--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujniki ciśnienia w oponach

ODPOWIEDZ
musi13

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: musi13 » 12 paź 2014, o 10:06

Witam, orientujesz się może, czy po wymianie kół na zimowe (bez czujników), będzie wyskakiwał jakiś komunikat o ciśnieniu w oponach? Czy można ewentualnie to jakoś wyłączyć? W ASO powiedzieli mi, że nawet jeśli zmieniam same opony, to muszę skalibrować system...

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: rataj73 » 12 paź 2014, o 17:32

Jak bym serwisu słuchał, to bym zimą w trampkach chodził :D
A niby skąd ma komputer wiedzieć że opony zmieniłeś.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: norbi333 » 12 paź 2014, o 19:00

rataj73 pisze: A niby skąd ma komputer wiedzieć że opony zmieniłeś.
A stąd,że nie ma odczytów z czujników

-- 12 paź 2014, o 20:00 --
musi13 pisze:Witam, orientujesz się może, czy po wymianie kół na zimowe (bez czujników), będzie wyskakiwał jakiś komunikat o ciśnieniu w oponach? Czy można ewentualnie to jakoś wyłączyć? W ASO powiedzieli mi, że nawet jeśli zmieniam same opony, to muszę skalibrować system...
Z tego co pamiętam to chyba 2-3 razy pokazuje komunikat i potem samoistnie znika i więcej nie pokazuje się

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: rataj73 » 12 paź 2014, o 20:53

Czytać ze zrozumieniem. Jak zmieniasz same opony to skąd to sterownik ma to wiedzieć? Co innego jak zmienisz całe koła na takie bez czujników.

Bero

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Bero » 28 paź 2014, o 14:55

Czy można jakoś wykalibrować czujniki ciśnienia bo (chyba po update sterowników) pokazują mi złe odczyty, np. koło robię na 220 a czujniki pokazują ~180. Wydaje mi się że przy wgrywaniu nowego firmware ustawili złe felgi/opony bo tam chyba była taka opcja konfiguracji poprzez MDI. Zastanawiam się czy można to poprawić samemu (np. OPCOMem) czy bez wizyty w ASO się nie obędzie?

Marek333

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Marek333 » 7 mar 2015, o 07:50

Witam jeżeli teraz jeżdżę na 17 z czujnikami a na wiosnę będę zmieniał na 19 z czujnikami bo mam drugi komplet to muszę przeprogramować ,jak tak to jak to zrobić.

jaromat

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: jaromat » 8 mar 2015, o 22:06

Zakładasz 19 cali i nic nie trzeba programować.

Marek333

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Marek333 » 9 mar 2015, o 22:06

Ok to fajnie i wielkie dzięki za odpowiedź.

k_strzelu
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2015, o 13:10
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: k_strzelu » 10 mar 2015, o 14:14

Panowie nie wiem czy dobrze rozumiem, ale najpierw wprowadzenie:
ojciec ma opla merivę 01.2015 dostał go z zimowymi oponami na stalówkach ( oczywiście są czujniki ) dokupił poza ASO alu i założył tam letnie ( bez czujników ) czy będzie mógł po przekładce do auta tak jeździć? z tego co kolega norbi 333 napisał to pojawi się komunikat 2-3 razy i dalej będzie spokój - really?

jakiś Pan Kaziu z ASO powiedział mu, że jak będzie się coś pojawiało na blacie to ma wywalić zapasówkę i włożyć jedno koło zimowe z czujnikiem i będzie spoko - trochę się zdziwiłem?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: rataj73 » 10 mar 2015, o 16:49

Dobre :D Pan Kaziu jest kozak. Po zmianie na koła bez czyjników system monitorowania ciśnienia po kilku minutach powinien się wyłączyć i zero błędów.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: norbi333 » 10 mar 2015, o 17:50

k_strzelu pisze:z tego co kolega norbi 333 napisał to pojawi się komunikat 2-3 razy i dalej będzie spokój - really
Działa.Mam zimówki bez czujników i żadnych błędów

k_strzelu
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2015, o 13:10
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: k_strzelu » 11 mar 2015, o 14:09

Przekażę tatowi że może zakładać ;) dzięki.

Awatar użytkownika
qrczaq
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2013
Miasto: Poznań

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: qrczaq » 16 mar 2015, o 21:35

Panowie, kupiłem jedną nową felgę ale niestety bez czujnika. Po założeniu wywala mnie żółty znaczek na blacie.
Ktoś podpowie ile kosztuje taki czujnik w ASO??
Czy kupić poza i dać wulkanizatorowi do włożenia??

Jedno mnie też zastanawia na kompie w polifcie, mam na ekranie kompa pokazaną furę z kołami a nie pokazuje ciśnienia w żadnych oponach, to normalne jak brakuje jednego czujnika??
W którym to się miejscu montuje, żeby sprawdzić w których kołach są a w których nie ma??

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Engine » 16 mar 2015, o 21:50

Co do braku wskazań ciśnień to normalne gdy nie ma jednego czujnika. Tak jest nawet w instrukcji napisane ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
qrczaq
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2013
Miasto: Poznań

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: qrczaq » 16 mar 2015, o 21:58

no instrukcja w PL dopiero zamówiona.
Jechać do normalnego serwisu wulkanizacyjnego po zamiennik czy walić do Aso??

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Engine » 17 mar 2015, o 07:49

Instrukcje PL doraźnie w pdf możesz sobie ściągnąć ze strony Opla ;) sprawdź jaka cena w aso, jak Cię cena powoli na kolana szukaj gdzieś indziej. Nie wiem jak z zaadoptowaniem takiego czujnika w aucie, czy to z automatu połączy się z modułem czy trzeba przez ASO to zrobić.

Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
qrczaq
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2015, o 13:19
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2013
Miasto: Poznań

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: qrczaq » 17 mar 2015, o 11:22

Dzwoniłem do ASO DOMCAR w Poznaniu 250zł brutto czujnik + 50zł wymiana i kalibracja.

Może uda się rabat wynegocjować umówiłem się na piątek.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: norbi333 » 17 mar 2015, o 19:19

Engine1992 pisze:Co do braku wskazań ciśnień to normalne gdy nie ma jednego czujnika. Tak jest nawet w
Oj chyba nie.Z tego co pamiętam to komp u mnie gubił sygnał z jednego czujnika i reszta pokazywała nadal.

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Pruski » 17 mar 2015, o 20:14

Panowie a co jeśli u siebie po zmianie na menu informacji pojazdu wgl nie widzę zakładki z ciśnieniem opon?;)

Na kołach na pewno są czujniki, bo pierwszy raz takie wentyle widziałem i się zdziwiłem właśnie ;)

Pruski
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 26 sty 2015, o 17:46
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Pruski » 17 mar 2015, o 20:19

A dobra już znalazłem, że takie cuda są opcjonalne... Tylko w takim razie po co czujniki w oponach :?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”