--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

ODPOWIEDZ
szefo1991
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 7 lut 2019, o 19:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: szefo1991 » 7 lut 2019, o 21:18

Witam. Mam Insignie 1.8 2009r Anglika. Czy jest możliwość przerobienia lamp na Europejskie? Lampy zwykle nie ksenony, chodzi o to czy jest możliwość przesunięcia blaszek samemu tak aby świeciły na ruch prawostrony? Pomocy!

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: spiryt4 » 7 lut 2019, o 22:09

Na moją wiedzę raczej takie druciarstwo się nie powiedzie a nawet nie miał byś chyba po co jechać do SKP.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9549
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: dokia » 7 lut 2019, o 22:23

szefo1991 pisze:
7 lut 2019, o 21:18
Witam. Mam Insignie 1.8 2009r Anglika. Czy jest możliwość przerobienia lamp na Europejskie? Lampy zwykle nie ksenony, chodzi o to czy jest możliwość przesunięcia blaszek samemu tak aby świeciły na ruch prawostrony? Pomocy!
W SKP i tak wyjdzie. Kup nowe lampy, to taka atrakcja przy zakupie auta "po taniości"- bo anglika, trzeba teraz troszeczkę doinwestować. Są naklejki specjalne, ale nie wiem czy to wystarczy.
Ja myślę aby kupić amerykańskie i wiem że wtedy MUSZĘ wymienić kierunki na pomarańczowe aby auto zarejestrować w PL, bo tam są czerwone. To taka cena zakupu takich aut.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: Rooff_ » 8 lut 2019, o 02:57

Ostatnio widziałem jakiegoś amerykańca z czerwonymi kierunkami, chyba Cadillac. Jechał na polskich blachach ;)
Co do lamp UK vs. Europa - homologacja na nich jest taka sama? Bo jeśli nie, a diagnosta na przeglądzie zauważy druciarstwo, to Ci nie podbije przeglądu.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

szefo1991
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 7 lut 2019, o 19:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: szefo1991 » 8 lut 2019, o 06:29

Czyli nie ma innej opcji jak kupić nowe lampy, pytam bo słyszałem że w innych lampach wystarczy przesunąć blaszki po prostu i po sprawie. Chyba że ktoś się tym bawił i wie jak zrobić?

Dodano po 11 minutach 59 sekundach:
A może ma ktoś do sprzedania zwykle lampy Europejskie używane w miarę przestepnej cenie?

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9549
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: dokia » 8 lut 2019, o 06:44

Rooff_ pisze:
8 lut 2019, o 02:57
Ostatnio widziałem jakiegoś amerykańca z czerwonymi kierunkami, chyba Cadillac. Jechał na polskich blachach ;)
Co do lamp UK vs. Europa - homologacja na nich jest taka sama? Bo jeśli nie, a diagnosta na przeglądzie zauważy druciarstwo, to Ci nie podbije przeglądu.
Bo na skp nie zauważono , pieczęć dostał a biurwa w wydziale komunikacji nie zwróciła na to uwagi i ma. Mój pracownik musiał lampy wymienić w swoim audi to z braku funduszy włożył od Anglika, ogarnęli to dopiero na którymś przeglądzie rocznym i zrobili z tego problem. o:o

Uważam też że jeśli ktoś ma lampy inne niż te jakie być powinny to powinien po prostu doinwestować w nowe a nie kombinować. To dbałość nie tylko o bezpieczeństwo własne i swojej rodziny bo widzi prawe pobocze lub nie widzi właśnie i o zwierzaka przede wszystkim nie trudno na masce, ale to też dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Wszyscy chyba się wkurzamy jak z naprzeciwka zbliża się ktoś kto nas oślepia to nie róbmy innym tego samego bo to jest... (Nie będę się wyrażać 😁)
Radio 357 :)

szefo1991
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 7 lut 2019, o 19:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: szefo1991 » 8 lut 2019, o 08:23

A może ma ktoś do sprzedania zwykle lampy Europejskie używane w miarę przestepnej cenie?

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9549
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: dokia » 8 lut 2019, o 08:41

Sprawdź na znanym portalu aukcyjnym, są używane, regenerowane... tam chyba najtaniej.
Radio 357 :)

szefo1991
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 7 lut 2019, o 19:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Warszawa

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: szefo1991 » 8 lut 2019, o 09:31

dokia pisze:
8 lut 2019, o 08:41
Sprawdź na znanym portalu aukcyjnym, są używane, regenerowane... tam chyba najtaniej.
Na znanym? Chodzi Ci o Allegro lub OLX?

Dodano po 44 sekundach:
szefo1991 pisze:
8 lut 2019, o 09:31
dokia pisze:
8 lut 2019, o 08:41
Sprawdź na znanym portalu aukcyjnym, są używane, regenerowane... tam chyba najtaniej.
Na znanym? Chodzi Ci o Allegro lub OLX?Jeżeli tak to są tylko nowe nie widziałem używek.

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: xul » 8 lut 2019, o 09:34

na otomoto się też poprzenosili, jak aledrogo zaczęło szopkę odstawiać z regulaminem

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9549
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: dokia » 8 lut 2019, o 09:41

szefo1991 pisze:
8 lut 2019, o 09:31
dokia pisze:
8 lut 2019, o 08:41
Sprawdź na znanym portalu aukcyjnym, są używane, regenerowane... tam chyba najtaniej.
Na znanym? Chodzi Ci o Allegro lub OLX?

Dodano po 44 sekundach:
szefo1991 pisze:
8 lut 2019, o 09:31
dokia pisze:
8 lut 2019, o 08:41
Sprawdź na znanym portalu aukcyjnym, są używane, regenerowane... tam chyba najtaniej.
Na znanym? Chodzi Ci o Allegro lub OLX?Jeżeli tak to są tylko nowe nie widziałem używek.
Którymkolwiek, z olx to lepiej w miejscu zamieszkania poszukać i osobiście odebrać, ale w Twoim wypadku to raczej nie problem. Może też na szrotach są Iśki z przodu całe, ale oni tam to się za to cenią.
Ja w poprzednim aucie wymieniałam lampę bo była źle założona uszczelka i lampa wilgoć brała i czerniała, wyczyścić tego u mnie nie umieli dobrze, (tj nie podobało mi się te ich mycie , kupiłam wtedy nową lampę z ASO, a starą wystawiłam na alle od 1zł i wylicytował to za 200zł Pan który to regeneruje, zapewne utradźwiękami wyczyścił i na pewno poszła dalej w ludzi. Ja byłam happy, bo miałam lampę nową a posłałam w świat starą , koszty nowej poszły w dg.
Radio 357 :)

xul
Zapaleniec
Posty: 1957
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 73 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: xul » 8 lut 2019, o 09:47

Lampy się wymienia parami, żeby równo świeciły, szczególnie jak już mają trochę nalatane :)
Jak będziesz szukał lamp, to patrz po oznaczeniach na nich (są takie strzałki), żebyś się nie naciął na zeuropeizowanego anglika

Tomasi16
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2019, o 19:24
Auto: Opel insignia
Rok produkcji: 2019
Miasto: Bialogard

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: Tomasi16 » 8 lut 2019, o 17:44

Są firmy które sie zajmują przeróbką lamp wstawiaja soczewki ale to jest nie opłacalne najlepiej kupic nowe na allegro lub olx cena ok 600zl oczywiscie chinczyk bo uzywane europejskie sa droższe

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: spiryt4 » 8 lut 2019, o 18:45

@Tomasi16
Spotkałeś się już z Chińskimi zamiennikami lamp do Insekta? :o Bo szczerze mówiąc ja nie spotkałem ale też nie szukałem

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: mazmarcin » 8 lut 2019, o 18:48

Np Depo to bardzo dobre zamienniki

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: spiryt4 » 8 lut 2019, o 18:56

Ok ale Depo jest Chińskim zamiennikiem?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: mazmarcin » 8 lut 2019, o 18:58

Tajwańskim ;)

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: spiryt4 » 8 lut 2019, o 19:01

Naprawdę nie wiedziałem że to Depo to też Azja jest

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: Panek » 13 lut 2019, o 23:18

Wszystkie części muszą mieć homologację innaczej dowód rejestracyjny może być odebrany i wtedy trzeba kupić właściwie lampy i przegląd.

Luka73
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 23 paź 2016, o 08:08
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Przeróbka zwykłych lamp z angielskich na europejskie

Post autor: Luka73 » 16 lut 2019, o 22:00

Szefo1991 zacznij od nr vin Moja Isia miała fabryczne lampy europejskie a kierownica do dzisiaj jest po prawej stronie ...

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”