--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Spalanie ON w CDTI

ODPOWIEDZ
adrianus

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: adrianus » 6 lis 2014, o 09:42

ja to mam chyba auto popsute
2.0 cdti 160km
miasto - 9-10 l/100km
trasa-7,7-8,5 l/100km

PS drugie auto mam niby z mniejszym silnikiem i w benzynie i lżejsze o połowę a pali 10-12 l/100km... coś tu jest nie tak.

Grzegorz

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: Grzegorz » 6 lis 2014, o 14:38

U siebie dobiłem do 8,10 litra/100 km, nie żebym katował auto ale do PSJ to jeszcze daleka droga.

Andrzej

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: Andrzej » 6 lis 2014, o 20:00

2.0 CTDCI 160KM koła 18", spalanie miasto 7,8l, trasa 7l, autostrada 150k/h 8l,
ostatnio autostrada w nocy 200k/h przez 150km 4 osoby + bagaż spalanie 12l średnia
nie jest żle :roll:

Bero

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: Bero » 7 lis 2014, o 15:17

2.0 CDTI 160KM, koła 18", spalanie miasto 12-14 l/100km.
Chyba coś nie tak, albo ze mną albo autem.

Kot

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: Kot » 16 lis 2014, o 18:17

Hatchback 2.0 CDTI
160km (A20DTH)
Felgi 18"
Miasto 10.7l/100km średnia prędkość 33.7 km/h
Trasa Pl-Cro 5.5l/100km średnia prędkość 88 km/h

:?

evolution1
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 15:10
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: evolution1 » 16 lis 2014, o 20:54

160KM
Felgi 18", ST - 7,4 miasto

Kot

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: Kot » 16 lis 2014, o 21:31

Jak wy jeździcie w jakim zakresie obr. w mieście że wam tak mało pali ja nawet już nie mam dpf . ;/

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: Alex » 16 lis 2014, o 22:21

Miasto miastu nie równe. Styl jazdy stylowi jazdy nie równy. Stąd te różnice.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

7ups

Re: spalanie ON w CDTI

Post autor: 7ups » 17 lis 2014, o 07:58

A moje pali tyle ile wleje

Przed chipem według kompa 6,4 koło 20 po czipie 6,5
Ale moim zdaniem paliwo w Pl to totalna nędza tankując w no komp pokazuje około 1100 km na baku wjeżdżam do Pl 700 800 i faktycznie kopci o wiele więcej

pawi

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: pawi » 19 lis 2014, o 05:53

Na letnich 18 tkach 245 spalanie z dystrybutora 6.4 na zimowych 17 tkach 225 spalanie 6.1. Jest to średnie spalanie wjazd do Wawy przez Łomianki w korku dosłownie 3 godziny trasa prędkość 120 momentami 160-180.

SAFIK
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: SAFIK » 19 lis 2014, o 17:48

Na 17 " nie kasowałem przebiegu średniego (który i tak zeruje się sam po 10 tyś. km) jak i spalania i średniej prędkości od niewiele ponad 21 tyś km:
średnie spalanie: 7,0 l/100
średnia prędkość: 47km/h

Jak trzeba to i czasem trzy cyfrowa prędkość na liczniku, gdzie pierwsza cyfra to 2 a druga to nawet powyżej 4
Link do filmiku kolega z VC 2.0 t (chip) nagrywał i moja Iska na lewym pasie:
http://www.youtube.com/watch?v=-KujiVeNEUY

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Luk » 15 gru 2014, o 08:27

Oto mój wynik :) jazda PSJ :D

Obrazek

maciej87-m1
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:09
Auto: INSIGNIA 2.0 131KM H
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: okolice Kartuz (Pomorskie)

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: maciej87-m1 » 28 gru 2014, o 18:32

Ja mam koła 17" HB 131km
średnia prędkość 53 km (wg. kompa)
spalanie 7,1(wg. kompa)
Ostatnio zmieniony 7 paź 2015, o 13:14 przez maciej87-m1, łącznie zmieniany 1 raz.

seba969

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: seba969 » 28 gru 2014, o 18:51

U mnie na 100km (cykl mieszany) 6.4l

Andrzej

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Andrzej » 28 gru 2014, o 19:01

u mnie teraz przy tych temperaturach 0 - -3 spalanie 8,5 l miasto

Awatar użytkownika
cz@rny
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 27 mar 2014, o 10:14
Auto: INSIGNIA HB
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2017
Miasto: GDAŃSK

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: cz@rny » 28 gru 2014, o 20:44

A.M. pisze:u mnie teraz przy tych temperaturach 0 - -3 spalanie 8,5 l miasto
no to masz dobre spalanie ;)

Andrzej

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: Andrzej » 28 gru 2014, o 21:01

naśmiewasz się, Ja uważam że przy mojej ciężkiej nodze jest O.K.

Awatar użytkownika
cz@rny
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 27 mar 2014, o 10:14
Auto: INSIGNIA HB
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2017
Miasto: GDAŃSK

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: cz@rny » 28 gru 2014, o 21:54

A.M. pisze:naśmiewasz się, Ja uważam że przy mojej ciężkiej nodze jest O.K.
ależ skąd, nie naśmiewam się ;)
ja mam też tyle, a czasem nawet więcej ;)

tk1981

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: tk1981 » 25 sty 2015, o 22:42

Muszę powiedzieć, że auto mnie zaskoczyło: trasa ok. 580 km (Warszawa-Zakopane-Krynica Górska), wyładowany box na dachu, bagażnik pełny, 3 osoby na pokładzie, śnieg na trasie, trochę krętych dróg mocno zaśnieżonych, prędkości nie za duże w przedziale 80-130km/h - średnie spalanie 6,9L. Myślałem, że to nie realne. Automat, 4x4.
Ps. Na zaśnieżonych i oblodzonych drogach 4x4 to po prostu bajka :)

jpsan

Re: Spalanie ON w CDTI

Post autor: jpsan » 16 lut 2015, o 22:59

średnie spalanie 8,7 l ( 30% trasa 70% miasto) na kołach 17 zimowych. To wydaje się być sporo ale w automacie to z litr więcej pali ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”