--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Luźne pogaduchy

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: wassermann » 4 cze 2018, o 21:58

mazmarcin pisze:
4 cze 2018, o 19:50
@dokia to Twoje zdjęcie jest super. Ciekawe co napisze piwnybodex :lol:
Parafrazując Bogusia Lindę z Psów:
"Przecież to się nie da pić".

:D

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: dokia » 4 cze 2018, o 22:04

wydaje mi się że @Bodex nie da się Wam sprowokować... ale bardzo się staracie :P
grzegorz13 pisze:
4 cze 2018, o 21:56
Tym razem to chyba do mnie te elektryczne rzeczy
i tak te lampy duo były w użyciu do czasu gdy nie nastała era lamp wysokoprężnych czyli tych świecących na żółto
mam dużo ciekawszych zdjęć takich lamp w swojej kolekcji
Nie wiem jaki ty masz na myśli huk z szaf napięciowych gdyż tam jest cicho do czasu gdy nie dojdzie do zakłócenia a potem jest BUM i nie ma szafy
co do zdjęcia instalacji to jest jest to jakaś zdewastowana nie czynna instalacja i wygląda jak wygląda też mam lepsze w kolekcji
Grześ, u nas w pracowni magnetyków te szafy hałasowały, ale ja tam kręciłam po kilkanaście kV na wejściu , to może dlatego :) ja nie mam opanowania w takich tematach :) przy spektroskopach, jak badałam skład stopów, to na komorę scyntylacyjną tyle leciało napięcia, potem 45 minut wytrawiania płytki w kwasie... a potem w utrwalaczu... ale jedną ukradłam i mam na pamiątkę :P chyba to szafy generatorów napięcia, byc może źle to nazwałam, bo Ty tu elektrycznie mądrzejszy, ale to były szafy wyższe niż ja, a może wyższe też niż Ty i tam ustawiałam napięcie wejściowe na komorę scyntylacyjną :) trochę im tam namarnowałam tych MV.. a potem mikroskop i badanie widma pierwiastków na wytrawionych płytkach aby sprawdzić domieszki procentowo :)
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: grzegorz13 » 17 cze 2018, o 13:23

taka mała ciekawostka :D
https://vod.pl/programy-tv/tube-raiders ... ci/dex3dc0
wierzyć nie wierzyć zostawiam ocenie widza
11 minuta filmu dolny lewy róg ekranu

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: dokia » 21 cze 2018, o 13:28

Czy kupując silnik wraz z osprzętem da się go jakoś sprawdzić , w sensie czy sprawny jest? Nie do Insigni bynajmniej, tylko do Mercedesa szukam. Bo ja jeszcze samego silnika nie kupowałam, zawsze silnik wraz z autem, a mam auto bez silnika jedno.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: mazmarcin » 21 cze 2018, o 14:28

Najlepiej to sprawdzić czy działa i potem wyjąć.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1105
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: grzegorz13 » 21 cze 2018, o 14:40

Uczciwy sprzedawca daje gwarancję na silnik rozruchową na 1 lub 3 miesiące

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: dokia » 21 cze 2018, o 14:50

mazmarcin pisze:
21 cze 2018, o 14:28
Najlepiej to sprawdzić czy działa i potem wyjąć.
czyli wyjętych nie brać? i z laptopem sprawdzić, tak? to pewnie muszę się postarać o jakiś program do akurat danego modelu, tak? to jakiś chyba duży silnik, chociaż każdy duży, ale zabrakło mi silnika do mercedesa ML 320

@grzegorz13, 3 miesiące to tak jakby nie dużo :(
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: mazmarcin » 21 cze 2018, o 15:06

Tak ale montaż i demontaż to czas i pieniądze

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: dokia » 21 cze 2018, o 15:08

@mazmarcin , tak jakby nie mam wyboru jak nie posiadam silnika. To ktoś mi go będzie montował i demontował? ale że w miejscu zakupu? czy już w aucie tym do którego kupuję?
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: mazmarcin » 21 cze 2018, o 15:21

Chodziło mi o odpalenie i osłuchanie go w dawcy i potem wymontować.
Ale tak ciężko trafić.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: dokia » 21 cze 2018, o 15:26

No ja wcale nie mogę ogarnąć tematu, auto bez silnika jest od marca, niby najwyższy czas to ogarnąć już.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: noirdk » 25 cze 2018, o 11:49

Jakby ktoś chciał zobaczyć porównanie jak rozprowadzany jest olej syntetyczny vs. mineralny w skrzyni

https://www.youtube.com/watch?v=Sjw7616YI5c

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: dokia » 1 lip 2018, o 21:19

mazmarcin pisze:
1 lip 2018, o 21:02
Trytytki nawet przy nowym aucie wskazane :lol:
Bo jak braknie miejsca można coś domontować trytytką ;)
myślisz, że się nie spakuję w nową astrę, że mam na trytytki coś czepiać? :P sporo tam mniejszy bagażnik, niż w mojej HB?
Radio 357 :)

Kub@
Użytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: Kub@ » 3 lip 2018, o 05:12

Dasz radę, najpierw zapakuj to, co chcesz wziąć - pomyśl i popatrz chwilę, a później zostaw połowę rzeczy 🙂 i wtedy się zapakujesz 😉
Jak to wersja Astry?

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: dokia » 5 lip 2018, o 18:41

Czy przepisy o ruchu drogowym określają czy kierowca musi być ubrany?????
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: IBZI » 5 lip 2018, o 19:30

Przepisy o ruchu drogowym nie. Są za to inne paragrafy. Jeśli Cię widać i eksponujesz swoje "wdzięki", to można podciągnąć pod nieobyczajne zachowanie albo zgorszenie. Generalnie wątpię jednak aby czepiali się tylko za samą jazdę na golasa. Sam kiedyś prowadziłem w samych majtkach (kąpielówkach) i to na oczach policji (przeparkowywałem na ich prośbę samochód nad jeziorem) ;-) W Twoim przypadku uciechę może mieć też operator ITD (przy przeglądaniu zdjęć z fotoradaru) :-) ;-)

Kub@
Użytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: Kub@ » 5 lip 2018, o 19:51

dokia pisze:
5 lip 2018, o 18:41
Czy przepisy o ruchu drogowym określają czy kierowca musi być ubrany?????
Czyżby chodziła Ci taka myśl po głowie 🤔 - spróbuję, będę pierwsza?

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: Igorwlkp » 5 lip 2018, o 19:56

Co do ubioru za kierownicą jest tylko zastrzeżenie ze nie można kierować w klapkac i nie zaleca się w szpilkach no ale wytłumacz to niektórym kobietą

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: dokia » 5 lip 2018, o 20:15

IBZI pisze:
5 lip 2018, o 19:30
(...)W Twoim przypadku uciechę może mieć też operator ITD (przy przeglądaniu zdjęć z fotoradaru) :-) ;-)
no że ja taka fotoradarowa?? no pięknie :lol:

Tak zapytałam, bo myłam auto, a ostatnio nie chce m się wycierać tych jej ceramicznych powłok, to lecimy na obwodnicę i przy 160-180km/h szybko ona się suszy. Dlatego czy można jeździć w stroju plażowym? ale skoro @IBZI też już zaliczył plażówkę to chyba OK. Do niektórych knajp nad morzem nie można już wejść prosto z plaży i stąd było moje pytanie.

a że 2 tyg temu dostałam mandat za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym na rondzie w Olsztynie, to miałam obawy..
Kub@ pisze:
5 lip 2018, o 19:51

Czyżby chodziła Ci taka myśl po głowie 🤔 - spróbuję, będę pierwsza?
nie, nie kosmać, nie aż tak :)
Igorwlkp pisze:
5 lip 2018, o 19:56

(...) nie zaleca się w szpilkach no ale wytłumacz to niektórym kobietą
to zapewne wymyślił ktoś kto nie lubi szpilek, zapewne jakiś facet ]:-<
Ostatnio zmieniony 5 lip 2018, o 22:35 przez dokia, łącznie zmieniany 1 raz.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Luźne pogaduchy

Post autor: Igorwlkp » 5 lip 2018, o 20:45

@dokia
Jaki facet każdy facet lubi szpilki. Wymyśliła to kobieta która nie potrafi w nich chodzić

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”