Witam.
Czy ktoś z Was orientuje się skąd to może cieknąć? Nie byłem jeszcze na kanale bo nie mam dostępu. Spróbuje natomiast cleanerem to od góry umyć i poobserwować. Zdjęcia może nie są zbyt wyraźne. Chciałem porównać z jakimś zdjęciem boku silnika ale niestety nic nie mogę znaleźć w necie. Jest to zlokalizowane po stronie rozrządu, poniżej paska PK. Mniej więcej pod poducha silnika do ok 5cm w stronę grodzi między komorą silnika a kabina. Czy to coś poważnego? Mieszkam w Niemczech i tu trochę drogie serwisy a dopiero co kupiłem auto trochę kasy poszło.
Dodatkowo, czy wy tez tak macie ze gumowe węże od wspomagania są spocone? Płyn jest stan ale węże brzydkie bardzo.
Zdjecie. Google drive: https://drive.google.com/open?id=10mF1T ... bN_RUWGbVN
Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuPomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH
-
.Kamil
- Nowicjusz
- Posty: 43
- Rejestracja: 28 lut 2018, o 11:13
- Auto: Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Augsburg DE / Olsztyn
-
pawel_insignia
- Użytkownik
- Posty: 646
- Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
- Auto: Insignia 2.0 160KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 5 razy
-
scuzz84
- Forumowicz
- Posty: 61
- Rejestracja: 7 lut 2016, o 14:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH
Z tych zdjęć to wygląda jakby ciekło z podstawy filtra oleju. Ale przeważnie w tym miejscu leje z chłodniczki oleju.
-
hubertus
- Zapaleniec
- Posty: 1485
- Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
- Auto: Insignia 2,0 cdti
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH
Trzeba dokładnie umyć, odpalić i się przejechać. Nie ma co zgadywać.
- kusy2
- Forumowicz
- Posty: 97
- Rejestracja: 8 wrz 2017, o 10:35
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto:
Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH
Wydaje Mi się ,że umycie rozwiąże problem. Mi to wygląda na niechlujstwo przy wymianie filtra.
Może też puszczać simering koła pasowego.
Może też puszczać simering koła pasowego.
-
Seba
- Forumowicz
- Posty: 80
- Rejestracja: 17 sie 2014, o 22:12
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH
Warto też sprawdzić czy pompa wtryskowa jest sucha.
viewtopic.php?f=14&t=2672&hilit=pompa+wtryskowa
viewtopic.php?f=14&t=2672&hilit=pompa+wtryskowa
-
.Kamil
- Nowicjusz
- Posty: 43
- Rejestracja: 28 lut 2018, o 11:13
- Auto: Insignia A
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Augsburg DE / Olsztyn
Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH
Dzięki za odpowiedzi. Umyłem to od strony maski (brak kanału) i będę to kontrolował. Niedawno wymieniany był czujnik oleju bo pocił się. Skoro poprzedni właściciel robił pocenie czujnika to myśle se i to by zrobił.
Ps. Wiecie czy na Bawarii mieszka jakiś klubowicz?
Edit:
Na ile się dało umyłem to zmywaczem do hamulców. Jak narazie jest czysto i sucho. Przejechane ok 300-350 km. Myślicie, ze przez ten czas powinno wyć już mokro? Będę to dalej kontrolował.
Ps. Wiecie czy na Bawarii mieszka jakiś klubowicz?
Edit:
Na ile się dało umyłem to zmywaczem do hamulców. Jak narazie jest czysto i sucho. Przejechane ok 300-350 km. Myślicie, ze przez ten czas powinno wyć już mokro? Będę to dalej kontrolował.

