--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny OP-COM

ODPOWIEDZ
radekz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: radekz » 8 wrz 2015, o 17:45

ok. udało mi się. zainstalowac sterowniki...system widzi ale gdy włączam opcom program szuka interfejsu..jejjjjjj.... czy kontrolka TX pomaranczowa powinna sie swiecic? u mnie czasami mruga...ocb..

bartekb14
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: bartekb14 » 9 wrz 2015, o 19:45

Cześć.
A czy jest możliwość polskiego menu w programie?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: Engine » 9 wrz 2015, o 19:47

W op-com jest ale nie da się programować. W vaux-com jest angielski, ale ta się programować ;) tak w skrócie Obrazek

Wysłane z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: KaMYk » 10 wrz 2015, o 06:26

Zależy co kto ma, ja mam op-com'a po polsku i programuje :)

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: Engine » 10 wrz 2015, o 06:26

Tia bo masz oryginał a nie klona :D

Wysłane z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

bartekb14
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 19 sie 2015, o 13:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: bartekb14 » 10 wrz 2015, o 07:31

A Jakiego masz tego polskiego kolego "KMY", jakbyś podał model i cenę za jaką kupowałes?
Dzięki

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Sprzedam Opcom

Post autor: KaMYk » 10 wrz 2015, o 11:36

Tak jak napisał @Engine, jedyny oryginalny op-com z polskiej sieci dystrybucji firmy Adako.
http://op-com.pl/index.php?mod=sklep

kaolad
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:15
Auto: Insignia 2.0 CTDI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kody błędów

Post autor: kaolad » 15 wrz 2015, o 14:50

Witam, mam pytanko. Czy jeśli by sie coś działo z autem(silnik, elektryka) zawsze wyskoczy błąd na konsoli lub pojawi sie komunikat skontaktuj sie z serwisem? Czy nie które błędy można odczytać tylko np opcomem. Pytam, dlatego ponieważ od prawie dwóch lat zero komunikatów.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: rataj73 » 15 wrz 2015, o 15:02

No to tylko pozazdrościć. Nie wszystkie usterki są wyświetlane komunikatem, tylko te istotne. Przepalona mata grzewcza siedzenia , czy brak regulacji elektrycznej lusterek albo fotela i pewnie dużo więcej duperelek wyjdzie dopiero po podłączeniu kompa.

kaolad
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:15
Auto: Insignia 2.0 CTDI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: kaolad » 15 wrz 2015, o 16:04

Aa to sie cieszę.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: radkor » 15 wrz 2015, o 17:58

rataj73 pisze:czy brak regulacji elektrycznej lusterek
Tutaj niestety się nie zgodzę. ;) NIe działa mi całkowicie regulacja + elektryczne składanie lusterek. Op-Com w tej kwestii milczy.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: mxw » 15 wrz 2015, o 19:40

Też się nie zgodzę - nie działa mi grzanie stołka kierowcy, a komp nic nie pokazał miesiąc temu w ASO.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: k.olix » 15 wrz 2015, o 20:13

A mi dzisiaj pokazał błąd grzania fotela pasażera.
Krzysztof

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: rataj73 » 16 wrz 2015, o 18:51

Czasami jak sprawdzamy wszystkie centralki to nie pokazuje błędów ( matę siedziska na 100%) ,ale jak się wejdzie w poszczególne moduły to da znać co i gdzie boli.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: mxw » 16 wrz 2015, o 19:00

"matę siedziska na 100%" - pokazuje? czy na 100% nie pokazuje?

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: radkor » 16 wrz 2015, o 19:43

Błąd maty fotela pokazuje na 100% w Vaux-Comie po wejściu we "Front Seat Heating Module" w "Body".
U mnie nie grzeje stołek pasażera.
Niestety w grupie "Body" nie widzę na liście żadnego modułu odpowiadającego za elektryczną regulację lusterek. Tym się zajmuje jakiś oddzielny moduł czy po prostu BCM (Body Control Module)? BCM nie zwraca mi żadnych błędów związanych ze zwierciadłami. :(
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2015, o 19:50 przez radkor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: k.olix » 16 wrz 2015, o 19:49

Mi pokazał siedzenie pasażera w ogólnym skanowaniu całego auta.
Krzysztof

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Luki » 20 wrz 2015, o 16:44

Witam. Zakupiłem sprzęcik V1.59 i działa mi on jedynie z Opcomem 08/2010 ale tam nic nie można praktycznie mim sprawdzić. Vaux com 120309a wywala mi informacje że muszę za pierwszym użyciem aktywować soft online lub offline. Problem w tym że ani tak ani tak nie da się tego zrobić. Czy da się jakoś inaczej dostać do insigni m.in. zegarów wersja 1.59? Pozdrawiam

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Bielowski

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Bielowski » 23 wrz 2015, o 15:45

Witam. Koledzy mam op- coma w wersji 1.45 i softa po polsku ale za chiny ludowe nie mogę się połączyć. Może polecicie jakiś inny program, który z łatwością by się zgrał z inką.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2015, o 15:50 przez Engine, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę o stosowanie się do regulaminu forum - §5 pkt 8.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny OP-COM

Post autor: Engine » 23 wrz 2015, o 15:50

Nie możesz się połączyć pomiędzy interfejsem a komputerem czy pomiędzy interfejsem a samochodem?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”