--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

ST by FLCN

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartekbilin
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 4 sty 2015, o 03:34
Auto: Insignia CT
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: bartekbilin » 9 sie 2016, o 20:49

W mojej poprzedniej Insigni podczas przebiegu 0 do 212 000 km ponad program było robione sprzęgło + dwumasa, amortyzator prawy przód, coś przy wspomaganiu (rurka jakąś poszła chyba), ogrzewanie foteli (gwar), przycisk otwierania bagażnika (gwar) i to tyle. Szczerze to sam myślałem, że miałem trefny egzemplarz, ale raczej nie było tak źle :)

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: elfiasty » 9 sie 2016, o 21:06

mam pytanko do Ciebie odnośnie oct ogólnie, tak jak już ktoś pytał czy u Ciebie zbiera się woda w tym zbiorniczku ? Jeśli tak to demontujesz go na zimę ?

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: ST by FLCN

Post autor: mxw » 9 sie 2016, o 22:39

Ładne podsumowanie, ładnie się wyżaliłeś. :roll:

No qr*cze - no mam nadzieję, że to jednak kilka odosobnionych pechowych przypadków. U mnie - odpukać - ostatni rok tylko lekko rozszczelniony uszczelniacz przedniego napędu 4x4 (wymieniony - i to dwukrotnie - na gwarancji) - poza tym zero problemów, tylko zwykły przegląd z wymianą oleju i filtrów.

I tego życzę - trzymam kciuki, aby w końcu zła passa się skończyła.

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 10 sie 2016, o 07:02

@elfiasty , żadna woda się nie zbiera. Nic specjalnego na zimę nie robię. Tak jak pisałem, tego oleju nie zatrzymuje się dużo. Silnik zdrowy, to nie ma problemu. Jak silnik padaka, to żadne oct nie pomoże...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: elfiasty » 15 wrz 2016, o 16:27

Co masz za felgi założone obecnie ?

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 15 wrz 2016, o 17:12

Wyklepane przez małe żółte rączki Obrazek Tyle było przy nich radosnej twórczości , że trzeba było je nazwać "extreme" Obrazek .

A tak na poważnie, to nie miałem zbytnio pola do popisu z finansami (auto jest służbowe) i jednocześnie zależało mi na małym et żeby ominąć dystanse, a wyjść z kołem na zewnątrz. Ogólnie jestem bardzo z nich zadowolony. Mnie się podobają (na szczęście nie tylko mnie), były tanie jak barszcz i po 5 miesiącach niełatwego żywota (nie noszę auta po dziurach) nawet pozostały okrągłe i nie biją.

Wczoraj pomalowałem zaciski:
20160914_104625.jpg
Jutro nowe tarcze i klocki tył...


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 30 wrz 2016, o 18:51

Zawziąłem się dzisiaj na klabelki od ładowarki do telefonu i od kamery. W związku z prośbą o fotorelację postarałem się uwiecznić jak ta praca mi poszła:

Zacząłem od strony kamerki. Tutaj kabel wkładam pod podsufitkę. Miejsca jest dość:

Obrazek

Następnie uchylam osłonę słupka. Jest na zatrzaskach, trzeba zdecydowanie pociągnąć. Jeden-dwa zaczepy wystarczą do uchylenia (to uszkodzenie tapiecerki, to nie wskutek dzisiejszych działań. Taką już kupiełm). Dodatkowo odsuwamy uszczelkę drzwi dla łatwiejszego dostępu :

Obrazek


Następnie znów zdecydowanym ruchem otwieramy boczną zaślepkę deski rozdzielczej i wprowadzamy kabel:


Obrazek

Potem czas na schowek. 4 śrubki na kluczyk 7 z frontu schowka i wyjeżdża jak na sankach. Nasz kabel można owinąć na istniejących wiązkach co by się nie plątał. Przy okazji można wymienić filtr kabinowy :lol: :

Obrazek

Obrazek


Następnie otwieramy dwa boczki tunelu środkowego oraz wyjmujemy popielniczkę. Wszystko na zatrzaskach:
Obrazek

[url=https://postimg.org/image/r16os8n3v/]Obrazek



Po przejściu na drugą stronę tunelu można by poprowadzić dołem kabel i z boku siedzenia przejść do gniazda pod podłokietnikiem. Tak też na początku zrobiłem ;) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ale nie spodobało mi się to za bardzo. Szybka decyzja- dziura w schowku gdzie jest gniazdo i wchodzimy z kablami od dołu, tak aby w ogóle nie było ich widać. Dremel w ruch i jest dziura :P :

Obrazek


Następnie odkręcamy dwie śrubki na klucz 7 z przodu tunelu (przy popielniczce) oraz dwie z tyłu na bokach tunelu. Aby się to nich dostać najlepiej przesunąć siedzenia maksymalnie do tyłu i uchylić zatrzaski do pasów. Następnie unosimy tunel tyłem do góry i od spodu przekładamy nasze kable.

Po założeniu wygląda to tak 8-) :

Obrazek

Obrazek



A ja się mogę cieszyć zamkniętą popielniczką, brakiem kabli na wierzchu, działającą kamerką, ładowaniem telefonu indukcyjnie, bądź przez QC :lol:


Jeśli forumowicze, a przede wszystkim admini uznają, że może być przydatne dla innych, to można przenieść do zrób to sam :)

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: IBZI » 30 wrz 2016, o 19:26

Fajnie wyszło, ładnie opisane. Jestem za tym aby wydzielić jako osobny post!

kecif
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 8 wrz 2016, o 14:38
Auto: Insignia 2.0 CDTI ST
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2014
Miasto: K-ce

Re: ST by FLCN

Post autor: kecif » 30 wrz 2016, o 20:33

Super. Pozwolę sobie skopiować rozwiązanie :) Te przednie słupki rozbierales najpierw od góry?

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 30 wrz 2016, o 20:55

Tak, najpierw od góry. Wkładasz palce od strony szyby i pociągasz do siebie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: ST by FLCN

Post autor: Engine » 1 paź 2016, o 00:34

Puściłeś kable usb od ładowarki w podłokietniku bezpośrednio do kamery? U mnie był za duży spadek i musiałem przedłużyć wtyczkę zapalniczki ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 1 paź 2016, o 07:48

Ano . Myślę, że w dużej mierze to kwestia jakości kabla i ładowarki- miałem farta . Do kamery jest kabel USB a-usb mini 2m + przedłużacz USB a 1,8m. Do ładowania telefonu kabel USB a- Micro USB kątowy 1,8 m. Wszystko to do jednej ładowarki i hula jak trza

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: ST by FLCN

Post autor: Engine » 1 paź 2016, o 08:21

No to udało Ci się dorwać dobre kable ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 1 paź 2016, o 15:47

Dzisiaj na pokład wpadł taki oto zestaw :
20161001_114639.jpg
Ostatnio auto dużo serca, czasu i inwestycji dostaje... Mam nadzieję, że się odwdzięczy bezawaryjną jazdą...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: profek » 1 paź 2016, o 16:06

Doktora będziesz lał?

medor
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 22 mar 2016, o 19:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: wielkopolska
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: medor » 1 paź 2016, o 16:51

Gdzie zamawiałeś ?? U mnie też szykuje się serwis :-(

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 1 paź 2016, o 17:27

Tomciu, doktora to ja bym jej na bank nie nalał. Każdy ma swoje zdanie na temat dodatków/uszlachetniaczy do oleju. Ja akurat leję. Motor life jest na rynku wiele lat i nie spotkałem się że złą opinią na temat tego specyfiku.

Tadek, kupowałem wszystko w Łodzi w sklepie stacjonarnym. Ceny te z niższego zakresu. Prowadzą też sprzedaż przez allegro. Nazywają się moto hurt Łódź, ul. Piotra Skargi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: profek » 1 paź 2016, o 18:42

Przepraszam ciemna masa ze mnie.Faktycznie to nie doktorek.Gdzie kupowałeś olej?Ja ostatnio na Stefana cały komplet wszystkie filtry,płukankę i taki sam olej.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 1 paź 2016, o 19:17

Napisałem wyżej Na Piotra Skargi - Górniak.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Bodex

Re: ST by FLCN

Post autor: Bodex » 1 paź 2016, o 20:42

Kolegaberlin.pl wysyła olej z niemieckiej dystrybucji.
Ma w sprzedaży LM 5w30 Top Tec 4600 Dexos2 taki jak ori , olej placłiem 164 zł 5L , a w De w Obi , Real Kaufland, kosztuje 70 €

Też teraz płukałem i wlałem Militec .

Sam się zastanawiam nad zastosowaniem oleju o większej lepkości niż 30 .

LM ma olej Racing 10w60 może byłby lepszy do silnika 200kk?
Tylko czy pompa da radę tłoczyć.

Wiem jak pięknie mruczał mój stary Dci po tym oleju

Ten LM 10w60 jako nieliczne jest fullsyntetyk z serii Racing .

Chyba dobry pomysł dla wszystkich po Chipie .

Nie wiem tylko jak DPF sobie poradzi bez Dexos2

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”