Witam.
Czy ktoś wie od czego jest aluminiowa blaszka pod kolektorem ssącym która zaczęła dzwonić i ciągle ten odgłos narasta. Blaszka znajduje się patrząc od dołu silnika po prawej stronie .
Z lewej stronie jest jakby przynitowana a z prawej skręcona wkrętem na krzyżaka do plastikowego elementu najprawdopodobniej ruchomego.
http://darmowegalerie.eu/#/nss/public/5977a256ea65d21cb4358bf5
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuDzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym
- k.olix
- Klubowicz
- Posty: 903
- Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
- Auto: Insignia 2.0 160PS
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 7 razy
Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym
To blaszka do sterowania klapami w kolektorze.
Krzysztof
-
pinek5
Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym
Czy ta obluzowana blaszka może narobić jakiś kłopotów.k.olix pisze:...
Wygląda na to że luz jest na mocowaniu samej blaszki .
Ostatnio zmieniony 25 lip 2017, o 23:01 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
- Fede
- Użytkownik
- Posty: 227
- Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
- Auto: czarny sedan, 205KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym
Podbijam pytanie z postu powyżej: czy obluzowana i "dzwoniąca" blaszka oznacza już kłopoty z klapami, czy jest to jedynie element sterujący i nie ma wpływu na stan samych klap w kolektorze?
Błędów brak, kolektor poprawiony, z 2011/12 roku (fabryczny z 2009 się pourywał
). Jedynie upierdliwe dzwonienie, ćwierkanie na biegu jałowym.
Błędów brak, kolektor poprawiony, z 2011/12 roku (fabryczny z 2009 się pourywał
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym
Nic sie nie stanie, listwa będzie dzwoniła ale nie spadnie jak w vc - tzn GM zarzeka się że to poprawili i w sumie jeszcze nikt na to nie narzekał w przeciwieństwie do vc gdzie było to nagminne.
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
- Fede
- Użytkownik
- Posty: 227
- Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
- Auto: czarny sedan, 205KM
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym
Dzięki
Klapy i tak wywalę przy okazji, ale jeszcze kilka(naście) kkm musi w takim stanie przelatać
Klapy i tak wywalę przy okazji, ale jeszcze kilka(naście) kkm musi w takim stanie przelatać
-
pinek5
Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym
Koledzy u mnie też co dzwoni od dłuższego czasu.
Blaszka od klap ma minimalny luz jednak po przytrzymaniu dzwonienie nie ustaje.
Postanowiłem sprawdza co jest przyczyną dzwonienia na wolnych obrotach
Okazało się że po zdjęciu paska osprzętu dzwonienie ustaje.
Wymieniłem pasek, napinacz, łożyska w alternatorze, rolkę prowadzącą i dalej dzwoni pozostało jeszcze do sprawdzenia pompa wspomagania i klimy ewentualnie koło pasowe.
Blaszka od klap ma minimalny luz jednak po przytrzymaniu dzwonienie nie ustaje.
Postanowiłem sprawdza co jest przyczyną dzwonienia na wolnych obrotach
Okazało się że po zdjęciu paska osprzętu dzwonienie ustaje.
Wymieniłem pasek, napinacz, łożyska w alternatorze, rolkę prowadzącą i dalej dzwoni pozostało jeszcze do sprawdzenia pompa wspomagania i klimy ewentualnie koło pasowe.
-
gajdek419
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:08
- Auto: insignia
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Dzwoniąca blaszka pod kolektorem ssącym
Panowie,
odnośnie samych kolektorów to mogę Wam polecić regenerację koło Łodzi.
Jeżeli potrzeba to moge podesłać namiar na priv.
Tutaj strona z forum, gdzie jest troche wiecej info:
viewtopic.php?f=14&t=844&start=260
Na zdjęciu, gdzie jest podpis "widok od dołu" widać coś, co moze przypominać dźwignię od osi klapek która nie trzyma się listwy... ale jak sam pisałes nie odczuwasz zadnej roznicy w pracy samochodu wiec to raczej odpada.Dzwonienie moze być spowodowane wytartymi czopami dźwigni (tam gdzie wchodzą w otwór w listwie)
odnośnie samych kolektorów to mogę Wam polecić regenerację koło Łodzi.
Jeżeli potrzeba to moge podesłać namiar na priv.
Tutaj strona z forum, gdzie jest troche wiecej info:
viewtopic.php?f=14&t=844&start=260
Na zdjęciu, gdzie jest podpis "widok od dołu" widać coś, co moze przypominać dźwignię od osi klapek która nie trzyma się listwy... ale jak sam pisałes nie odczuwasz zadnej roznicy w pracy samochodu wiec to raczej odpada.Dzwonienie moze być spowodowane wytartymi czopami dźwigni (tam gdzie wchodzą w otwór w listwie)

