--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

ODPOWIEDZ
dziewon1
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 10 lut 2019, o 21:50
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: dziewon1 » 22 paź 2019, o 20:15

Do aplikacji do przedliftów nie jest potrzebny klucz blokady.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: mazmarcin » 22 paź 2019, o 20:21

Ale tam nie ma wyboru przed czy polift. Klucz blokady jest potrzebny.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Rooff_ » 22 paź 2019, o 20:38

W przedliftach nie jest potrzebny indywidualny, tak jak w poliftach, ale ogólnie potrzebny jest ;)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Robakkk
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Robakkk » 22 paź 2019, o 21:36

A jak zdobyć program i kod... Ping niestety nie odpowiedział na pw😐
Pewnie za świeży tu jestem...

dziewon1
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 10 lut 2019, o 21:50
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: dziewon1 » 23 paź 2019, o 05:10

W aplikacji są dwa okienka , kod blokady ( ramka zamrożona na stałe) , klucz blokady( ramka zamrożona do czasu usunięcia ptaszka przy opcji autogeneric ) , program jest z czerwca 2017 , nazywają go do wersji przedliftowej , jak to w końcu wygląda naprawdę ?

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: P405 » 23 paź 2019, o 06:17

Wygląda tak, że odczytujesz swój kod, wysyłasz do Pinga i on daje kod do licznika.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


dziewon1
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 10 lut 2019, o 21:50
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: dziewon1 » 23 paź 2019, o 06:42

Ta wersja aplikacji nie generuje kodu blokady

Awatar użytkownika
smogf
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 10:17
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Słubice
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: smogf » 23 paź 2019, o 07:03

Robakkk pisze:
22 paź 2019, o 21:36
A jak zdobyć program i kod... Ping niestety nie odpowiedział na pw😐
Pewnie za świeży tu jestem...
To tak jak mnie :( Ale mam nadzieję, że jest tylko mocno zajęty ;)

Robakkk
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Robakkk » 23 paź 2019, o 09:10

Na to liczę, szczególnie, że nie znam jeszcze ludzi,bo auto mam od 2.5 tygodnia, a tematów już sporo udało się ogarnąć,tylko diagnostyki brak😕

dziewon1
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 10 lut 2019, o 21:50
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: dziewon1 » 23 paź 2019, o 17:28

A może wypowie sie autor aplikacji , Przemysław vel @Ping i uświadomi nowych forumowiczów i właścicieli wspaniałych Insignii . A najważniejsze pomoże i podzieli się swoją bardzo dużą wiedzą .Czekamy z niecierpliwością , pozdrawiamy serdecznie Przemysław 😊.

Robakkk
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Robakkk » 23 paź 2019, o 19:17

To jest nas trzech i parafrazując klasyka (Perfect, Autobiografia) - jeden przyświeca nam cel.
Czekamy na stanowisko autora i liczymy na przychylność.

Holios
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
Auto: BMW G31
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 25 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Holios » 24 paź 2019, o 05:38

A może jednak warto poświęcić 15 minut i poczytać od początku??
Naprawdę wszytko ma być podane na tacy? Bez jakiegokolwiek zaangażowania?

Strona 3
".....Ping pisze:
Kończę prace nad programem do konfiguracji parametrów licznika i szukam osób które chciały by wziąć udział w testach.
Waruneki konieczne:
1. Rejestracja na forum min 31.05.2016 + min 30 postów. ....."

Robakkk
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Robakkk » 24 paź 2019, o 06:45

@Holios Osobiście przeczytałem cały wątek i znam zapis, który przywołałeś, jednak informacja była przekazywana na etapie tworzenia programu i Ping szukał wówczas osób do testów.
Warunku pierwszego nie spełnią osoby, które zarejestrowały się później(posiadam Insignię niespełna 3 tygodnie i myślę,że jeśli nic się nie wydarzy, zostanie na długo), zatem grono testerów jest zamknięte, podobnie, jak sądzę i same testy.
Nowi użytkownicy, w tym ja, próbujemy uzyskać informację, czy możemy i w jaki sposób uzyskać dostęp do programu za wiedzą i zgodą autora.
Osobiście w pierwszym kontakcie pozwoliłem sobie wysłać PW do Pinga z krótką informacją o sobie i zapytaniem, a wpisy w wątku są wyłącznie próbą nawiązania kontaktu i uzyskania odpowiedzi.

dziewon1
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 10 lut 2019, o 21:50
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: dziewon1 » 24 paź 2019, o 11:32

Nie sztuką jest zapłacić 5 dych za taką usługę zmiany ustawień i opcji na wyświetlaczu ale radość jest ogromna jeśli się to samemu ogarnie przy pomocy i wiedzy kolegów z forum .

Robakkk
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 5 paź 2019, o 06:48
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kalisz/ Wlkp. płd.
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Robakkk » 4 lis 2019, o 18:52

Mnie nawet nie chodzi o to, że ma to kosztować, bo jeśli Ping poświęcił na to, żeby temat rozpracować, swój czas, to tylko od Niego należy, czy, komu i na jakich zasadach udzielać dostępu.

Moja aktywność via PW i tutaj wynika z chęci uzyskania tych informacji.

Przychylam się też do zdania @dziewon1- radość z wykonania tej i innych zmian,czy napraw korzystając ze wsparcia osób "starszych w wierze", we własnym zakresie, bezcenna.

Awatar użytkownika
Mk.dron
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2019, o 19:25
Auto: Insignia 1.6 turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Busko Zdroj
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Mk.dron » 31 sty 2020, o 13:44

Czy wie ktoś gdzie można uzyskać program od ping

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: dokia » 31 sty 2020, o 14:12

W sklepie Play

dziewon1
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 10 lut 2019, o 21:50
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 2 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: dziewon1 » 31 sty 2020, o 14:34

A może zdradzisz jak się nazywa pilnie poszukiwany program .

Awatar użytkownika
smogf
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 10:17
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Słubice
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: smogf » 11 lut 2020, o 07:27

dokia pisze:
31 sty 2020, o 14:12
W sklepie Play
To chyba nie do konca chodzi o DPF Monitor czy tez DTC Reader. Mniemam, ze chodzi o program o ktorym mowa w tym watku do zmiany komunikatow/dodanie opcji wyswietlacza. Tez bym byl zainteresowany, ale program juz jest (chyba) nie wspierany.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 128 razy

Re: Interfejs diagnostyczny ELM - modyfikacje

Post autor: Rooff_ » 11 lut 2020, o 16:43


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”