--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

ODPOWIEDZ
greeno
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2019, o 13:38
Auto: Insignia Liftback1.8
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: greeno » 28 maja 2025, o 12:46

Witajcie, miałem ostatnio delikatnego dzwona (koleś mi wjechał w tył). Mam do wymiany zderzak i zastanawiam się nad tylną lewą lampą ponieważ ma delikaty odprysk plastiku. Zastanawiam się czy wymieniać na oryginały z ASO, czy spokojnie mogę kupić z hurtowni, na przykład:

lampa tylna lewa - abakus (Numery katalogowy części: 1222545), cena ~650 zł
zderzak tylni - Blic (Numer katalogowy części: 5506-00-5079959Q), cena ~670 zł

W ASO chcą 3008 zł za zderzak i 1900 za lampę i też nie wiem co dostanę

Czy ta lampa "abakus" będzie ok, nie będzie się różniła od tego co mam oryginalnie, mogę jej nie wymieniać, nie jest duże uszkodzenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2025, o 18:30 przez greeno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: zubek » 28 maja 2025, o 16:51

Przecież robisz z OC sprawcy, więc po co oszczędzać? Ja bym brał oryginalne i naprawiał w ASO.

greeno
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2019, o 13:38
Auto: Insignia Liftback1.8
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: greeno » 28 maja 2025, o 17:17

Jasna sprawa ale nie o to mi chodzi. Podobno nie ma zamienników tylnej lewej lampy do insignia A, tak mnie poinformowano w warsztacie. Chodzi mi o to, czy nowa lampa będzie się różniła od tego co mam oryginalnie po prawej stronie, mogę jej nie wymieniać, nie jest duże uszkodzenie!

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: zubek » 28 maja 2025, o 17:39

Na allegro zamienniki depo w cenie jak ten abakus. Zamiennik zderzaka to raczej zły pomysł - wolałbym używany oryginał.

greeno
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2019, o 13:38
Auto: Insignia Liftback1.8
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: greeno » 28 maja 2025, o 19:32

Problem polega na tym, że pojęcie oryginał z ASO to bujda i wielokrotnie się z tym spotkałem na własnej skórze. W sklepie z częściami ASO, nigdy ci nie powiedzą jakiego producenta jest część którą potrzebujesz, po prostu oryginał bo w ASO i płacisz za nią jak za kota!

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: mazmarcin » 28 maja 2025, o 20:19

Zawsze na fakturze jest numer części w ASO. Tak samo przy kosztorysie.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: Zbyszek01 » 29 maja 2025, o 05:42

greeno pisze:
28 maja 2025, o 19:32
Problem polega na tym, że pojęcie oryginał z ASO to bujda i wielokrotnie się z tym spotkałem na własnej skórze. W sklepie z częściami ASO, nigdy ci nie powiedzą jakiego producenta jest część którą potrzebujesz, po prostu oryginał bo w ASO i płacisz za nią jak za kota!
Każda część która jest montowana w ASO musi być dopuszczona przez producenta auta i mieć swoją homologację.
Czy w Mercedesach będziesz też tak krzyczał jak tam siedzi silnik innej firmy i ładują ich części? Każdy producent auta ma podpisane umowy na dostawę części bo nie w 100% je sami wytwarzają.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: dokia » 29 maja 2025, o 06:45

Pan nigdy nic nie robił tam w swoim 12letnim wozie, ale słyszał i powiela internetowe bzdury. Nieznana jest mu definicja słowa „autoryzacja”.
Trzy razy likwidowałam w ASO szkody w mojej Insigni i zawsze były to ori części i zderzak nowy nie odpadł mi za bramą. Obsługa na najwyższym poziomie, części i efekt też.

greeno
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2019, o 13:38
Auto: Insignia Liftback1.8
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: greeno » 29 maja 2025, o 11:43

Wydaje się to nie realne aby nie wymienić żadnej części w 12 letnim samochodzie! Wymieniłem ich wiele i naprawy były realizowane często w ASO ale także w innych warsztatach. Więc nie pisz złośliwych bzdur bo cię moja wypowiedź zirytowała. Nie napisałem nic co by negowało ASO! Napisałem prawdę, że część którą kupi się w sklepie ASO, często można kupić dużo taniej z innego źródła. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: dokia » 29 maja 2025, o 13:15

Napisałeś inaczej wczoraj, przynajmniej tak to odebraliśmy, bo nie tylko ja, ale nie chce mi się z Tobą dyskutować. Jak mam AC i likwiduje w ASO to po co mam oszczędzać jak mnie to nie kosztuje ani złotówki.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: Zbyszek01 » 29 maja 2025, o 13:56

greeno pisze:
29 maja 2025, o 11:43
...
Napisałem prawdę, że część którą kupi się w sklepie ASO, często można kupić dużo taniej z innego źródła. Pozdrawiam.
Masz całkowitą rację, tak jest.
Teraz dlaczego tak jest? Często są to części tej samej firmy co w ASO jednak nie zawsze spełniają wymogi do uzyskania akceptacji przez producenta auta. Są to (nie zawsze ) części jako „drugi gatunek”.
ASO musi się utrzymać i marże też sobie do tego podnoszą.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.

Post autor: mazmarcin » 29 maja 2025, o 17:46

dokia pisze:
29 maja 2025, o 13:15
Napisałeś inaczej wczoraj, przynajmniej tak to odebraliśmy, bo nie tylko ja, ale nie chce mi się z Tobą dyskutować. Jak mam AC i likwiduje w ASO to po co mam oszczędzać jak mnie to nie kosztuje ani złotówki.
Pan to chyba źle odbiera.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”