--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuCzujnik zmierzchu
-
.Kamil
- Nowicjusz
- Posty: 43
- Rejestracja: 28 lut 2018, o 11:13
- Auto: Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Augsburg DE / Olsztyn
Re: Czujnik zmierzchu
U mnie etac także wg. VIN mam wykrywanie tuneli. Problem myśle rozwiązałem. Połowicznie ale zawsze coś. Wyciąłem kawałek obudowy czujnika która przysłania ten czarny kwadrat na dole i złoty. Po zamontowaniu przez szybe nie rzuca się to w oczy a działa lepiej. Dłużej mogę jechać na dziennych. Wrzucę potem fotkę gdzie ciałem a jutro przetestuje jak to działa w tunelu. W czujniki wpada więcej światła. Ten złoty siedzi w takim jakby tunelu i dużo mniej światła dostawał. Próbowałem chromowa taśma to wykleić ale zmian nie było.
https://drive.google.com/open?id=1skxkB ... p19vQgtIq8
https://drive.google.com/open?id=1skxkB ... p19vQgtIq8
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2018, o 20:23 przez .Kamil, łącznie zmieniany 2 razy.
- grzegorz13
- Zapaleniec
- Posty: 1105
- Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
- Auto: Insignia 4x4 v6
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Lubin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 10 razy
Re: Czujnik zmierzchu
Mam inną teorię może być tak iż jeśli auto ma czujnik deszczu to i ma czujnik zmierzchu na szybie gdyż jest to ten sam !
A jeśli auto nie ma czujnika deszczu to wtedy korzysta z czujnika nasłonecznienia od klimatyzacji
Mam układ jazdy w tunelu i zasłonięcie tego od klimatyzacji nic nie daje jeśli chodzi o światła
W VC były dwa typy czujnika deszczu 1.sam deszczu 2wraz z czujnikiem zmierzchu i może w Insignii jest tylko jeden typ czujnika deszczu i gdy go nie ma w aucie to korzysta z czujnika nasłonecznienia na desce !
A jeśli auto nie ma czujnika deszczu to wtedy korzysta z czujnika nasłonecznienia od klimatyzacji
Mam układ jazdy w tunelu i zasłonięcie tego od klimatyzacji nic nie daje jeśli chodzi o światła
W VC były dwa typy czujnika deszczu 1.sam deszczu 2wraz z czujnikiem zmierzchu i może w Insignii jest tylko jeden typ czujnika deszczu i gdy go nie ma w aucie to korzysta z czujnika nasłonecznienia na desce !
- etac
- Użytkownik
- Posty: 553
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
- Auto: brak
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: SBE
- Otrzymał piwo: 11 razy
- Kontakt:
Re: Czujnik zmierzchu
Tylko ze czujnik deszczu nie pełni tutaj funkcji do świateł. Ta funkcja jest wspomagana przez czujnik jaki pokazałem wcześniej. Teraz dlaczego w jednych działa zasłanianie czujnika na desce, a w innych nie. Czujnik na szybie ma różne numery, dla z czujnikiem deszczu, inny z kamera, a inny bez.
- bartekbilin
- Użytkownik
- Posty: 209
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 03:34
- Auto: Insignia CT
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Czujnik zmierzchu
Gdy pada i masz czujnik deszczu to samochód przełącza światła dzienne na mijania, więc w jakimś stopniu też jest połączony do sterowania światłami.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujnik zmierzchu
Ale nie w przedliftach , zaczyna robić się tu bałagan bo co rocznik to inaczej to działa i nie każdy ma w podpisie rocznik autabartekbilin pisze: ↑26 kwie 2018, o 21:06Gdy pada i masz czujnik deszczu to samochód przełącza światła dzienne na mijania, więc w jakimś stopniu też jest połączony do sterowania światłami.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
- huciap
- Użytkownik
- Posty: 254
- Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujnik zmierzchu
Mam 2013 przedlift i jak pada deszcz to się przelaczaja światła z dziennych na mijania.
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Czujnik zmierzchu
Mam 2012 i nic na szybie, przełącza ten z podszybia. Jak go nakryję to mam zmianę.
Wysłane z iPhone 7+
Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Czujnik zmierzchu
I tak jest na pewno.
Wysłane z iPhone 7+
Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- bartekbilin
- Użytkownik
- Posty: 209
- Rejestracja: 4 sty 2015, o 03:34
- Auto: Insignia CT
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Czujnik zmierzchu
Przed chwilą sprawdziłem i u mnie MY2015 z bi-xenonem, czujnikiem deszczu, kolizji, odczytywaniem znaków światłami steruje czujnik na szybie.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
- etac
- Użytkownik
- Posty: 553
- Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
- Auto: brak
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: SBE
- Otrzymał piwo: 11 razy
- Kontakt:
Re: Czujnik zmierzchu
ale my chcemy wiedzieć, czy zakrycie czujnika na desce u ciebie załącza światła.
- huciap
- Użytkownik
- Posty: 254
- Rejestracja: 10 sty 2017, o 22:54
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujnik zmierzchu
U mnie światła uruchamia zakrycie czujnika przy czujniku deszczu. Jak zakrywam ten na desce to się nic nie dzieje.
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Czujnik zmierzchu
U mnie zasłonięcie tego na desce przełącza światła. Nie sprawdzałem czujnika obok lusterka.
Wg VIN:
Wg VIN:
http://astra-3.pl/vin.php pisze:TTW = FOR AUTOMATIC HEADLAMPS WITH TUNNEL DETECTION
- Blest
- Użytkownik
- Posty: 411
- Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Oka
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Czujnik zmierzchu
U mnie to samo.huciap pisze:U mnie światła uruchamia zakrycie czujnika przy czujniku deszczu. Jak zakrywam ten na desce to się nic nie dzieje.
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Czujnik zmierzchu
Tak dla ścisłości to BCM dostaje sygnał z czujnika że pada i włącza wycieraczki oraz przełącza światła.
-
.Kamil
- Nowicjusz
- Posty: 43
- Rejestracja: 28 lut 2018, o 11:13
- Auto: Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Augsburg DE / Olsztyn
Re: Czujnik zmierzchu
No Ping ma racje. Inaczej byłoby to głupie 
U mnie wycięcie plastiku zadziałało w 100%
Szkoda, ze taka rzeźba ale grunt ze działa.
U mnie wycięcie plastiku zadziałało w 100%
Szkoda, ze taka rzeźba ale grunt ze działa.

