--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujnik zmierzchu

ODPOWIEDZ
.Kamil
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2018, o 11:13
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Augsburg DE / Olsztyn

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: .Kamil » 26 kwie 2018, o 19:10

U mnie etac także wg. VIN mam wykrywanie tuneli. Problem myśle rozwiązałem. Połowicznie ale zawsze coś. Wyciąłem kawałek obudowy czujnika która przysłania ten czarny kwadrat na dole i złoty. Po zamontowaniu przez szybe nie rzuca się to w oczy a działa lepiej. Dłużej mogę jechać na dziennych. Wrzucę potem fotkę gdzie ciałem a jutro przetestuje jak to działa w tunelu. W czujniki wpada więcej światła. Ten złoty siedzi w takim jakby tunelu i dużo mniej światła dostawał. Próbowałem chromowa taśma to wykleić ale zmian nie było.

https://drive.google.com/open?id=1skxkB ... p19vQgtIq8
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2018, o 20:23 przez .Kamil, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: grzegorz13 » 26 kwie 2018, o 19:51

Mam inną teorię może być tak iż jeśli auto ma czujnik deszczu to i ma czujnik zmierzchu na szybie gdyż jest to ten sam !
A jeśli auto nie ma czujnika deszczu to wtedy korzysta z czujnika nasłonecznienia od klimatyzacji
Mam układ jazdy w tunelu i zasłonięcie tego od klimatyzacji nic nie daje jeśli chodzi o światła
W VC były dwa typy czujnika deszczu 1.sam deszczu 2wraz z czujnikiem zmierzchu i może w Insignii jest tylko jeden typ czujnika deszczu i gdy go nie ma w aucie to korzysta z czujnika nasłonecznienia na desce !

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 11 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: etac » 26 kwie 2018, o 19:55

Tylko ze czujnik deszczu nie pełni tutaj funkcji do świateł. Ta funkcja jest wspomagana przez czujnik jaki pokazałem wcześniej. Teraz dlaczego w jednych działa zasłanianie czujnika na desce, a w innych nie. Czujnik na szybie ma różne numery, dla z czujnikiem deszczu, inny z kamera, a inny bez.

Awatar użytkownika
bartekbilin
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 4 sty 2015, o 03:34
Auto: Insignia CT
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: bartekbilin » 26 kwie 2018, o 21:06

Gdy pada i masz czujnik deszczu to samochód przełącza światła dzienne na mijania, więc w jakimś stopniu też jest połączony do sterowania światłami.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 11 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: etac » 27 kwie 2018, o 05:12

Bo BCM dostaje info ze włączyły się wycieraczki, a nie ze deszcz pada.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: norbi333 » 27 kwie 2018, o 06:41

W środku auta jest to tylko czujnik nasłonecznienia do klimatyzacji

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: dare50 » 27 kwie 2018, o 09:30

bartekbilin pisze:
26 kwie 2018, o 21:06
Gdy pada i masz czujnik deszczu to samochód przełącza światła dzienne na mijania, więc w jakimś stopniu też jest połączony do sterowania światłami.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ale nie w przedliftach , zaczyna robić się tu bałagan bo co rocznik to inaczej to działa i nie każdy ma w podpisie rocznik auta

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: norbi333 » 27 kwie 2018, o 10:42

W przedlifcie również tak jest od któregoś rocznika

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: dare50 » 27 kwie 2018, o 11:24

pewnie od 2012 bo od tego rocznika było trochę zmian

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: huciap » 27 kwie 2018, o 13:15

Mam 2013 przedlift i jak pada deszcz to się przelaczaja światła z dziennych na mijania.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: Zbyszek01 » 27 kwie 2018, o 14:48

Mam 2012 i nic na szybie, przełącza ten z podszybia. Jak go nakryję to mam zmianę.


Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: norbi333 » 27 kwie 2018, o 14:52

To pewnie jakiejś opcji wyposażenia u Ciebie brak i on robi za zmierzchniowy

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: Zbyszek01 » 27 kwie 2018, o 14:52

I tak jest na pewno.


Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
bartekbilin
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 4 sty 2015, o 03:34
Auto: Insignia CT
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: bartekbilin » 27 kwie 2018, o 17:18

Przed chwilą sprawdziłem i u mnie MY2015 z bi-xenonem, czujnikiem deszczu, kolizji, odczytywaniem znaków światłami steruje czujnik na szybie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 11 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: etac » 27 kwie 2018, o 17:21

huciap pisze:
27 kwie 2018, o 13:15
Mam 2013 przedlift i jak pada deszcz to się przelaczaja światła z dziennych na mijania.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
ale my chcemy wiedzieć, czy zakrycie czujnika na desce u ciebie załącza światła.

Awatar użytkownika
huciap
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: huciap » 27 kwie 2018, o 17:42

U mnie światła uruchamia zakrycie czujnika przy czujniku deszczu. Jak zakrywam ten na desce to się nic nie dzieje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: Rooff_ » 27 kwie 2018, o 19:18

U mnie zasłonięcie tego na desce przełącza światła. Nie sprawdzałem czujnika obok lusterka.
Wg VIN:
http://astra-3.pl/vin.php pisze:TTW = FOR AUTOMATIC HEADLAMPS WITH TUNNEL DETECTION

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: Blest » 27 kwie 2018, o 21:02

huciap pisze:U mnie światła uruchamia zakrycie czujnika przy czujniku deszczu. Jak zakrywam ten na desce to się nic nie dzieje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
U mnie to samo.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: Ping » 27 kwie 2018, o 21:37

etac pisze:
27 kwie 2018, o 05:12
Bo BCM dostaje info ze włączyły się wycieraczki, a nie ze deszcz pada.
Tak dla ścisłości to BCM dostaje sygnał z czujnika że pada i włącza wycieraczki oraz przełącza światła.

.Kamil
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2018, o 11:13
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Augsburg DE / Olsztyn

Re: Czujnik zmierzchu

Post autor: .Kamil » 28 kwie 2018, o 17:28

No Ping ma racje. Inaczej byłoby to głupie :)
U mnie wycięcie plastiku zadziałało w 100%
Szkoda, ze taka rzeźba ale grunt ze działa.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”