--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana tarcz hamulcowych

ODPOWIEDZ
Dario3103
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:04
Auto: Astra
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: OKR / Zdzieszowice

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Dario3103 » 21 cze 2019, o 01:22

Ok....
Wszystko posprawdzane i poskładane do kupy. Właśnie wlazłem do domu... jest 02:10 Zaciski działają bez problemu.
Mało tego na początku roku wymieniłem tloczki na metalowe bo oryginały były plastikowe hehe takie brązowe. Widziałem film jaki wpływ ma temperatura na nie i poprostu tak puchną że blokuje koła. Ponoć w Germanach była akcja serwisowa taka po cichaczu i klientów których auta scholowała ADAC wymieniali zestawy na metalowe.....
Z tyłu mam klocki praktycznie nowe no i tarcze przetoczone. Najpierw zajmę się przodem i muszę się pozbyć tego cholernego bicia.....
Dziękuję kolego raz jeszcze za wskazówki...
Będę zameldować jak coś sie będzie u mnie działo...

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Bartol » 21 cze 2019, o 08:11

Z wytycznych producenta wynika, że ledwo się rant zrobi i już trzeba wymieniać, bo nie spełniają wymaganej grubości.
Dziwi mnie zatem, że w tym przypadku można jeszcze coś przetoczyć ;)

Dario3103
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:04
Auto: Astra
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: OKR / Zdzieszowice

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Dario3103 » 21 cze 2019, o 10:24

Wyobraź sobie że dałem do toczenia tylko i wyłącznie z powodu bicia. Powiem tak że zestaw który mam założony jest idealnie dobrany bo mininalnie zbiera tarcze a bardziej klocek. Rant byl na tarczy bardzo mały a na tyle nie bylo nic. Dodam że klocków z przodu jes troszke mniej jak połowa....
Na chwile obecna i tak szukam nowego zestawu przynajmniej na przód wiec sie nie przejmuje.

Awatar użytkownika
pondek91
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
Auto: Opel Insignia COSMO
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chorzów
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: pondek91 » 25 cze 2019, o 05:47

Witam a co sądzicie o klockach Zimmerman ? Widzę jest taki komplet do kupienia ?
https://allegro.pl/oferta/tarcze-klocki ... 7868556419

No i pytanei czy 321 czy 296 ?

Felgi 18 a na opelvindekoder takie info : Układ hamulcowy 16 z hamulcami tarczowymi

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 25 cze 2019, o 06:01

Jak układ J60 to 296mm.

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: xul » 25 cze 2019, o 06:58

Sprawdzając po numerach, to zestaw jest do VW Transportera. A druga rzecz, to zaznaczyli, że pasują do wszystkich Insignii oprócz 2.8T, a w tym przedziale występowały chyba 3 różne konfiguracje: układ 16, 17 i 17+
Jak chcesz Zimmermann'y, to tu jest katalog

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: sychie » 25 cze 2019, o 19:49

dodaje zdjęcie klocków po 400 km docierane spokojnie w mieście... jaka przyczyna takich uszkodzeń? jest sens reklamować? czy wina montażu? klocek chodzi lekko w jarzmie... lewa i prawa strona podobnie wygląda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 25 cze 2019, o 21:09

Reklamować. Obstawiam wadę materiałową, bo takie wykruszenie nie jest możliwe przy montażu.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: spiryt4 » 25 cze 2019, o 21:13

Zastanawia mnie co Cię skłoniło do tego żeby tam zaglądać po takim krótkim przebiegu od montażu?Jakieś objawy ?

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: sychie » 29 lip 2019, o 14:06

wiesz co przypadkowo na to trafiłem, wymieniałem płyn hamulcowy i z jednego koła zdjąłem zacisk i o to zobaczyłem... Sprzedawca stwiedził że to normalne. Nie uśmiecha mi się wyciągnąć klocki na 2 tyg.... bo nie mam co zastępczego włożyć.

a co sądzicie o METELLI?

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: dzamej » 29 lip 2019, o 21:25

sychie pisze:
29 lip 2019, o 14:06
wiesz co przypadkowo na to trafiłem, wymieniałem płyn hamulcowy i z jednego koła zdjąłem zacisk i o to zobaczyłem... Sprzedawca stwiedził że to normalne. Nie uśmiecha mi się wyciągnąć klocki na 2 tyg.... bo nie mam co zastępczego włożyć.

a co sądzicie o METELLI?
Powiem ci tak. Pracuje w firmie która składa zaciski min. Dla bmw i volvo. Jakiekolwiek uszkodzenia klocka lub jego krawędzi czy powierzchni ciernej nie są akceptowalne. Tym bardziej jeśli jest rozwarstwienie klocka w czasie jego używania.

Po co rozglądasz się po najtańszych klockach? Na układzie hamulcowym jak i na oponach nie powinno się oszczędzać, tym bardziej ze masz prawie 2 tony do wyhamowania...

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 30 lip 2019, o 06:35

Jak koniecznie chcesz kupić coś taniego na czas reklamacji to Bosch (choć nie wiem ile klocki będą kosztować) ewentualnie bardzo budżetowo Kamoka. Miałem na tylnej osi w Astrze tarcze + klocki tej firmy - na przeglądach siła hamowania była zawsze odpowiednia, a 3 przeglądy zaliczyły napewno.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Bartol » 1 sie 2019, o 22:46

TRW po 30 tys. przetoczyłem 0,2mm z powodu drgań przy hamowaniu.

pjotr
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 22:56
Auto: Sport Tourer
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Katowice

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: pjotr » 4 sie 2019, o 01:25

tomio pisze:
7 kwie 2019, o 19:38
Jako, że moje tarcze i klocki z przodu mają już wyraźnie dosyć, zacząłem się rozglądać za nowym zestawem i powiem szczerze, że nie wiem co wybrać. Tarcze mam 296, więc chciałbym coś co się nie pokrzywi zaraz.
W tej chwili mam Ori zestaw, tarcze już znacznie mocno zaczęły bić.
Myślę nad dwoma kombinacjami:
1. EBC Standard z klockami Galfer Sport FDHP 1050 - ku temu się najmocniej skłaniam.
2. Tarcze Zimmermann Coat Z także z klockami Galfer Sport FDHP 1050.

Czy ktoś miał już takie połączenie lub wie czy to dobry wybór?
Też mam tarcze 296mm. Trzy lata temu zamontowałem tarcze Zimmermann Coat Z + klocki EBC Yellow Stuff. Klockom zostało 3,5mm, tarcze 29mm, a zrobiłem na tym zestawie blisko 55tyś. Tył taki sam. Ogólnie powiem że zestaw się sprawdził, choć ostatnio zauważyłem że po rozgrzaniu tarcz przy większych prędkościach zaczyna delikatnie trząść kierownicą, po czym gdy hamulce ostygną działają super.

Przy okazji mam pytanie jaka minimalna grubość klocka (EBC YS) kwalifikuje go do wymiany?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 4 sie 2019, o 07:53

Chyba standardowo jak w każdym innym klocku. Jak blaszka zacznie trzeć o tarczę i pojawi się pisk/odgłos szorowania.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Bartol » 4 sie 2019, o 10:43

@pjotr, przed założeniem polecam przetoczenie tarcz na samochodzie. Zabieg potrafi "wyprostować" niedoskonałości kilkuletniej piasty, a nawet nowe tarcze, które bywają różnej jakości. Koszt około 100 zł, ale przy twoim stylu jazdy zrobisz kolejne 50 tys. km na tych samych tarczach. W dobie pośpiechu i zużywania tarcz po 30 tys. km wynik masz całkiem niezły, 1 mm- 55 tys. km.
Zapomniałem się "pochwalić", bo na swoich TRW zrobiłem 31 tys. km, a grubość po przetoczeniu wynosi 29,5 mm. Przebieg głównie w trasie i nie siedzę na zderzaku. Tematy o drganiach kierownicy omijam szerokim łukiem ;)

Awatar użytkownika
Robson_GDN
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 20:28
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Robson_GDN » 9 sie 2019, o 14:54

cześć. Jakie sklepy online polecacie, gdzie można na spokojnie kupić tarcze / klocki? brakeparts.pl będzie ok czy może jest coś lepszego? Dzięki

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Alex » 9 sie 2019, o 15:43

Będzie ok.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: marcin.1987 » 9 sie 2019, o 16:11

A jak chcesz Zimermann to hamulcesklep.pl

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: Rooff_ » 9 sie 2019, o 17:13

aparts.pl
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”