--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH

ODPOWIEDZ
.Kamil
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2018, o 11:13
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Augsburg DE / Olsztyn

Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH

Post autor: .Kamil » 16 mar 2018, o 07:40

Witam.

Czy ktoś z Was orientuje się skąd to może cieknąć? Nie byłem jeszcze na kanale bo nie mam dostępu. Spróbuje natomiast cleanerem to od góry umyć i poobserwować. Zdjęcia może nie są zbyt wyraźne. Chciałem porównać z jakimś zdjęciem boku silnika ale niestety nic nie mogę znaleźć w necie. Jest to zlokalizowane po stronie rozrządu, poniżej paska PK. Mniej więcej pod poducha silnika do ok 5cm w stronę grodzi między komorą silnika a kabina. Czy to coś poważnego? Mieszkam w Niemczech i tu trochę drogie serwisy a dopiero co kupiłem auto trochę kasy poszło.

Dodatkowo, czy wy tez tak macie ze gumowe węże od wspomagania są spocone? Płyn jest stan ale węże brzydkie bardzo.

Zdjecie. Google drive: https://drive.google.com/open?id=10mF1T ... bN_RUWGbVN

Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH

Post autor: pawel_insignia » 16 mar 2018, o 08:01

Nie są to czasem okolice filtra oleju?

scuzz84
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 7 lut 2016, o 14:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH

Post autor: scuzz84 » 16 mar 2018, o 08:27

Z tych zdjęć to wygląda jakby ciekło z podstawy filtra oleju. Ale przeważnie w tym miejscu leje z chłodniczki oleju.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH

Post autor: hubertus » 16 mar 2018, o 08:59

Trzeba dokładnie umyć, odpalić i się przejechać. Nie ma co zgadywać.

Awatar użytkownika
kusy2
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 10:35
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto:

Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH

Post autor: kusy2 » 16 mar 2018, o 09:18

Wydaje Mi się ,że umycie rozwiąże problem. Mi to wygląda na niechlujstwo przy wymianie filtra.
Może też puszczać simering koła pasowego.

Seba
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 17 sie 2014, o 22:12
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH

Post autor: Seba » 16 mar 2018, o 10:56

Warto też sprawdzić czy pompa wtryskowa jest sucha.
viewtopic.php?f=14&t=2672&hilit=pompa+wtryskowa

.Kamil
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 28 lut 2018, o 11:13
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Augsburg DE / Olsztyn

Re: Pomoc w zlokalizowaniu wycieku A20DTH

Post autor: .Kamil » 16 mar 2018, o 22:13

Dzięki za odpowiedzi. Umyłem to od strony maski (brak kanału) i będę to kontrolował. Niedawno wymieniany był czujnik oleju bo pocił się. Skoro poprzedni właściciel robił pocenie czujnika to myśle se i to by zrobił.

Ps. Wiecie czy na Bawarii mieszka jakiś klubowicz?


Edit:
Na ile się dało umyłem to zmywaczem do hamulców. Jak narazie jest czysto i sucho. Przejechane ok 300-350 km. Myślicie, ze przez ten czas powinno wyć już mokro? Będę to dalej kontrolował.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”