--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuKoło dojazdowe dla 4X4
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Koło dojazdowe dla 4X4
Witam , przejrzałem cały temat o kole zapasowym i nie zauważyłem żeby ktoś pisał o zapasie przy napędzie na 4 koła , mam w tej chwili założone 225/45/18 i dojazdówka która najbliżej pasuje to 135/80/17 tylko 11% różnicy taką znalazłem tylko nie wiadomo czy na 100% od isi , ogólnie to jest full o wymiarze 125/80/17 ale tu już 30 % różnicy , i z związku z tym mam pytanie do właścicieli 4X4 jakie macie dojazdówku ? od razu zaznaczam że nie chcę podnosić podłogi do pełnowymiarowego koła
Edit: kurka 125/80/17 nie ma ktoś źle na aukcji napisał są 125/70/17 a tu różnica średnicy ponad 5 cm a to dużo przy napędzie 4X4 , więc pozostaje kupić felgę 17 z rozstawem 5X120 i ma szerokość opony np.175 i do tego odpowiednią oponę żeby średnica pasowała
Edit: kurka 125/80/17 nie ma ktoś źle na aukcji napisał są 125/70/17 a tu różnica średnicy ponad 5 cm a to dużo przy napędzie 4X4 , więc pozostaje kupić felgę 17 z rozstawem 5X120 i ma szerokość opony np.175 i do tego odpowiednią oponę żeby średnica pasowała
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, o 17:41 przez dare50, łącznie zmieniany 1 raz.
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
- Gregs
- Użytkownik
- Posty: 300
- Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: koło dojazdowe 4X4
Ja mam (co prawda w napędzanej jednej osi) koła 245/45/18 i fabrycznie była dojazdówka 125/80/17. Bez problemu awaryjnie można dojechać do wulkanizatora. Staram się zakładać na oś nienapędzaną, ale w instrukcji nie ma takich zaleceń. Trochę głupio wygląda samochód z takim cienkim kółkiem, ale w jeździe tego specjalnie nie czuć.
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: koło dojazdowe 4X4
masz rację patrzyłem na mm a %wassermann pisze:Jakie 30%. Policz raz jeszczeRóżnica 4%.
M.
-- 25 maja 2017, o 17:30 --
Słuchaj ale ja pisałem o napędzie 4X4 więc wszystkie są napędzane no chyba że włączę tryb Tour i wtedy napędzana jest teoretycznie tylko przednia ośGregs pisze:Ja mam (co prawda w napędzanej jednej osi) koła 245/45/18 i fabrycznie była dojazdówka 125/80/17. Bez problemu awaryjnie można dojechać do wulkanizatora. Staram się zakładać na oś nienapędzaną, ale w instrukcji nie ma takich zaleceń. Trochę głupio wygląda samochód z takim cienkim kółkiem, ale w jeździe tego specjalnie nie czuć.
- Gregs
- Użytkownik
- Posty: 300
- Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: koło dojazdowe 4X4
Wiem o tym, ale w fabrycznej instrukcji nie ma zalecenia na którą oś trzeba założyć dojazdówkę (czyli można założyć na oś napędzaną). Mechanizm różnicowy odczuje to jakbyś jechał po łuku (dojazdówka będzie się nieco szybciej kręciła jak drugie koło na tej osi).
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: koło dojazdowe 4X4
no tak ale z tyłu jest jeszcze ELSD i on może głupieć , no więc tak myślę że najlepiej będzie dojazdówkę założyć na przód bo tam nic nie ma zwykły mechanizm różnicowy , mam nadzieje że się ktoś wypowie kto ma iśkę z napędem 4x4 i miał doświadczenie z dojazdówką
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: koło dojazdowe 4X4
Nie mam dojazdówek,ale kiedyś jeździłem kilka dni na 3 kołach R17 i jednym R19.Nic nie głupiało
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: koło dojazdowe 4X4
Przegladnij moj temat, a zobaczysz czy jak włączysz tour to napędzana jest tylko przednia ośdare50 pisze:masz rację patrzyłem na mm a %wassermann pisze:Jakie 30%. Policz raz jeszczeRóżnica 4%.
M.
-- 25 maja 2017, o 17:30 --
Gregs pisze:Słuchaj ale ja pisałem o napędzie 4X4 więc wszystkie są napędzane no chyba że włączę tryb Tour i wtedy napędzana jest teoretycznie tylko przednia oś
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Holios
- Użytkownik
- Posty: 490
- Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
- Auto: BMW G31
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Poznań
- Postawił piwo: 7 razy
- Otrzymał piwo: 25 razy
Re: koło dojazdowe 4X4
wychodziły dwa warianty koła dojazdowego 16" i 17" w zależności od układu hamulcowego.
4Jx16 (IDENT HJL) z oponą 125/80/16
4Jx17 (IDENT HHA) z oponą 125/70/17
4Jx16 (IDENT HJL) z oponą 125/80/16
4Jx17 (IDENT HHA) z oponą 125/70/17
-
a602820922
- Forumowicz
- Posty: 60
- Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
- Auto: piotr
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto:
Re: koło dojazdowe 4X4
Przepraszam że nie na temat ale mam pytanie o te dojazdówki i felgi.
Czy felgi i rozstaw śrub felg od Vectry c będą pasowały do Insigni kombi. Pytam bo planuje zakup Insigni i myślę o podmianie.
Oraz czy dojazdówka chyba 16 z Vectra C będzie pasować do Insigni.
Dzięki
Sent from my SM-N920F using Tapatalk
Czy felgi i rozstaw śrub felg od Vectry c będą pasowały do Insigni kombi. Pytam bo planuje zakup Insigni i myślę o podmianie.
Oraz czy dojazdówka chyba 16 z Vectra C będzie pasować do Insigni.
Dzięki
Sent from my SM-N920F using Tapatalk
-
a602820922
- Forumowicz
- Posty: 60
- Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
- Auto: piotr
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto:
Re: Koło dojazdowe dla 4X4
Dziękuję, a liczyłem na podmianie.
A wiesz może czy od innego auta podejdzie dojazdówka lub felga?
Auto które chyba kupię nie ma zapasu wogóle a za granicę chce jechać na wczasy więc bez zapasu to trochę lipa.
Natomiast jakiś zestaw Naprawczy do kół tam jest choć nie wiem co to takiego
Sent from my SM-N920F using Tapatalk
A wiesz może czy od innego auta podejdzie dojazdówka lub felga?
Auto które chyba kupię nie ma zapasu wogóle a za granicę chce jechać na wczasy więc bez zapasu to trochę lipa.
Natomiast jakiś zestaw Naprawczy do kół tam jest choć nie wiem co to takiego
Sent from my SM-N920F using Tapatalk
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Koło dojazdowe dla 4X4
Rozstaw śrub 5x120, bmw ma też takie. Kwestia otworu centrujacego. Jak na zapas to szukaj oryginału albo dojazdówki
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
a602820922
- Forumowicz
- Posty: 60
- Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
- Auto: piotr
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto:
Re: Koło dojazdowe dla 4X4
Dziękuję, tak na zapas szukam.P405 pisze: edit
Sent from my SM-N920F using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 8 lip 2017, o 10:04 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.
-
a602820922
- Forumowicz
- Posty: 60
- Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
- Auto: piotr
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto:
Re: Koło dojazdowe dla 4X4
Na takie wymiary
Dane z VIN
QNR Opony 225/55 R17 sl 97w
RSB Felgi aluminiowe 7J x 17, 7 szprych
czego najlepiej szukać i w jakim rozmiarze, Wolałbym dojazdówke.
Sent from my SM-N920F using Tapatalk
Dane z VIN
QNR Opony 225/55 R17 sl 97w
RSB Felgi aluminiowe 7J x 17, 7 szprych
czego najlepiej szukać i w jakim rozmiarze, Wolałbym dojazdówke.
Sent from my SM-N920F using Tapatalk

