--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWymiana świec żarowych
-
krajes
Re: Wymiana świec żarowych
Znacie jakichś sprzedawców, którzy mają je w cenach w których kupowaliście tj. ok. 180zł?
Czy oporność świec sprawdza się na zimnym silniku czy bez różnicy? (jak stygną to oporność będzie pewnie spadać)
Zapłon ma być uruchomiony? Silnik włączony wyłączony?
Czy oporność świec sprawdza się na zimnym silniku czy bez różnicy? (jak stygną to oporność będzie pewnie spadać)
Zapłon ma być uruchomiony? Silnik włączony wyłączony?
Ostatnio zmieniony 28 gru 2015, o 09:03 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin
- Piotr_Mk
- Użytkownik
- Posty: 216
- Rejestracja: 12 lut 2015, o 23:12
- Auto: brak
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Szczecin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Wymiana świec żarowych
Ja sprawdzałem oporność na zimnym i wyłączonym silniku ale wykręcałem świece już na ciepłym.
-
nickz12
- Nowicjusz
- Posty: 17
- Rejestracja: 23 maja 2015, o 18:29
- Auto: Insignia B
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- konikkr
- Klubowicz
- Posty: 504
- Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
- Auto: Buick Regal GS
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Syrynia
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wymiana świec żarowych
Zauważyłem że w Zafirze C u znajomego też zamontowali 2 zwykle i 2 z czujnikiem i to na 2 i 4 cylindrze
Wysłane z mojego S4
Wysłane z mojego S4
-
krajes
Re: Wymiana świec żarowych
Da się je wykręcić jakimś zwykłym kluczem czy tak jak w benzyniaku trzeba klucz do świec? Pytam bo jeszcze tam nie zaglądałem a zamówiłem jedną do wymiany.
- konikkr
- Klubowicz
- Posty: 504
- Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
- Auto: Buick Regal GS
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Syrynia
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wymiana świec żarowych
Nasadowy 12 ja używam przedłużonej i klucz dynamometryczny jak do dokręcania i przykręcania
Wysłane z mojego S4
Wysłane z mojego S4
- Piotr_Mk
- Użytkownik
- Posty: 216
- Rejestracja: 12 lut 2015, o 23:12
- Auto: brak
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Szczecin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Wymiana świec żarowych
jw tylko dokręcałem na bez klucza dynamometrycznego tylko smarujesz jakąś miedzią
- konikkr
- Klubowicz
- Posty: 504
- Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
- Auto: Buick Regal GS
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Syrynia
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wymiana świec żarowych
Ja to bym miedzią nie smarował lecz ceramicznym ze wzgledu na to że głowica aluminiowa
Wysłane z mojego S4
Wysłane z mojego S4
- arturosar
- Użytkownik
- Posty: 166
- Rejestracja: 13 gru 2014, o 19:15
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Sędziszów k.Jędrzejowa
Re: Wymiana świec żarowych
Dokręcanie bez klucza dynanometrycznego i bez żadnego smaru. Stara (wymieniona) świeca też nie była niczym smarowana.Tak było w moim przypadku:-)
Artur
- kozak
- Użytkownik
- Posty: 147
- Rejestracja: 25 lis 2015, o 20:43
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
Re: Wymiana świec żarowych
Hej, czy ktoś mi pomoże z doborem świecy, czy to jest bez czujnika ciśnienia? Wygląda mi że tak, ale wolałbym się upewnić 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
marcov
- Nowicjusz
- Posty: 30
- Rejestracja: 14 gru 2015, o 10:09
- Auto: Astra H GTC
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Gliwice
- kozak
- Użytkownik
- Posty: 147
- Rejestracja: 25 lis 2015, o 20:43
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Wrocław
-
marcinisko
Re: Wymiana świec żarowych
Muszę wymienić u siebie, czy ryzyko z urwaniem jest tak duże jak straszy internet?
-
Gizd
Re: Wymiana świec żarowych
Jeśli były dokręcone odpowiednim momentem, to z wykręceniem nie powinno być problemu. Jeśli jakiś ćwok już to macał, to sie wszystko może zdarzyć.
- konikkr
- Klubowicz
- Posty: 504
- Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
- Auto: Buick Regal GS
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Syrynia
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wymiana świec żarowych
Najlepiej użyć WD40 lub coś podobnego ja zastosowałem wieczorem a rano wymieniałem. Odkręcić kluczem dynamometrycznym z nasadką 12 długa i nie przekraczać 22Nm na odkręcaniu a przykręcać 11Nm świeca z czujnikiem i smar ceramiczny na gwint zabezpieczyć przed zapieczeniem. Ja to narazie wymieniłem 1 szt bo padła i spokój.
Wysłane z mojego S4
Wysłane z mojego S4
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, o 17:30 przez konikkr, łącznie zmieniany 1 raz.
-
marcinisko
Re: Wymiana świec żarowych
U mnie świece zwykłe więc wymienię wszystkie 4. Dzisiaj im tam trochę napsikałem, jutro też psiknę ze 2 razy i w piątek wezmę się za odkręcanie.
-- 22 sty 2016, o 20:33 --
Mój klucz dynamometryczny nie działa na odkręcanie...
-- 22 sty 2016, o 20:33 --
Mój klucz dynamometryczny nie działa na odkręcanie...
- konikkr
- Klubowicz
- Posty: 504
- Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
- Auto: Buick Regal GS
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Syrynia
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Wymiana świec żarowych
Ja użyłem do odkrecenia klucz dynamometryczny wychylny może nie tak dokładny ale działa w obie strony.
Wysłane z mojego S4
Wysłane z mojego S4
-
marcinisko
Re: Wymiana świec żarowych
Operacja zakończona sukcesem, świece wymienione, nie było problemów z odkręceniem.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2016, o 19:05 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie polskiej, poprawnej pisowni - Regulamin §5 pkt 8
Powód: Proszę o stosowanie polskiej, poprawnej pisowni - Regulamin §5 pkt 8
-
krajes
Re: Wymiana świec żarowych
U mnie wszystkie są z czujnikiem, błąd wyskoczył na jednej i tą wymieniłem. Jest spokój. To tak dla tych, którzy śpieszyli by się wymieniać wszystkie świece za blisko 1000zł z powodu błędu świecy na jednym cylindrze.
-
mara45
Re: Wymiana świec żarowych
Panowie gdzie mozna tanio kupic swiece z czujnikiem na alledrogo sa po 250 zeta moze ktos moze zalatwic taniej

