Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Post
autor: norbi333 » 30 lis 2018, o 21:25
Mam napędy.

Gdzie około 400 km normalna jazda bez szaleństw. Reszta to duże prędkości na sporcie i ostra jazda po krętych drogach Mazur
-
Arkadius3
- Forumowicz
- Posty: 89
- Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
- Auto: Insignia Fl bi-t AT
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Sępólno Krajeńskie
Post
autor: Arkadius3 » 30 lis 2018, o 22:36
Trasą wyrwałeś mnie z butów. Chyba muszę popracować nad stylem jazdy

mechanicznie mam dopiero niecałą połowę twojego przebiegu
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Post
autor: norbi333 » 30 lis 2018, o 22:41
Przebieg nie ma na to wpływu .Jak kupiłem to miała mniejszy przebieg. Za to w mieście jak dochodzi webasto i krótkie odcinki to spalanie dochodzi w okolice 16 l ON

-
Foxck
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 19 lis 2018, o 13:32
- Auto: Insignia
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Kielce
Post
autor: Foxck » 1 gru 2018, o 03:41
a u mnie spalanie na poziomie 11, 160 hp ...to normalne?trasa codziennie 12 km do pracy 6miasto i 6 eska...powrot taki sam. nie wydaje sie wam za wysoki poziom spalania?
-
Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Post
autor: Rooff_ » 1 gru 2018, o 18:33
Dzisiejsza trasa, 50% A1, 40% DK1, 10% drogi lokalne z ograniczeniami 50/70. Prędkości poniżej maksymalnie dozwolonych, może za wyjątkiem tych "z dupy" pięćdziesiątek - ale tam było nie więcej niż +15

Na pokładzie 3 dorosłe osoby.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: marcinmg » 4 gru 2018, o 09:08
Ja na razie mam 10,8 średnie, ale rano zawsze grzane tyłki na dwóch fotelach, szyba tylna i dodatkowa nagrzewnica powietrza, no i 50 kilometrów każdego dnia 50%/50% miasto/trasa. Gazu nie żałuje

-
eMGie
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 21 lut 2018, o 09:50
- Auto: Insignia ST manual
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: eMGie » 4 gru 2018, o 09:26
Foxck pisze: ↑1 gru 2018, o 03:41
a u mnie spalanie na poziomie 11, 160 hp ...to normalne?trasa codziennie 12 km do pracy 6miasto i 6 eska...powrot taki sam. nie wydaje sie wam za wysoki poziom spalania?
ja mam z połowę tego na podobnej trasie

-
marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: marcinmg » 4 gru 2018, o 10:34
ja mam z połowę tego na podobnej trasie
No niestety ale biturbo ma więcej koników i inne przełożenie główne 3.89 a w 130 i w tych z długimi przełożeniami około 3 a więc spora różnica, ochłodzenie spowodowało u mnie wzrost spalania o co najmniej 1,5 litra.
-
noirdk
- Użytkownik
- Posty: 265
- Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Post
autor: noirdk » 4 gru 2018, o 11:10
ecoflex również pali mniej w związku z innymi przełożeniami skrzyni oraz opływami powietrza (zabudowane podwozie).
-
marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: marcinmg » 4 gru 2018, o 12:10
Przecież o tym pisałem, a biturbo ma pełną osłonę podwozia. Do 2000 obr. ok 6 litrów latem

-
tomek evo
- Użytkownik
- Posty: 617
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
- Auto: Skoda Superb Kombi
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Post
autor: tomek evo » 6 gru 2018, o 12:12
Nie wierzę aby różnice na korzyść ecoflex wynikające z aerodynamiki oraz dłuższych przełożeń były w istotny sposób zauważane kiedy nie jeździmy z większymi prędkościami. Do 110-120 km/h to moim zdaniem nie ma większego znaczenia no chyba, że jesteśmy w stanie utrzymywać taką stałą prędkość przy minimalnym gazie na najwyższym biegu to moz wtedy jakieś zauważalne różnice będą. Jeżdżąc w przedziale do 0- 120 km/h dłuższe przełożenia skrzyni biegów najczęściej nic nam nie pomagają a bywa, ze przeszkadzają. Dobry kierowca sam dobierze optymalne przełożenie i optymalny moment zmiany biegów. Co innego na autostradzie gdzie przy np. 140-160 km/h różnice mogą być już spore.
-
marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: marcinmg » 6 gru 2018, o 14:24
Oczywiście, że chodzi o prędkości powyżej 120, teraz jak nie przekraczam tej prędkości, spalanie spadło do 9,5 litra, ale tak jak już wspomniałem chodzi również o obroty silnika w biturbo spalanie bardzo rośnie po przekroczeniu 2200 obr. Więc przy większym przełożeniu głównym trzeba się bardzo kontrolować bo silnik bardzo ochoczo wchodzi na wyższe obroty. Swoją drogą ciekawe czemu w najmocniejszym dieslu i to z dwoma turbinami zastosowali tak duże przełożenie główne, tym samym bardzo skracając jedynkę? Przypominam już przy 110 km/h mamy 2000 obr na 6 biegu. Nie wiem jakie są przełożenia poszczególnych biegów ale raczej też zostały zmienione.
-
tomek evo
- Użytkownik
- Posty: 617
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
- Auto: Skoda Superb Kombi
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Post
autor: tomek evo » 6 gru 2018, o 21:23
110 km/h i 2000 obrotów to nie jest źle. Przy 4000 obr. wychodzi 220 km/h a przy 4500 obr. (do mniej więcej takich obrotów diesla zwykle jako tako trzymają moc) 248 km/h. U siebie w 2.0 TDI mam podobnie (ciut większa prędkość) w AR 159 1.9 jtd też jest podobnie (też ciut więcej) a w Oplu Zaira 1.9 cdti było jakieś 105 km/h (rzeczywistej) przy 2000 obrotów a z tego co kojarzę Vectra C 1.9 cdti ma jakieś 110-15 km/h.
-
pandomu
- Użytkownik
- Posty: 129
- Rejestracja: 19 kwie 2017, o 12:23
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Post
autor: pandomu » 31 gru 2018, o 21:48
dziś z samego rana jechałem z Krakowa do Warszawy, prze Kielce, Radom - czyli z górki (:
tempomat na 91 km/h, co wg GPSu przełożyło się na 85 km/h
średnia prędkość z licznika 87,6 km/h, średnia prędkość z GPSu to 81 km/h
6 bieg i obroty na poziomie 1550 obr/min
zero wyprzedzenia
spalanie z licznika na tych 300 kilometrach wyszło 5,2 L/100km
zwykła ropa z Orlenu
dodatek Monzol 5C
około 2-3 stopni ciepła na zewnątrz
2011 rok produkcji auta
kombi
160 KM
145 tys przebiegu
tylko kierowca
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Post
autor: P405 » 1 sty 2019, o 01:34
Gratuluję wytrwałości żeby się tak męczyć 300 lm.
Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
-
pandomu
- Użytkownik
- Posty: 129
- Rejestracja: 19 kwie 2017, o 12:23
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Post
autor: pandomu » 1 sty 2019, o 03:27
Teraz wiem z perspektywy czasu, że nie było to warte tych 15 pln, które bym dodatkowo wydał na paliwo mając tempomat na 120 km/h...
Bardziej mi chodziło o sprawdzenie, co mój samochód może. Bo że może w trasie spalić 8,5 l/100km to już wiedziałem wcześniej...
Cieszę się, że mam już to za sobą, drugi raz tego sprawdzać nie będę.
-
panorafix
- Użytkownik
- Posty: 182
- Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Szczecin/Goleniów
- Otrzymał piwo: 1 raz
Post
autor: panorafix » 1 sty 2019, o 07:22
Mi nigdy nie udało jechać się ekonomicznie bo to męczące. Jestem po trasie ok 1450km Szczecin-Wałbrzych-Zieleniec-Wrocław-Szczecin +lokalne kręcenie. Trasa non stop 160-180 i wyszło mi z tankowań pod korek 7.4 L. Więc to żadna tragedi.
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
-
supi
- Użytkownik
- Posty: 504
- Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Post
autor: supi » 1 sty 2019, o 12:25
Najniżej wg. wskazania na zegarach zszedłem do 5.1 na autostradzie przy tempomacie na 100km/h. Nie spieszyłem się

ON z Orlenu. Na zachodnich paliwach wcale lepiej nie było.
Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
-
Arkadius3
- Forumowicz
- Posty: 89
- Rejestracja: 8 paź 2018, o 23:01
- Auto: Insignia Fl bi-t AT
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Sępólno Krajeńskie
Post
autor: Arkadius3 » 1 sty 2019, o 13:27
Jak stoczę się do garażu to wam fotkę tripa pstryknę. Mogę się założyć o resztę posylwestrowego alko że z tylu km to nikt nie ma :p
-
SensitivE91
- Nowicjusz
- Posty: 20
- Rejestracja: 26 gru 2018, o 15:32
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Lublin
Post
autor: SensitivE91 » 1 sty 2019, o 14:28
Insignia 2.0 cdti 160 autostrada Krakow Rzeszów, na tempomanie 120kmh spalanie po dotarciu do rzeszowa 4.6l
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka