--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Aplikacja OPL DTC Reader

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
markogl
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 20 sty 2017, o 22:12
Auto: insignia ST
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: SRC

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: markogl » 26 gru 2017, o 10:27

Miałem tak samo, przełączyłem się na przeglądarkę FF i poszlo


Dziękuję jest ok

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Igorwlkp » 26 gru 2017, o 10:32

Aplikacja działa płynnie choć trzeba się tylko przyzwyczaić do innej grafiki.
:!: Wygląd kafelek sprawia wrażenie że Ping będzie mógł zawsze coś dodać.
:?: Zastanawia mnie tylko że nie zapisuje w pamięci automatycznego łączenia z ELM za każdym razem musiałem wybierać ELM'a Ale może to moje niedopatrzenie.
:?: Jedyną sprawą która mnie martwi to brak dokładnych odczytów mocy ( rozumiem dane są podane katalogowe tak jak fabryka wypuściła dane auto i dany VIN) a co jak ktoś ma chipa ? Przecież jakiś ślad, nowy soft jest w kompie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: norbi333 » 26 gru 2017, o 10:36

markogl pisze:U mnie po wejściu na link
https://play.google.com/apps/testing/co ... ldtcreader taki komunikat
U mnie to samo.

Awatar użytkownika
markogl
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 20 sty 2017, o 22:12
Auto: insignia ST
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: SRC

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: markogl » 26 gru 2017, o 10:47

Ping wielkie dzięki za prezent Jedynie co zauważyłem to na liście modułów brak dwóch SUSPENSION.STEROWANIE cztery pozostałe są.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 10:48

Igorwlkp pisze:Aplikacja działa płynnie choć trzeba się tylko przyzwyczaić do innej grafiki.
:!: Wygląd kafelek sprawia wrażenie że Ping będzie mógł zawsze coś dodać.
:?: Zastanawia mnie tylko że nie zapisuje w pamięci automatycznego łączenia z ELM za każdym razem musiałem wybierać ELM'a Ale może to moje niedopatrzenie.
:?: Jedyną sprawą która mnie martwi to brak dokładnych odczytów mocy ( rozumiem dane są podane katalogowe tak jak fabryka wypuściła dane auto i dany VIN) a co jak ktoś ma chipa ? Przecież jakiś ślad, nowy soft jest w kompie
Kafelki dodają się automatycznie. Ich ilość uzależniona jest od ilości odnalezionych modułów.

Aplikacja nie zapamiętuje ELMa, ale to chyba nie problem?

Odczyt mocy /NM jest ze sterownika silnika. Są to wartości znamionowe które zaprogramowala fabryka. Chip ich nie nadpisuje.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 10:49

markogl pisze:Ping wielkie dzięki za prezent Jedynie co zauważyłem to na liście modułów brak dwóch SUSPENSION.STEROWANIE cztery pozostałe są.
A masz FlexRide?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: pawel_insignia » 26 gru 2017, o 11:02

norbi333 pisze:
markogl pisze:U mnie po wejściu na link
https://play.google.com/apps/testing/co ... ldtcreader taki komunikat
U mnie to samo.
Norbi spróbuj skopiować link z pierwszej strony i wklej w innej przeglądarce, wówczas powinno zadziałać. Dodatkowo zapisałem się jako bodajże beta tester w aplikacji Google Play.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 gru 2017, o 11:09 przez pawel_insignia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Igorwlkp » 26 gru 2017, o 11:04

@Ping jesteś wielki
Dzięki
Żaden problem dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 11:07

Jeszcze uwaga co do odczytanej mocy. Zapisana w sterowniku moc jest podzielona przez 2 w stosunku do rzeczywistej (bez wartości dziesietnych) w związku z tym wyświetlana wartość może różnic się do +- 2kW oraz analogicznie do +- 5KM

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 11:12

Jeżeli nie da się otworzyć linku przez tel to można przez PC pod warunkiem że na PC zrobicie to z tego samego konta Google co macie w tel.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: mazmarcin » 26 gru 2017, o 11:14

I można zainstalować przez komputer na wszystkich zalogowanych urządzeniach na danym koncie Google.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

wylde
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 1 paź 2016, o 06:37
Auto: Insignia 163 AT/4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: wylde » 26 gru 2017, o 11:56

Dziala i wyglada super. Tylko nie odczutuje mi sterwonika haldexa.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: norbi333 » 26 gru 2017, o 12:01

Działa.
Czemu pokazuje 2 razy taki sam moduł

wylde
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 1 paź 2016, o 06:37
Auto: Insignia 163 AT/4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: wylde » 26 gru 2017, o 12:03

Jaka ma nazwę ten moduł? Haldex?

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: dare50 » 26 gru 2017, o 12:22

witam , Ping świetna robota teraz w sumie OP-COM nie potrzebny do odczytu i kasowania błędów a działa sto razy szybciej , na telefonie nie mam aktualizacji ale za to na tablecie przyszła i aplikacja działa super .

Awatar użytkownika
markogl
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 20 sty 2017, o 22:12
Auto: insignia ST
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: SRC

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: markogl » 26 gru 2017, o 12:50

Ping napisał (a): A masz FlexRide? 
rozumiem . brak oranicza ilość modułów.

Awatar użytkownika
bartekbilin
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 4 sty 2015, o 03:34
Auto: Insignia CT
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: bartekbilin » 26 gru 2017, o 13:12

U mnie po aktualizacji niestety nie działa :/ przy próbie połączenia z ELM wyrzuca aplikację. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: mazmarcin » 26 gru 2017, o 13:16

Ping pisze:Jeszcze uwaga co do odczytanej mocy. Zapisana w sterowniku moc jest podzielona przez 2 w stosunku do rzeczywistej (bez wartości dziesietnych) w związku z tym wyświetlana wartość może różnic się do +- 2kW oraz analogicznie do +- 5KM

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
No mi właśnie pokazuje mniej o 5KM a moment tak jak powinien

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 146 razy
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: Ping » 26 gru 2017, o 13:23

bartekbilin pisze:U mnie po aktualizacji niestety nie działa :/ przy próbie połączenia z ELM wyrzuca aplikację. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Dostałem raport. W tygodniu sprawdzę co jest przyczyną

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

inmar
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 wrz 2017, o 07:57
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Postawił piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Aplikacja OPL DTC Reader

Post autor: inmar » 26 gru 2017, o 14:24

Mi zadziałało wszystko,pokazuje mi 8 modułów.W niektórych znalazłem jako informacja historyczna błąd 11,cokolwiek to znaczy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”