--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Koło dojazdowe dla 4X4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Koło dojazdowe dla 4X4

Post autor: dare50 » 25 maja 2017, o 10:50

Witam , przejrzałem cały temat o kole zapasowym i nie zauważyłem żeby ktoś pisał o zapasie przy napędzie na 4 koła , mam w tej chwili założone 225/45/18 i dojazdówka która najbliżej pasuje to 135/80/17 tylko 11% różnicy taką znalazłem tylko nie wiadomo czy na 100% od isi , ogólnie to jest full o wymiarze 125/80/17 ale tu już 30 % różnicy , i z związku z tym mam pytanie do właścicieli 4X4 jakie macie dojazdówku ? od razu zaznaczam że nie chcę podnosić podłogi do pełnowymiarowego koła

Edit: kurka 125/80/17 nie ma ktoś źle na aukcji napisał są 125/70/17 a tu różnica średnicy ponad 5 cm a to dużo przy napędzie 4X4 , więc pozostaje kupić felgę 17 z rozstawem 5X120 i ma szerokość opony np.175 i do tego odpowiednią oponę żeby średnica pasowała
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, o 17:41 przez dare50, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: wassermann » 25 maja 2017, o 15:59

Jakie 30%. Policz raz jeszcze ;) Różnica 4%.

M.

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: Gregs » 25 maja 2017, o 17:18

Ja mam (co prawda w napędzanej jednej osi) koła 245/45/18 i fabrycznie była dojazdówka 125/80/17. Bez problemu awaryjnie można dojechać do wulkanizatora. Staram się zakładać na oś nienapędzaną, ale w instrukcji nie ma takich zaleceń. Trochę głupio wygląda samochód z takim cienkim kółkiem, ale w jeździe tego specjalnie nie czuć.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: dare50 » 25 maja 2017, o 17:28

wassermann pisze:Jakie 30%. Policz raz jeszcze ;) Różnica 4%.

M.
masz rację patrzyłem na mm a % :D

-- 25 maja 2017, o 17:30 --
Gregs pisze:Ja mam (co prawda w napędzanej jednej osi) koła 245/45/18 i fabrycznie była dojazdówka 125/80/17. Bez problemu awaryjnie można dojechać do wulkanizatora. Staram się zakładać na oś nienapędzaną, ale w instrukcji nie ma takich zaleceń. Trochę głupio wygląda samochód z takim cienkim kółkiem, ale w jeździe tego specjalnie nie czuć.
Słuchaj ale ja pisałem o napędzie 4X4 więc wszystkie są napędzane no chyba że włączę tryb Tour i wtedy napędzana jest teoretycznie tylko przednia oś

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: Gregs » 25 maja 2017, o 17:54

Wiem o tym, ale w fabrycznej instrukcji nie ma zalecenia na którą oś trzeba założyć dojazdówkę (czyli można założyć na oś napędzaną). Mechanizm różnicowy odczuje to jakbyś jechał po łuku (dojazdówka będzie się nieco szybciej kręciła jak drugie koło na tej osi).

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: dare50 » 25 maja 2017, o 19:34

no tak ale z tyłu jest jeszcze ELSD i on może głupieć , no więc tak myślę że najlepiej będzie dojazdówkę założyć na przód bo tam nic nie ma zwykły mechanizm różnicowy , mam nadzieje że się ktoś wypowie kto ma iśkę z napędem 4x4 i miał doświadczenie z dojazdówką

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: norbi333 » 25 maja 2017, o 20:10

Nie mam dojazdówek,ale kiedyś jeździłem kilka dni na 3 kołach R17 i jednym R19.Nic nie głupiało

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: kuba89 » 26 maja 2017, o 01:22

dare50 pisze:
wassermann pisze:Jakie 30%. Policz raz jeszcze ;) Różnica 4%.

M.
masz rację patrzyłem na mm a % :D

-- 25 maja 2017, o 17:30 --
Gregs pisze:Słuchaj ale ja pisałem o napędzie 4X4 więc wszystkie są napędzane no chyba że włączę tryb Tour i wtedy napędzana jest teoretycznie tylko przednia oś
Przegladnij moj temat, a zobaczysz czy jak włączysz tour to napędzana jest tylko przednia oś :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Holios
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
Auto: BMW G31
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 25 razy

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: Holios » 26 maja 2017, o 05:15

wychodziły dwa warianty koła dojazdowego 16" i 17" w zależności od układu hamulcowego.

4Jx16 (IDENT HJL) z oponą 125/80/16
4Jx17 (IDENT HHA) z oponą 125/70/17

a602820922
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
Auto: piotr
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: a602820922 » 7 lip 2017, o 12:23

Przepraszam że nie na temat ale mam pytanie o te dojazdówki i felgi.

Czy felgi i rozstaw śrub felg od Vectry c będą pasowały do Insigni kombi. Pytam bo planuje zakup Insigni i myślę o podmianie.
Oraz czy dojazdówka chyba 16 z Vectra C będzie pasować do Insigni.

Dzięki

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: koło dojazdowe 4X4

Post autor: P405 » 7 lip 2017, o 12:29

Nie, inny rozstaw śrub.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

a602820922
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
Auto: piotr
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: Koło dojazdowe dla 4X4

Post autor: a602820922 » 7 lip 2017, o 16:49

Dziękuję, a liczyłem na podmianie.
A wiesz może czy od innego auta podejdzie dojazdówka lub felga?
Auto które chyba kupię nie ma zapasu wogóle a za granicę chce jechać na wczasy więc bez zapasu to trochę lipa.
Natomiast jakiś zestaw Naprawczy do kół tam jest choć nie wiem co to takiego

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Koło dojazdowe dla 4X4

Post autor: P405 » 7 lip 2017, o 17:30

Rozstaw śrub 5x120, bmw ma też takie. Kwestia otworu centrujacego. Jak na zapas to szukaj oryginału albo dojazdówki


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

a602820922
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
Auto: piotr
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: Koło dojazdowe dla 4X4

Post autor: a602820922 » 7 lip 2017, o 19:55

P405 pisze: edit
Dziękuję, tak na zapas szukam.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 8 lip 2017, o 10:04 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

a602820922
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 23:17
Auto: piotr
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: Koło dojazdowe dla 4X4

Post autor: a602820922 » 7 lip 2017, o 20:37

Na takie wymiary

Dane z VIN

QNR Opony 225/55 R17 sl 97w
RSB Felgi aluminiowe 7J x 17, 7 szprych

czego najlepiej szukać i w jakim rozmiarze, Wolałbym dojazdówke.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”