--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuWymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
-
greeno
- Nowicjusz
- Posty: 30
- Rejestracja: 7 cze 2019, o 13:38
- Auto: Insignia Liftback1.8
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Warszawa
Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Witajcie, miałem ostatnio delikatnego dzwona (koleś mi wjechał w tył). Mam do wymiany zderzak i zastanawiam się nad tylną lewą lampą ponieważ ma delikaty odprysk plastiku. Zastanawiam się czy wymieniać na oryginały z ASO, czy spokojnie mogę kupić z hurtowni, na przykład:
lampa tylna lewa - abakus (Numery katalogowy części: 1222545), cena ~650 zł
zderzak tylni - Blic (Numer katalogowy części: 5506-00-5079959Q), cena ~670 zł
W ASO chcą 3008 zł za zderzak i 1900 za lampę i też nie wiem co dostanę
Czy ta lampa "abakus" będzie ok, nie będzie się różniła od tego co mam oryginalnie, mogę jej nie wymieniać, nie jest duże uszkodzenie.
lampa tylna lewa - abakus (Numery katalogowy części: 1222545), cena ~650 zł
zderzak tylni - Blic (Numer katalogowy części: 5506-00-5079959Q), cena ~670 zł
W ASO chcą 3008 zł za zderzak i 1900 za lampę i też nie wiem co dostanę
Czy ta lampa "abakus" będzie ok, nie będzie się różniła od tego co mam oryginalnie, mogę jej nie wymieniać, nie jest duże uszkodzenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2025, o 18:30 przez greeno, łącznie zmieniany 1 raz.
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Przecież robisz z OC sprawcy, więc po co oszczędzać? Ja bym brał oryginalne i naprawiał w ASO.
-
greeno
- Nowicjusz
- Posty: 30
- Rejestracja: 7 cze 2019, o 13:38
- Auto: Insignia Liftback1.8
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Warszawa
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Jasna sprawa ale nie o to mi chodzi. Podobno nie ma zamienników tylnej lewej lampy do insignia A, tak mnie poinformowano w warsztacie. Chodzi mi o to, czy nowa lampa będzie się różniła od tego co mam oryginalnie po prawej stronie, mogę jej nie wymieniać, nie jest duże uszkodzenie!
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Na allegro zamienniki depo w cenie jak ten abakus. Zamiennik zderzaka to raczej zły pomysł - wolałbym używany oryginał.
-
greeno
- Nowicjusz
- Posty: 30
- Rejestracja: 7 cze 2019, o 13:38
- Auto: Insignia Liftback1.8
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Warszawa
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Problem polega na tym, że pojęcie oryginał z ASO to bujda i wielokrotnie się z tym spotkałem na własnej skórze. W sklepie z częściami ASO, nigdy ci nie powiedzą jakiego producenta jest część którą potrzebujesz, po prostu oryginał bo w ASO i płacisz za nią jak za kota!
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Zawsze na fakturze jest numer części w ASO. Tak samo przy kosztorysie.
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Każda część która jest montowana w ASO musi być dopuszczona przez producenta auta i mieć swoją homologację.greeno pisze: ↑28 maja 2025, o 19:32Problem polega na tym, że pojęcie oryginał z ASO to bujda i wielokrotnie się z tym spotkałem na własnej skórze. W sklepie z częściami ASO, nigdy ci nie powiedzą jakiego producenta jest część którą potrzebujesz, po prostu oryginał bo w ASO i płacisz za nią jak za kota!
Czy w Mercedesach będziesz też tak krzyczał jak tam siedzi silnik innej firmy i ładują ich części? Każdy producent auta ma podpisane umowy na dostawę części bo nie w 100% je sami wytwarzają.
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Pan nigdy nic nie robił tam w swoim 12letnim wozie, ale słyszał i powiela internetowe bzdury. Nieznana jest mu definicja słowa „autoryzacja”.
Trzy razy likwidowałam w ASO szkody w mojej Insigni i zawsze były to ori części i zderzak nowy nie odpadł mi za bramą. Obsługa na najwyższym poziomie, części i efekt też.
Trzy razy likwidowałam w ASO szkody w mojej Insigni i zawsze były to ori części i zderzak nowy nie odpadł mi za bramą. Obsługa na najwyższym poziomie, części i efekt też.
-
greeno
- Nowicjusz
- Posty: 30
- Rejestracja: 7 cze 2019, o 13:38
- Auto: Insignia Liftback1.8
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Warszawa
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Wydaje się to nie realne aby nie wymienić żadnej części w 12 letnim samochodzie! Wymieniłem ich wiele i naprawy były realizowane często w ASO ale także w innych warsztatach. Więc nie pisz złośliwych bzdur bo cię moja wypowiedź zirytowała. Nie napisałem nic co by negowało ASO! Napisałem prawdę, że część którą kupi się w sklepie ASO, często można kupić dużo taniej z innego źródła. Pozdrawiam.
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Napisałeś inaczej wczoraj, przynajmniej tak to odebraliśmy, bo nie tylko ja, ale nie chce mi się z Tobą dyskutować. Jak mam AC i likwiduje w ASO to po co mam oszczędzać jak mnie to nie kosztuje ani złotówki.
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Wymiana zderzaka tylnego i lewej tylnej lampy.
Masz całkowitą rację, tak jest.
Teraz dlaczego tak jest? Często są to części tej samej firmy co w ASO jednak nie zawsze spełniają wymogi do uzyskania akceptacji przez producenta auta. Są to (nie zawsze ) części jako „drugi gatunek”.
ASO musi się utrzymać i marże też sobie do tego podnoszą.
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy

