--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny OP-COM

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Engine » 8 lis 2015, o 22:23

Ściągnij sobie vaux-com stąd:

http://insignia-club.pl/viewtopic.php?p=49966#p49966

i będziesz pewny że nic się złego nie stanie ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
snikers
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 10 sty 2015, o 12:16
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: snikers » 8 lis 2015, o 23:52

Masz rację nie ma co kombinować bo przekombinuję. Ten z twojego tematu działa wzorowo.

arturoo1988
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 17 lut 2014, o 00:43
Auto: Insignia HB ecoFLEX
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: arturoo1988 » 10 lis 2015, o 16:28

Engine pisze:Hmm... może być uwalony fejs. Już któryś raz taka sytuacja ma miejsce. Męczyłem ten problem już u kilku kolegów z forum i zazwyczaj takie objawy świadczyły o uszkodzonym interfejsie. Dla pewności możesz spróbować go zainstalować na innym komputerze.
Próba zakończona niepowodzeniem. Wygląda na to, że oba fejsy uwalone... Dzięki za zainteresowanie ;)

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: P405 » 10 lis 2015, o 16:35

Zmień jeszcze kabel, ostatnio też tak miałem, że fiksowaly na kablu.

Wysłano z Xperia.

arturoo1988
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 17 lut 2014, o 00:43
Auto: Insignia HB ecoFLEX
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: arturoo1988 » 10 lis 2015, o 21:28

Próbowałem już na kilku kablach z drukarek. Za każdym razem system w menedżerze urządzeń widzi interfejs jako urządzenie "OP-COM USB V2" z żółtym trójkątem i informacją o braku zainstalowanego sterownika.

Michal1985

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Michal1985 » 14 lis 2015, o 06:32

Pod jakim skrótem znajdę w vauxie temperaturę oleju w skrzyni?

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Zbyszek01 » 14 lis 2015, o 07:13

W innym miejscu forum kolega pomagał ;D
http://insignia-club.pl/viewtopic.php?f ... postingbox
kmy pisze:Aby mieć temp. oleju przekładniowego musisz uaktywnić opcje kompasu. Wówczas dochodzą dwie funkcje: kompas i własnie ta temperatura. Kompas nie działa, także trzeba go ignorować, ale temp. się przydaje.
Nie wiem, co za projektant tak to wymyślił, ale tak jest :)
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: radkor » 14 lis 2015, o 16:02

@up: u mnie nie wyświetla temperatury oleju w automacie pomimo aktywacji kompasu.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: rataj73 » 14 lis 2015, o 17:45

U mnie też nie. Rozszerzałem kompa w 3 insigniach z automatem i wszędzie była temperatura oleju w skrzyni a w mojej nie a szkoda bo to przydatna informacja szczególnie latem na utostradzie.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: KenyBDG » 14 lis 2015, o 17:48

Panowie też tak miałem, po wymienię skrzyni znikła temperatura oleju. Pokombinowałem opcomem i wróciła.

Awatar użytkownika
Prezesikszczecin
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 22 wrz 2015, o 17:34
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto: szczecin

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Prezesikszczecin » 14 lis 2015, o 17:54

U mnie temperatura pokazuje -40 stopni. To jak to jest z tym wskazaniem? Jaką ma pokazywać temp?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frembud
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 21 lut 2015, o 07:13
Auto: sport tourer 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: frembud » 20 lis 2015, o 18:05

Witam.
Znalazłem w sieci schemat op-coma http://www.fotosik.pl/zdjecie/65c8c8b7c584815c
oraz schemat procesora PIC http://www.fotosik.pl/zdjecie/53d7cd89ca3df6f3[/url] .
Mi to w niczym nie pomoże, ale czy jest może ktoś, kto bawi się w naprawy uszkodzonych?
Mój i to nie wiem od kiedy, ale nie komunikuje się po SWCAN, czyli nie mogę wejść w instrumenty. W moduł silnika, czy moduł nadwozia po HSCAN łączę się bez problemu.
To samo na innym komputerze, to samo na pro+ 2010 i china clone 08.
Na różnych forach czytałem, że to może być przekaźnik ( mam oryginalnego PIC-a i płytkę OPCOM_NEW), tylko który?

PS. Jeśli ktoś chce te zdjęcia wstawić jako miniaturki, to proszę.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2015, o 20:55 przez frembud, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Putridum » 20 lis 2015, o 20:52

Z tym że nie znalazłeś nic nowego.

Awatar użytkownika
pol19
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 14 lut 2015, o 22:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Poszukuję

Post autor: pol19 » 24 lis 2015, o 12:21

Wiecie może gdzie w OpComie znajduje się opcja do sprawdzenia wszystkich kontrolek na liczniku?

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Poszukuję

Post autor: KaMYk » 24 lis 2015, o 12:54

musisz wybrać IPC, tak jak do programowania, tylko wybierasz Outputs Test

Zrobię poradnik

-- 24 lis 2015, o 14:23 --

Zrobiłem:
http://www.insignia-club.pl/viewtopic.p ... 333#p52333

stanek39
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 10:28
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: stanek39 » 24 lis 2015, o 19:20

Witam, mam pytanie odnoście clona w wersji 1,59 i programu Vaux-com. Widzi interfejs, łączy się z nim, ale jak wchodzę w diagnostykę to jest informacja o aktywacji programu, łączy się i za chwilę wywala okno do aktywacji off-line i jakieś kody. O co chodzi, jaki tam kod wpisać żeby to ruszyło?

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: KaMYk » 24 lis 2015, o 19:52

Może ten Vauxcom to oryginał?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Engine » 24 lis 2015, o 20:06

Na to wygląda. Pobierz Vaux-com stąd: http://www.insignia-club.pl/viewtopic.php?f=43&t=2278

Awatar użytkownika
rataj75
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2015, o 13:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: rataj75 » 25 lis 2015, o 14:26

Witam wszystkich, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem opka i muszę się nauczyć tego ustrojstwa :-P. Pozdrowienia dla wszystkich a szczególnie rataj73 ;-),

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

stanek39
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 10:28
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: stanek39 » 25 lis 2015, o 14:29

Dzięki za pomoc, ruszyło w końcu. Problemem nie był program, bo też miałem pirata od Chinoli, a dodatkowo ściągałem już inne i było to samo. Problemem były sterowniki do interfejsu, instalowałem między czasie op-com, jakiś z crackiem z chomika i on chodził normalnie, tylko że to była stara wersja a przy instalacji wgrał jakieś swoje sterowniki do kabla. Odinstalowałem wszystko, wywaliłem sterowniki, zainstalowałem od nowa sterowniki i Vaux-com chodzi jak złoto.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”