--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuCo dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Widzę, że stara skóra została. Teraz fajna gruba. Ja zrobiłem tak samo z perforacją.
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
- Chorwat
- Użytkownik
- Posty: 176
- Rejestracja: 30 lip 2019, o 21:10
- Auto: 2.0T 250KM 4x4 A/T
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Toruń
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Niedługo będę chciał oddać swoją kierę do obszycia i chciałem właśnie zlecić nałożenie kolejnej warstwy na obecną (aby była grubsza). Widzę jednak, że u Ciebie zrobili konkretne zgrubienia w miejscach łączenia. IMO wygląda to kiepsko, nie da się ładniej?
Chyba, że foto przekłamuje, możesz dać foto na wprost?
Chyba, że foto przekłamuje, możesz dać foto na wprost?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Zgadza się, tak to troche za chuda była, teraz jest idealna, super leży w łapkach, no i ten feel nie wyslizganej kiery bezcennyP405 pisze:Widzę, że stara skóra została. Teraz fajna gruba. Ja zrobiłem tak samo z perforacją.
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
Przyznam że nie zwróciło to w ogóle mojej uwagi i nie jest to jakoś odczuwalne ani dyskomfortowe podczas prowadzenia, bardziej czuć otworki perforacji ale to mi sie wydaje oczywiste biorąc pod uwage że kiera wcześniej była tak gładka aż się świeciła.Chorwat pisze:Niedługo będę chciał oddać swoją kierę do obszycia i chciałem właśnie zlecić nałożenie kolejnej warstwy na obecną (aby była grubsza). Widzę jednak, że u Ciebie zrobili konkretne zgrubienia w miejscach łączenia. IMO wygląda to kiepsko, nie da się ładniej?
Chyba, że foto przekłamuje, możesz dać foto na wprost?
Zgrubienia jakies na łączeniu skór chyba muszą być bo tam taką wywijke musieli zrobic przed zszyciem perforowanej i gladkiej.
Ale tak sobie myślę ze można by te zgrubienia zniwelowac jakąś gąbką 1mm czy cuś, klient nasz pan, bedziesz u tapicera to mu powiedz ze takie coś ci sie nie podoba to coś wykombinuje.
Fote na wprost jutro zrobie.
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Te zgrubienia bo błąd tapicera , da się zrobić bez tego , w VC jak dałem obszyć to jedno wyszło gładko a drugie zgrubienie , oczywiście nie przeszkadzało ale kiepsko wygląda , jak byłem u innego tapicera obszywać inne graty to tłumaczył na czym pic polega z kierą ,ale za dużo pisania ale da się zrobić gładko
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
To nie tapicer robił to ja sam obszywalem gotowcem z ali 



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
- patryk78
- Użytkownik
- Posty: 246
- Rejestracja: 1 paź 2018, o 12:19
- Auto: opel insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Gniezno
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
-
mati11294
- Użytkownik
- Posty: 166
- Rejestracja: 20 lis 2018, o 20:16
- Auto: CORSA D
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: BOCHNIA
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Dedykowane obszycie od insigni bylo?? Szukam do corsy d takiego zebym mozna ramiona tez do przelacznikow sterowania obszyc
- dante83pl
- Użytkownik
- Posty: 140
- Rejestracja: 20 wrz 2017, o 19:16
- Auto: Insignia Elite
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Horley, UK
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
@Bartol
Do malowania użyłem farb akrylowych w sprayu.
Zacząłem od porządnego umycia felgi. Ubytki przeszlifowałem papierem 240 a tam, gdzie była większa wyrwa dałem szpachlę do aluminium. Wyszlifowałem 400 do równego.
Później zmatowiłem całą felgę papierem 400 i 800 na mokro. Po tym felgę umyłem i odtłuściłem. Tu zmywacz do hamulców sprawdził się idealnie.
Co do samego malowania to poszło to mniej więcej tak…
Podkładu położyłem dwie warstwy. Tyle wystarczyło by całkowicie pokryć felgę.
Jak podkład już dobrze wysechł, zacząłem nakładać bazę - 4-5 cienkich warstw w odstępach 15 minutowych. Po ostatniej warstwie odczekałem pół godziny i zacząłem nakładać lakier - 3 warstwy, każda co 15 minut.
Felgę zostawiłem do wyschnięcia na 24 godziny.
Następnego dnia całą felgę przeszlifowałem na mokro papierem 2500, pozwoliło mi to pozbyć się efektu skórki pomarańcza.
Finalnie całą felgę wypolerowałem środkiem do czyszczenia lakieru, pod ręką miałem Meguiar's Ultimate Compound.
Do malowania użyłem farb akrylowych w sprayu.
Zacząłem od porządnego umycia felgi. Ubytki przeszlifowałem papierem 240 a tam, gdzie była większa wyrwa dałem szpachlę do aluminium. Wyszlifowałem 400 do równego.
Później zmatowiłem całą felgę papierem 400 i 800 na mokro. Po tym felgę umyłem i odtłuściłem. Tu zmywacz do hamulców sprawdził się idealnie.
Co do samego malowania to poszło to mniej więcej tak…
Podkładu położyłem dwie warstwy. Tyle wystarczyło by całkowicie pokryć felgę.
Jak podkład już dobrze wysechł, zacząłem nakładać bazę - 4-5 cienkich warstw w odstępach 15 minutowych. Po ostatniej warstwie odczekałem pół godziny i zacząłem nakładać lakier - 3 warstwy, każda co 15 minut.
Felgę zostawiłem do wyschnięcia na 24 godziny.
Następnego dnia całą felgę przeszlifowałem na mokro papierem 2500, pozwoliło mi to pozbyć się efektu skórki pomarańcza.
Finalnie całą felgę wypolerowałem środkiem do czyszczenia lakieru, pod ręką miałem Meguiar's Ultimate Compound.
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Po malowaniu czujników parkowania zostały mi lakiery w kolorze nadwozia Z177(ciemny grafit), ale czuję że niezła wieś może wyjść, więc chyba zostanę przy czarnym.
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Ile czasu Ci to zajęło?
Jakieś specjalne przygotowania?
Starą kierownicę czymś smarowałeś?
Zdejmowałeś kierownicę?
Masz jakiś manual jak zdjąć plastiki z kierownicy?
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Tak przygotowalrm się mentalnie, obejrzalem 1 filmik na yt
Kiery nie sciagalem, nie smarowalem, plastiki zostały ( lekko odchylilem plasikową łyżka do tapicerki ktora byla w zestawie), jedynie podkleilem cienką tasmą dwustronną w miejscach wyznaczonych przez chińską instrukcję.
Szycie 2h. Najgorzej zacząć pozniej juz idzie.
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Kiery nie sciagalem, nie smarowalem, plastiki zostały ( lekko odchylilem plasikową łyżka do tapicerki ktora byla w zestawie), jedynie podkleilem cienką tasmą dwustronną w miejscach wyznaczonych przez chińską instrukcję.
Szycie 2h. Najgorzej zacząć pozniej juz idzie.
Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
- mnieteczek
- Użytkownik
- Posty: 930
- Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
- Auto: PEUGEOT 508 GT
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Jastrzębie-Zdrój
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 21 razy
- jotef
- Użytkownik
- Posty: 554
- Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
- Auto: eSTe
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 31 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
ale farta będzie miał nowy właściciel > taki migacz na starcie

- dokia
- Ekspert
- Posty: 9549
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
To tam muzyka też jest?
A ja dzisiaj załatwiłam papierki mojej Lalki. Tj złożyłam opis zmian technicznych, badanie techniczne, kartę pojazdu i dowód rejestracyjny do wymiany. Za 2 tygodnie odbiór
Koszt tego zabiegu w Wydziale Komunikacji to 54,5zł. Sam dowód, żadnych nowych naklejek na nic. Bajka.
Radio 357 :)
- marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
A ja dzisiaj zamontowalem transmiter bluetooth i wreszcie mogę bezprzewodowo słuchać muzyki z komórki. Jestem zaskoczony jakością muzyki, transmiter posiada funkcje autoparowania więc jest gotowy do pracy od razu po wejściu do samochodu. Przy dzwonieniu radio automatycznie przełącza się na fabryczny zestaw głośnomówiący. Zostały mi jeszcze do wymiany lampki na diodowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Dokładnie, teraz brakuje mi już tylko kamery cofania
Dodano po 5 godzinach 29 minutach 40 sekundach:
Dodatkowo wymieniłem żarówki na diody, dla zainteresowanych głos z Janosika jest odtwarzany przez głośniki samochodowe a muzyka lekko sciszana w tym momencie. Ja podłączyłem ten nadajnik bloototh do dodatkowej ładowarki do komórki też firmy baseus bo nie generuje zakłóceń.


Dodano po 5 godzinach 29 minutach 40 sekundach:
Dodatkowo wymieniłem żarówki na diody, dla zainteresowanych głos z Janosika jest odtwarzany przez głośniki samochodowe a muzyka lekko sciszana w tym momencie. Ja podłączyłem ten nadajnik bloototh do dodatkowej ładowarki do komórki też firmy baseus bo nie generuje zakłóceń.


- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Wywal jeszcze te gumowe dywaniki rodem z FSO Polonez.
Na zimowe śniegi czy na wieś mogą być, ale na co dzień - welury. Od razu kabina nabierze urody, a to tylko jedyny element na fotografii, który nie pasuje do ładnej i rozświetlonej całości
U siebie mam welury, a gumowe wożę w bagażniku i zakładam w sytuacjach jak wyżej (wiocha - błoto, zima - śnieg)
M.
Na zimowe śniegi czy na wieś mogą być, ale na co dzień - welury. Od razu kabina nabierze urody, a to tylko jedyny element na fotografii, który nie pasuje do ładnej i rozświetlonej całości
U siebie mam welury, a gumowe wożę w bagażniku i zakładam w sytuacjach jak wyżej (wiocha - błoto, zima - śnieg)
M.
- marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?
Masz racje wyglad może nie najlepszy do sesji zdjeciowej
ale zaletą jest szybkość sprzątania
no chyba ze znajdę cos co będzie kompromisem pomiędzy łatwością usuwania piasku a wyglądem.
Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
ale zaletą jest szybkość sprzątania
no chyba ze znajdę cos co będzie kompromisem pomiędzy łatwością usuwania piasku a wyglądem.Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


