--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuCzujniki ciśnienia w oponach
-
musi13
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Witam, orientujesz się może, czy po wymianie kół na zimowe (bez czujników), będzie wyskakiwał jakiś komunikat o ciśnieniu w oponach? Czy można ewentualnie to jakoś wyłączyć? W ASO powiedzieli mi, że nawet jeśli zmieniam same opony, to muszę skalibrować system...
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Jak bym serwisu słuchał, to bym zimą w trampkach chodził
A niby skąd ma komputer wiedzieć że opony zmieniłeś.
A niby skąd ma komputer wiedzieć że opony zmieniłeś.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
A stąd,że nie ma odczytów z czujnikówrataj73 pisze: A niby skąd ma komputer wiedzieć że opony zmieniłeś.
-- 12 paź 2014, o 20:00 --
Z tego co pamiętam to chyba 2-3 razy pokazuje komunikat i potem samoistnie znika i więcej nie pokazuje sięmusi13 pisze:Witam, orientujesz się może, czy po wymianie kół na zimowe (bez czujników), będzie wyskakiwał jakiś komunikat o ciśnieniu w oponach? Czy można ewentualnie to jakoś wyłączyć? W ASO powiedzieli mi, że nawet jeśli zmieniam same opony, to muszę skalibrować system...
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Czytać ze zrozumieniem. Jak zmieniasz same opony to skąd to sterownik ma to wiedzieć? Co innego jak zmienisz całe koła na takie bez czujników.
-
Bero
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Czy można jakoś wykalibrować czujniki ciśnienia bo (chyba po update sterowników) pokazują mi złe odczyty, np. koło robię na 220 a czujniki pokazują ~180. Wydaje mi się że przy wgrywaniu nowego firmware ustawili złe felgi/opony bo tam chyba była taka opcja konfiguracji poprzez MDI. Zastanawiam się czy można to poprawić samemu (np. OPCOMem) czy bez wizyty w ASO się nie obędzie?
-
Marek333
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Witam jeżeli teraz jeżdżę na 17 z czujnikami a na wiosnę będę zmieniał na 19 z czujnikami bo mam drugi komplet to muszę przeprogramować ,jak tak to jak to zrobić.
-
k_strzelu
- Nowicjusz
- Posty: 8
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 13:10
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Panowie nie wiem czy dobrze rozumiem, ale najpierw wprowadzenie:
ojciec ma opla merivę 01.2015 dostał go z zimowymi oponami na stalówkach ( oczywiście są czujniki ) dokupił poza ASO alu i założył tam letnie ( bez czujników ) czy będzie mógł po przekładce do auta tak jeździć? z tego co kolega norbi 333 napisał to pojawi się komunikat 2-3 razy i dalej będzie spokój - really?
jakiś Pan Kaziu z ASO powiedział mu, że jak będzie się coś pojawiało na blacie to ma wywalić zapasówkę i włożyć jedno koło zimowe z czujnikiem i będzie spoko - trochę się zdziwiłem?
ojciec ma opla merivę 01.2015 dostał go z zimowymi oponami na stalówkach ( oczywiście są czujniki ) dokupił poza ASO alu i założył tam letnie ( bez czujników ) czy będzie mógł po przekładce do auta tak jeździć? z tego co kolega norbi 333 napisał to pojawi się komunikat 2-3 razy i dalej będzie spokój - really?
jakiś Pan Kaziu z ASO powiedział mu, że jak będzie się coś pojawiało na blacie to ma wywalić zapasówkę i włożyć jedno koło zimowe z czujnikiem i będzie spoko - trochę się zdziwiłem?
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Dobre
Pan Kaziu jest kozak. Po zmianie na koła bez czyjników system monitorowania ciśnienia po kilku minutach powinien się wyłączyć i zero błędów.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Działa.Mam zimówki bez czujników i żadnych błędówk_strzelu pisze:z tego co kolega norbi 333 napisał to pojawi się komunikat 2-3 razy i dalej będzie spokój - really
-
k_strzelu
- Nowicjusz
- Posty: 8
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 13:10
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- qrczaq
- Użytkownik
- Posty: 116
- Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Poznań
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Panowie, kupiłem jedną nową felgę ale niestety bez czujnika. Po założeniu wywala mnie żółty znaczek na blacie.
Ktoś podpowie ile kosztuje taki czujnik w ASO??
Czy kupić poza i dać wulkanizatorowi do włożenia??
Jedno mnie też zastanawia na kompie w polifcie, mam na ekranie kompa pokazaną furę z kołami a nie pokazuje ciśnienia w żadnych oponach, to normalne jak brakuje jednego czujnika??
W którym to się miejscu montuje, żeby sprawdzić w których kołach są a w których nie ma??
Ktoś podpowie ile kosztuje taki czujnik w ASO??
Czy kupić poza i dać wulkanizatorowi do włożenia??
Jedno mnie też zastanawia na kompie w polifcie, mam na ekranie kompa pokazaną furę z kołami a nie pokazuje ciśnienia w żadnych oponach, to normalne jak brakuje jednego czujnika??
W którym to się miejscu montuje, żeby sprawdzić w których kołach są a w których nie ma??
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Co do braku wskazań ciśnień to normalne gdy nie ma jednego czujnika. Tak jest nawet w instrukcji napisane 
Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk
Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk
- qrczaq
- Użytkownik
- Posty: 116
- Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Poznań
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
no instrukcja w PL dopiero zamówiona.
Jechać do normalnego serwisu wulkanizacyjnego po zamiennik czy walić do Aso??
Jechać do normalnego serwisu wulkanizacyjnego po zamiennik czy walić do Aso??
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Instrukcje PL doraźnie w pdf możesz sobie ściągnąć ze strony Opla
sprawdź jaka cena w aso, jak Cię cena powoli na kolana szukaj gdzieś indziej. Nie wiem jak z zaadoptowaniem takiego czujnika w aucie, czy to z automatu połączy się z modułem czy trzeba przez ASO to zrobić.
Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk
Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk
- qrczaq
- Użytkownik
- Posty: 116
- Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Poznań
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Dzwoniłem do ASO DOMCAR w Poznaniu 250zł brutto czujnik + 50zł wymiana i kalibracja.
Może uda się rabat wynegocjować umówiłem się na piątek.
Może uda się rabat wynegocjować umówiłem się na piątek.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Oj chyba nie.Z tego co pamiętam to komp u mnie gubił sygnał z jednego czujnika i reszta pokazywała nadal.Engine1992 pisze:Co do braku wskazań ciśnień to normalne gdy nie ma jednego czujnika. Tak jest nawet w
-
Pruski
- Użytkownik
- Posty: 132
- Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
- Auto: Insignia 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Panowie a co jeśli u siebie po zmianie na menu informacji pojazdu wgl nie widzę zakładki z ciśnieniem opon?;)
Na kołach na pewno są czujniki, bo pierwszy raz takie wentyle widziałem i się zdziwiłem właśnie
Na kołach na pewno są czujniki, bo pierwszy raz takie wentyle widziałem i się zdziwiłem właśnie
-
Pruski
- Użytkownik
- Posty: 132
- Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
- Auto: Insignia 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
A dobra już znalazłem, że takie cuda są opcjonalne... Tylko w takim razie po co czujniki w oponach 

