--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny OP-COM

ODPOWIEDZ
Bielowski

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Bielowski » 23 wrz 2015, o 17:01

Wydaje mi się, że pomiędzy opkiem a samochodem, ponieważ gdy daję test interfejsu w programie, zapala się żółta lampka na fejsie, a gdy daję diagnostyka i wybieram typ auta itd. wyskakuje błąd połączenia.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2015, o 17:26 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie się do regulaminu forum - §5 pkt 8.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: P405 » 23 wrz 2015, o 17:23

A test interfejs przechodzi?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Bielowski

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Bielowski » 23 wrz 2015, o 19:54

Tak przechodzi

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: P405 » 23 wrz 2015, o 20:49

Czyli sterowniki dobrze zainstalowane. Zależy co masz jeszcze w środku, bo jeżeli dobry chip to można mu wgrać 1.59 i może ruszy.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: mxw » 25 wrz 2015, o 22:38

Jutro weekend, mam nadzieję, że znajdę chwilę aby wreszcie przetestować OP-COM.
To jak to było?
Najpierw wgrywać stery z płyty czy najpierw podłączyć interfejs do kompa i poczekać aż sam zainstaluje co trzeba?
(system win 7/64)

pozdro.,
mxw.

Wysłano z 1050L za pomocą Tapatalk2.

dittos
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 22:54
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: dittos » 25 wrz 2015, o 22:41

U mnie na win7 64 system nie wołał żadnych sterów z płyty, zainstalował sobie wszystko sam i komunikacja z interfejsem oraz autem jest bezbłędna.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: mxw » 25 wrz 2015, o 22:58

Dobrze wiedzieć, dzięki za info - czyli nie muszę szukać stacji CD, bo w lapku już nie mam.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z 1050L za pomocą Tapatalk2.

wogo

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: wogo » 6 paź 2015, o 10:03

sprawdzał ktoś czy klon chodzi na win 10 ?

Niedzwiedz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Niedzwiedz » 6 paź 2015, o 11:53

Chodzi sprawdzałem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Senderos

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: Senderos » 13 paź 2015, o 21:02

Panowie ja mam tylko jedno pytanie czy Opcom powie mi jaki mam faktyczny przebieg w samochodzie ? Chciałbym prześwietlić moją insignię 2.0T

Pobo1315

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: Pobo1315 » 13 paź 2015, o 21:30

Niestety nie. Poza tym nie należało zrobić tego przed zakupem ?;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Opcom

Post autor: KaMYk » 14 paź 2015, o 12:42

Senderos pisze:Opcom powie mi jaki mam faktyczny przebieg w samochodzie ?
O ile nie był wymieniany ECU silnika to tak:

Obrazek

Obrazek
Pobo1315 pisze:Niestety nie.
Jakie Wy macie te op-comy? :lol:

Dodam, że wartość na liczniku jest inna. Ta pochodzi z ECU i stanowi wyliczoną ilość km wg danych z ECU.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, o 05:51 przez KaMYk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: mxw » 14 paź 2015, o 19:22

kmy pisze:Dodam, że wartość na liczniku jest inna.
Z ciekawości: jaka jest różnica i w którą stronę?

Pytam, bo jeżeli uda mi się odczytać ODO z "op-coma" to chciałbym wiedzieć czy to co mam na blacie jest w granicach błędu.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: KaMYk » 14 paź 2015, o 19:31

Za normalną odchyłkę można przyjąć do 2%. Przynajmniej tyle bywało w autach z pewnym przebiegiem. W tych autach, które sprawdzałem z ECU zawsze było więcej niż na liczniku. Czasem bywało nawet 90 i więcej tys. km :)
Ale do 2 % to normalne odchylenia.

kaitracid

Kabel obdII

Post autor: kaitracid » 19 paź 2015, o 18:46

Witam, czy ktoś mógłby mi poradzić jaki konkretnie kabel mógłbym kupić np na allegro do mojej insigni? Nie znam się na tyle a chciałbym mieć pewność, że będzie działał. Z góry dziękuje

Pobo1315

Re: Kabel obdII

Post autor: Pobo1315 » 19 paź 2015, o 19:09

Może zamiast kabla kup iCar ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kaitracid

Re: Kabel obdII

Post autor: kaitracid » 19 paź 2015, o 19:23

ok, a robi różnice jaki? Np czy taki odpali?
http://allegro.pl/interfejs-icar4-vgate ... 09972.html

Awatar użytkownika
hajt
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 10 gru 2014, o 21:23
Auto: insignia cosmo
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa

Re: Kabel obdII

Post autor: hajt » 19 paź 2015, o 19:25

to kable czy złącze ? odpali na 100%

kaitracid

Re: Kabel obdII

Post autor: kaitracid » 19 paź 2015, o 19:36

super, o to mi chodziło, dzięki, że chciało się odpowiedzieć bo ja jestem zielony :) pozdrawiam i miłego wieczoru

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Kabel obdII

Post autor: radkor » 19 paź 2015, o 23:08

Zainwestuj stówkę w klona Op-Coma. Warto...

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”