużywać . Wymieniam już synchronizatory zgrzytające w nowych Insigniach i Zafirach C z przebiegiem od 60 do 100 tys kilometrów.
To trochę w temacie skrzyni, diagnozy oraz wymiany oleju w skrzyniach. Mogę dla zainteresowanych przesłać zdjęcia np. z trzema korkami wlewu, kontroli i spustowy itp. Jak opis regulacji mechanizmu zmiany biegów.
• 1 Hałas/ piski podczas jazdy przy włączeniu 5 i 6 na autostradzie, nasilają się wraz z naciśnięciem lub puszczeniem pedału gazu.
Przyczyna: uszkodzone łożyska wału 5-6.
• 2 Ruch dźwigni zmiany biegów po naciśnięciu / zwolnieniu sprzęgła na pierwszym biegu.
Przyczyna: uszkodzone łożyska wału 1-2.
• 3 Problem z przełączaniem i dopinaniem biegów 3 i 4.
Przyczyna: Uszkodzony synchronizator 3 i 4 lub koło zębate.
• 4 Problem z wybieraniem pierwszego biegu na postoju.
Przyczyna: usterka wybieraka 4/3 lub 1.
• 5 Oporna zmiana biegów, ciężko wchodzą biegi szczególnie na zimnym silniku haczyły biegi 2,3 ..."
Przyczyna: usterka, źle wyregulowane linki, cięgna, podczas zakładania skrzyni,
zamontowane linki bez pozycji serwisowej (nastąpiła deregulacja).
Zalecenie regulacja mechanizmu zmiany biegów (opisana poniżej) !
W opisanych w/w objawach, należy niezwłocznie skontaktować się ze mną, ponieważ szybko wychwycona usterka może być naprawiona szybciej i taniej, koszty naprawy w pierwszej fazie usterki wynoszą ok. 300 zł plus części, a następnie drastycznie wzrastają .
Proces uszkodzenia skrzyni zaczyna się najczęściej od łożyska zamontowanego na końcu wałka atakującego za szóstym biegiem. Uszkadzające się łożysko niszczy szósty bieg. Jeśli następuje zatarcie łożyska to temperatura uszkadza bieg termicznie, natomiast w przypadku rozpadnięcia się łożyska, jego elementy mechanicznie uszkadzają poszczególne zębatki. Najczęściej uszkadza się tylna obudowa skrzyni w sposób, który uniemożliwia jej regenerację – niszczy gniazdo łożyska , pękają ścianki obudowy lub wybijana jest dziura.
Ze względu na fakt, że wady w 50% – ukazują się przy przebiegu ok. 60.000 km,
to często nie ma sensu zakup używanego sprzętu, ponieważ ryzyko jest zbyt duże.
Mimo nowoczesnej konstrukcji inżynierowie GM nie zapewnili skrzyniom M20 M32 niezawodności. Do najczęstszych uszkodzeń, które występują w skrzyniach to uszkodzenia kół 6 i 5 biegu, łożysk, mechanizmu różnicowego, obudowy dyferencjału, piast przesuwnych, synchronizatorów, tuleja sztywna, tylnej obudowy.
Do ułożyskowania wykorzystano łożyska stożkowe toczne, które wymagają pewnej ilości luzu 0,53 do 0,58 mm, a nawet nacisku. Wymagana “pretensja” jest osiągana na etapie produkcji, przy użyciu podkładek “shimujących” pod bieżnie łożyska stożkowego w obudowie skrzyni biegów. Na oryginalnych łożyskach zobaczyć można napis “made in poland”, “made in franse”, “made in USA” oby nie “made in Chaina”ale ja uważam, że nie o jakość tu chodzi tylko o wadę konstrukcyjną polegającą na doborze łożysk o zbyt małej powierzchni tocznej a co za tym idzie niższej wytrzymałości zwłaszcza że skrzynia ma przenosić obciążenia rzędu 320Nm.
Serwisy Alfa Romeo Chevroleta Fiata Opla w naprawach gwarancyjnych stosują łożyska firmy SNR “made in franse” o jeszcze mniejszej powierzchni tocznej (grubszych bieżniach) czyli niższej wytrzymałości na przenoszone obciążenie.
Odwieczne pytanie czy wymieniać olej w skrzyni ???
Poziom oleju w skrzyni biegów, jak podaje poniższy link nie odbiega od moich źródeł, których mam jeszcze wiele !
link http://ew5.earlweb.com/re...age=14&brand=67
Skrzynia biegów - wymiana oleju, byłem przy zdejmowaniu i zakładaniu, napełnianiu olejem kilkunastu może kilka dziesiątek skrzyni !
Wiem dlaczego nasze skrzynie z fabryki wyjechały z olejem w ilości od 2,3 do 2,8 litra, jak podają źródła z linii produkcyjnych. rozbieżność 0.5 litra ? Wiem praktycznie co należy wykonać aby zmieściło się nawet 2,9 litra jak np. Z19DTH , nadmiar tak zostanie wyrzucony przez odpowietrznik wybieraka biegów (czarny luźny koreczek na rurce wybieraka)!
UWAGA: Czas - olej po wlaniu do skrzyni po 4-5 latach traci większość swoich parametrów,
właściwości - o tym powie Ci każdy producent oleju !!!
Jeśli chodzi o parametry oleju to nie powinno się do niej wlewać oleju o lepkości 75W90, szczególnie bardzo popularnego Mobila SHC , mimo że to dobry olej.
Olejem, który polecam klientom szczególnie do M20/M32 i F40 to: Tutela Car Technyx 75W85 lub Fuchs Sintofluid 75W80 API GL5. Opel zaleca swój uniwersalny czerwony olej przekładniowy o oznaczeniu GM 19 40 182, albo zamiennik o parametrach SAE 75W80 i API GL-4.
Mimo że ma API GL5 ma rekomendację dla oleju 1940182 teraz nowy nr 1940004. Spisuje się w skrzyniach o wiele lepiej niż oryginał, niestety trochę droższy. Doceniają go szczególnie "ludzie po przejściach" ze skrzyniami M20, M32, M40, którymi się zajmuję.
Jeśli chodzi o API GL 4+ to trzeba patrzeć na to troszkę z przymrużeniem oka, bo norma API nie zawiera takiej jakości oleju. Jest GL-4 lub GL-5, ale są oleje, które spełniają i 4 i 5 dlatego oznacza się je jako 4/5.
Jeśli nie wystarczy na postawione pytanie," Odwieczne pytanie czy wymieniać olej w skrzyni, czy nie" ???
W książkach serwisowych albo brak zapisu o wymianie lub pisze "nie wymieniać przez okres eksploatacji, w angielskich źródłach znalazłem co 50 tys km lub po 3-5 latach .
Wiemy, że nie ma niezużywalnych olejów. To również tyczy się olejów w skrzyni biegów. Olej w czasie wlania do skrzyni ma jakieś parametry, które mają pozytywnie wpływać na pracę przekładni. W czasie pracy olej ten zużywa się podobnie jak olej w silniku. Oczywiście wpływają na niego inne warunki pracy, ale cały czas traci swoje parametry. Postępuje to dość wolno, ale postępuje cały czas. Poza czysto mechanicznym oddziaływaniem wpływają na niego czas i para wodna, która wytrąca się w skrzyni. Czas - olej po wlaniu do skrzyni po 4-5 latach traci większość swoich parametrów - o tym powie Ci każdy producent oleju.
Osobną kwestią jest okres eksploatacji auta, która przewiduje ok 6 - 7 lat "życia pojazdu". Po tym czasie renomowane Serwisy zapraszają do salonu po nowe auto. Oczywiście większość aut śmiga dłużej niż "fabryczny" okres eksploatacji, ale producenta nie interesuje co będzie się działo z olejem w skrzyni. W zanadrzu ma skrzynię nową na wymianę za jednej marki 14-16 tys, w drugim GM 18-23 tys widziałem przez ostatnie lata.
Najczęstszym objawem zużycia oleju jest: przegrzanie skrzyni na wysokich biegach ze względu na niedobory oleju lub złe właściwości oleju co objawia się cięższą pracą lewarka biegów w chłodniejsze, zimne dni i problemy z włączeniem 1 i 2. Po paru minutach problem ustępuje. To taki klasyczny objaw utraty lepkości i synchronizatory nie dają rady, zaczynają się zużywać . Wymieniam już synchronizatory zgrzytające w nowych Insigniach i Zafirach C z przebiegiem od 60 do 100 tys kilometrów.
To trochę w temacie skrzyni, diagnozy oraz wymiany oleju w skrzyniach. Mogę dla zainteresowanych przesłać zdjęcia np. z trzema korkami wlewu, kontroli i spustowy itp. Jak opis regulacji mechanizmu zmiany biegów.
-
bolek
Re: Skrzynia biegów M32
Witam ,ja chiałbym zapytać o jedną sprawe,mianowicie wymieniłem olej na fuchsa co prawda w skrzyni f40 i teraz mam tak ze na zimnym silniku po porannym odpaleniu biegi wchodzą lekko ale jakby z lekkim zgrzytnięciem dotyczy to biegu 3 i 4 ,po przejechaniu 5km problem ustępuje i skrzynia pracuje iedalnie.nalałem 2.4l świeżego oleju,czym to jest spowodowane że na oryginalnym oleju było ok a teraz taki numer? Dziękuje z góry za pomoc.
-
Belfer
Re: Skrzynia biegów M32
Nie sądzę żeby wymiana oleju spowodowała w/w objaw. Proponuję regulację mechanizmu zmiany biegów ! Napisz do mnie o opis ze zdjęciami regulacji na e-maila skrzynienaprawaczesci@wp.pl , pozdr
-
dr_feelgood
Re: Skrzynia biegów M32
Witam. Mam nadzieje ze to zly temat do mojego problemiku ktory zauwazylem. Pytanie mam : Obecnie glownie gdy auto nie jest rozgrzane porzadnie, najbardziej to slychac w pierwszych 15 min jazdy, na 3 4 5 biegu w zakresie obrotow 1700--2100 przy dodaniu gazu słysze niezbyt duzy gwizd. Gwizd zmniejsza i prawie znika gdy auto rozgrzane po kilkudziesieciu km. Kazdy pisze o huczeniu, szumie - nic takiego nie ma. Gwizdek jest a turbiny nie posiadam
szukac przyczyny w skrzyni biegow? Nie pamietam czy zeszlej zimy tez to bylo, ale raczej nie. dzieki z gory
-
dr_feelgood
Re: Skrzynia biegów M32
Zeby nie zasmiecac innych watkow i czatu założe wątek, którego rozwiązanie mam nadzieje pozytywne nastapi w połowie stycznia i usystematyzuję wszystko dla nie daj boże innych dotkniętych tymże problemem.
Po rozmowie z firmą BCS w Sosnowcu mozliwe, że pojawiły się małe luzy na łozyskach w skrzyni stąd gwizdy.
Demontaz i sprawdzenie pokaże. Naprawa zajmuje jeden dzień. Fajny miły kontakt.
Przebieg skrzyni 43 tys km. Rzeźnia jednym słowem. Firma BCS niestety nie ma warsztatu w którym montują i demontuja skrzynię, więc mój plan idealny się rozsypał. Nie widzi mi się demontaż skrzyni, wycieczka na Sląsk i powrot i montaż gdyż po prostu nie mam na to czasu i głowy.
Jeżeli tylko łożyska, koszt naprawy z częsciami okolo 2400 w Sosnowcu. + ewentualne niespodzianki.
Sam demontaz i montaż skrzyni w ASO około 900 pln.
Zakład niautoryzowany - ok 450-500 pln.
W Łodzi są dwa serwisy autoryzowane, BSP i Trax.
Oba moga skrzynię naprawić, dowiedziałem się, że i tak robią to w firmach zewnetrznych na ich zlecenie.
Nie wiem w których firmach zewnętrznych niestety.
BSP w przypadku naprawy u nich wyliczyło wstepne koszty z częściami na 2500. w tym demontaż skrzyni.
To czyni ofertę duzo tanszą niż demontaż, wycieczka do Sosnowca i montaż.
Gwarancja na naprawę 24 mce. Kuszące w tym całym bajzlu.
Serwis nieautoryzowany - Nastapol Łódź, polecony przez BCS w Sosnowcu (gdyż współpracują czasami) i kilku znajomych - demontaz montaz skrzyni 450 pln. naprawa około 1000 + częsci, czyli jezeli nie będzie mega niespodzianek również myslę koło 2500.(Ale przygotowanym trzeba być na więcej)
W Nastapolu mowili że naprawiają sami, a do Sosnowca odsyłają w skrajnych przypadkach. Decyzję gdzie i kiedy podejmę po nowym roku obserwując zachowanie auta do tego czasu.
I tu się waham czy robić w ASO czy w poblizu ASO.
Jestem tak zaganiany i wygodny, że nie wyobrażam sobie samodzielnych jazd na Sląsk ze skrzynia w bagazniku,
potem jej montaż i stres czy będzie ok czy utopiłem kase niepotrzebnie.
Inna sprawa, że nie po to wydałem na auto tyle kasy, by krążyć po kraju ze skrzynia biegów, noszzz na litość boską nie tędy droga.
Poinformuję po naprawie jakie były koszty, co zostało wykonane i czy olaboga pomogło.
Narazie święta i reset umysłu.
W razie jezeli macie pytania sugestie piszcie śmiało.
Po rozmowie z firmą BCS w Sosnowcu mozliwe, że pojawiły się małe luzy na łozyskach w skrzyni stąd gwizdy.
Demontaz i sprawdzenie pokaże. Naprawa zajmuje jeden dzień. Fajny miły kontakt.
Przebieg skrzyni 43 tys km. Rzeźnia jednym słowem. Firma BCS niestety nie ma warsztatu w którym montują i demontuja skrzynię, więc mój plan idealny się rozsypał. Nie widzi mi się demontaż skrzyni, wycieczka na Sląsk i powrot i montaż gdyż po prostu nie mam na to czasu i głowy.
Jeżeli tylko łożyska, koszt naprawy z częsciami okolo 2400 w Sosnowcu. + ewentualne niespodzianki.
Sam demontaz i montaż skrzyni w ASO około 900 pln.
Zakład niautoryzowany - ok 450-500 pln.
W Łodzi są dwa serwisy autoryzowane, BSP i Trax.
Oba moga skrzynię naprawić, dowiedziałem się, że i tak robią to w firmach zewnetrznych na ich zlecenie.
Nie wiem w których firmach zewnętrznych niestety.
BSP w przypadku naprawy u nich wyliczyło wstepne koszty z częściami na 2500. w tym demontaż skrzyni.
To czyni ofertę duzo tanszą niż demontaż, wycieczka do Sosnowca i montaż.
Gwarancja na naprawę 24 mce. Kuszące w tym całym bajzlu.
Serwis nieautoryzowany - Nastapol Łódź, polecony przez BCS w Sosnowcu (gdyż współpracują czasami) i kilku znajomych - demontaz montaz skrzyni 450 pln. naprawa około 1000 + częsci, czyli jezeli nie będzie mega niespodzianek również myslę koło 2500.(Ale przygotowanym trzeba być na więcej)
W Nastapolu mowili że naprawiają sami, a do Sosnowca odsyłają w skrajnych przypadkach. Decyzję gdzie i kiedy podejmę po nowym roku obserwując zachowanie auta do tego czasu.
I tu się waham czy robić w ASO czy w poblizu ASO.
Jestem tak zaganiany i wygodny, że nie wyobrażam sobie samodzielnych jazd na Sląsk ze skrzynia w bagazniku,
potem jej montaż i stres czy będzie ok czy utopiłem kase niepotrzebnie.
Inna sprawa, że nie po to wydałem na auto tyle kasy, by krążyć po kraju ze skrzynia biegów, noszzz na litość boską nie tędy droga.
Poinformuję po naprawie jakie były koszty, co zostało wykonane i czy olaboga pomogło.
Narazie święta i reset umysłu.
W razie jezeli macie pytania sugestie piszcie śmiało.
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Skrzynia biegów M32
Tomek - życzę powodzenia w walce 
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
dr_feelgood
Re: Skrzynia biegów M32
pojęcia nie mam. temat mnie przerasta 
-- 23 gru 2013, o 13:25 --
Tak sobie myslę jeszcze, że nie będę raczej w ASO robił, skoro oni i tak podzlecają to innym serwisom specjalistycznym.
Jak byłem w sobote olej w skrzyni zmienić i przy okazji sprawdzić czy szumi, wywalili oczy, że nigdy tego nie robili, ale ok, nie ma sprawy pan płaci pan chce, pan ma.
Wszedłem na hale by popatrzeć,i ręce mi opadły, to ja wiem ile oleju trzeba wlać, ja kompletny laik, a panowie debatowali 40 min gapiąc się w instrukcję, ile tam wlać, czy 1,8, czy 2,2, w koncu wyszedłem zapalić i jak wrocilem sam im dyspozycje wydałem ile wlać. Skoro tak to działa to nie ma sensu chyba przepłacać...
-- 23 gru 2013, o 18:14 --
ostatni update w tym roku. Chyba stanie na firmie Nastapol Lodz. Staraja sie naprawiac sami. Zadalem podchwytliwe pytanie o olej i regulacje skrzyni - orientuja sie ze podkladki się reguluje, ze lepiej zalac lepszym olejem niz fabryczny. Mechanik rozklada na elementy pierwsze i potem składa. Termin 4-6 dni. Koszt robocizny czyli wyjęcie, włożenie, naprawa - około 1000 + części + olej. W przypadku części wiemy że budżet nie ma górnej granicy. No to robocizna 1000 zł to połowa mniej niż w aso. A przy tych kosztach to robi róznicę.
Chyba że podytam w Sos o zamiane skrzyni na F40 jak Luk radził. ale to już po nowym roku. Jakbyście wiedzieli czy to możliwe, dajcie znać. Auto nawoskowane, wysprzątane, lampka wina na stole. dobranoc Państwu.
-- 23 gru 2013, o 13:25 --
Tak sobie myslę jeszcze, że nie będę raczej w ASO robił, skoro oni i tak podzlecają to innym serwisom specjalistycznym.
Jak byłem w sobote olej w skrzyni zmienić i przy okazji sprawdzić czy szumi, wywalili oczy, że nigdy tego nie robili, ale ok, nie ma sprawy pan płaci pan chce, pan ma.
Wszedłem na hale by popatrzeć,i ręce mi opadły, to ja wiem ile oleju trzeba wlać, ja kompletny laik, a panowie debatowali 40 min gapiąc się w instrukcję, ile tam wlać, czy 1,8, czy 2,2, w koncu wyszedłem zapalić i jak wrocilem sam im dyspozycje wydałem ile wlać. Skoro tak to działa to nie ma sensu chyba przepłacać...
-- 23 gru 2013, o 18:14 --
ostatni update w tym roku. Chyba stanie na firmie Nastapol Lodz. Staraja sie naprawiac sami. Zadalem podchwytliwe pytanie o olej i regulacje skrzyni - orientuja sie ze podkladki się reguluje, ze lepiej zalac lepszym olejem niz fabryczny. Mechanik rozklada na elementy pierwsze i potem składa. Termin 4-6 dni. Koszt robocizny czyli wyjęcie, włożenie, naprawa - około 1000 + części + olej. W przypadku części wiemy że budżet nie ma górnej granicy. No to robocizna 1000 zł to połowa mniej niż w aso. A przy tych kosztach to robi róznicę.
Chyba że podytam w Sos o zamiane skrzyni na F40 jak Luk radził. ale to już po nowym roku. Jakbyście wiedzieli czy to możliwe, dajcie znać. Auto nawoskowane, wysprzątane, lampka wina na stole. dobranoc Państwu.
-
dr_feelgood
Re: Skrzynia biegów M32
Taki mały update. Nic nie robię bo nie mam kiedy
a jak było ostatnio +10 stopni to prawie nie gwizdało.
Chyba w lutym dam do ASO jak bede miał czas... na ewentualna naprawę dają 2 lata gwarancji. i chyba na to się skuszę.
Dodam jeszcze ze ktos podpowiedzial ze to nie musi gwizdac skrzynia ale np cos przy kolektorze wydechowym.
co by pasowalo, ze jak auto sie nagrzeje i jest wogole cieplo na zewnatrz objawy sa mniejsze. A skrzynia powinna gwizdac non stop.
No nic, licze ze serwis BSP w Lodzi poradzi sobie z tym jak w koncu sie zbiore by tam oddac woz.
-- 27 sty 2014, o 14:45 --
Aktualizacja mala. Auto w ASO w Lodzi, gdyz blad termostatu mi wywalalo ostatnio i do wymiany idzie. Przy okazji diagnoza gwizdu - Panowie nic nie slysza podczas jazdy. Normalka....Auto zostawią na zewnatrz, Jutro pojade tam i przejade sie z nimi z ranca i dam znac czy sa w stanie wpasc na to, co to gwizdze na 3,4,5 biegu.
Obawiam sie ze nie zdiagnozuja tego i oleje temat dopoki cos mi sie nie rozwali...
-- 28 sty 2014, o 14:20 --
Informacja kolejna i narazie ostateczna. Odbieram dzis auto po zmianie termostatu i diagnozie męczących gwizdów. Aso twierdzi ze to na 100% nie od skrzyni, ze z nią ok. sprawdzili układ dolotowy, wydechowy, wszystko podobniez ok. NIe wiedza co to gwiżdże na zimnym silniku. Jakby komus kiedyś coś gwizdało i wiedział co to jest dajcie mi znać
a jak skrzynia mi się rozsypie za 4 miesiące to pojadę i wysadze ASO.pozdr
a jak było ostatnio +10 stopni to prawie nie gwizdało.
Chyba w lutym dam do ASO jak bede miał czas... na ewentualna naprawę dają 2 lata gwarancji. i chyba na to się skuszę.
Dodam jeszcze ze ktos podpowiedzial ze to nie musi gwizdac skrzynia ale np cos przy kolektorze wydechowym.
co by pasowalo, ze jak auto sie nagrzeje i jest wogole cieplo na zewnatrz objawy sa mniejsze. A skrzynia powinna gwizdac non stop.
No nic, licze ze serwis BSP w Lodzi poradzi sobie z tym jak w koncu sie zbiore by tam oddac woz.
-- 27 sty 2014, o 14:45 --
Aktualizacja mala. Auto w ASO w Lodzi, gdyz blad termostatu mi wywalalo ostatnio i do wymiany idzie. Przy okazji diagnoza gwizdu - Panowie nic nie slysza podczas jazdy. Normalka....Auto zostawią na zewnatrz, Jutro pojade tam i przejade sie z nimi z ranca i dam znac czy sa w stanie wpasc na to, co to gwizdze na 3,4,5 biegu.
Obawiam sie ze nie zdiagnozuja tego i oleje temat dopoki cos mi sie nie rozwali...
-- 28 sty 2014, o 14:20 --
Informacja kolejna i narazie ostateczna. Odbieram dzis auto po zmianie termostatu i diagnozie męczących gwizdów. Aso twierdzi ze to na 100% nie od skrzyni, ze z nią ok. sprawdzili układ dolotowy, wydechowy, wszystko podobniez ok. NIe wiedza co to gwiżdże na zimnym silniku. Jakby komus kiedyś coś gwizdało i wiedział co to jest dajcie mi znać
-
bolek
Re: Skrzynia biegów M32
Mi gwiżdże turbina na zimnym silniku pierwsze 3-4km od startu.Ale kiedyś jechałem vectrą znajomego która cały czas gwizdała turbiną i tak prawie od nowości do 200tyś.km
-
Luk
- Użytkownik
- Posty: 911
- Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
- Auto: opel
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Skrzynia biegów M32
Ja mam 13kkm przebiegu i od jakiegoś czasu też gwiżdże, ale tylko na zimnym silniku. Widocznie taka ich "przypadłość".
-
dr_feelgood
Re: Skrzynia biegów M32
wszystko fajnie chłopaki, ale ja turbiny nie mam
tam nie ma co gwizdać. no nic, olewam i głośniej radia słucham. ale jak zobaczę że mocniej gwiżdże jak będzie +10 stopni to pojade i ich zabiję 
-
bolek
Re: Skrzynia biegów M32
To gwizda Ci skrzynia,dolej sobie 200ml oleju do skrzyni strzykawką przez odpowietrznik,w serwisie powiedziano mi że do f40 leją 2.2l więc tyle wlałem i skrzynia jęczała ,dolałem 200ml i cisza.Jak sie nic nie zmieni spuścisz te 200ml,na necie można kupić 0.5l buteleke tego oleju.
-
MichaelloEs
Re: Skrzynia biegów M32
chciałem trochę odgrzać temat.
Otóż po przeczytaniu różnych tematów nt. skrzyń M32 doszedłem do wniosku, że podczas zakupu Insigni czy tez Astry bo także wchodzi w grę wchodzą w opcję tylko silniki: 2.0cdti min. 160km lub benzyna ale od 2.0turbo 220km. Wszystkie diesle słabsze czy tez benzyniaki w turbo posiadają taką skrzynie (dobrze odrobiłem zadanie?) no a nie ukrywam, że nie chcę wbić sie w dodatkowe koszta...
W jakich markach, modelach samochodów jeszcze montowali takie skrzynie wiecie może?
Otóż po przeczytaniu różnych tematów nt. skrzyń M32 doszedłem do wniosku, że podczas zakupu Insigni czy tez Astry bo także wchodzi w grę wchodzą w opcję tylko silniki: 2.0cdti min. 160km lub benzyna ale od 2.0turbo 220km. Wszystkie diesle słabsze czy tez benzyniaki w turbo posiadają taką skrzynie (dobrze odrobiłem zadanie?) no a nie ukrywam, że nie chcę wbić sie w dodatkowe koszta...
W jakich markach, modelach samochodów jeszcze montowali takie skrzynie wiecie może?
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Skrzynia biegów M32
Pontiac G6 GTP, Pontiac G6 GT, Saab 9-3, Saab 9-5, Opel Astra GTC/OPC, Chevrolet Cruze, Fiat Grande Punto, Fiat Croma, Alfa Romeo 159. Jednak wszystko zależy od jednostki napędowej. W niektórych tych modelach występują również skrzynie M32, więc trzeba się dokładnie dokształcić w tym celu.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Skrzynia biegów M32
ja póki co nie narzekam na swoją m32 i oby tak było jak najdłużej
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
- yerry
- Prezes ICP
- Posty: 6192
- Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
- Auto: Insignia B GS
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 26 razy
- Otrzymał piwo: 99 razy
- Kontakt:
Re: Skrzynia biegów M32
Ja również. I tak trzymać 
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/
https://insipro.pl/
-
MichaelloEs
Re: Skrzynia biegów M32
Wydaje mi sie ze jak ma sie samochod od nowosci to inna bajka a kupujac uzywane nigdy do koncs nie wiadomo czy olej byl zmieniany, czy nie bylo zadnych modernizacji itp.
-
maniunio57
Re: Skrzynia biegów M32
prawda jest również taka ,że jak się dba to się ma
jestem drugim właścicielem (krajowa kupiona przy nalocie 120tkm od gościa który naprawdę dbał o nią sprawdzona elkometrem, w aso itd
) która również ma M32 olej w skrzyni wymieniłem przy 142tkm a wcześniej nie wiedziałem o problemach z taką skrzynką
miałem wcześniej vectrę też klekota 2.0.dth z okrytą złą sławą pompą wtryskową VP 40( kupiłem ją z nalotem 110tkm a sprzedałem ją gdy miała 298tkm )i powiem szczerze żadnych problemów (przez ten czas wymieniłem tylko przepływomierz powietrza) i mam nadzieję ,że tak będzie z moją iśką
dbałem o viki będę dbał o iśkę
po prostu normalna jazda bez pisku opon itd
a tak na marginesie które auta teraz są "bezobsługowe"
a nasze isie są takie piękne 
miałem wcześniej vectrę też klekota 2.0.dth z okrytą złą sławą pompą wtryskową VP 40( kupiłem ją z nalotem 110tkm a sprzedałem ją gdy miała 298tkm )i powiem szczerze żadnych problemów (przez ten czas wymieniłem tylko przepływomierz powietrza) i mam nadzieję ,że tak będzie z moją iśką

