--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuNalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
- Krznnn
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
- Auto: Insignia ST OPC Line
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: BDG/SOLEC
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Witam,
Żona dziś zauważyła że tylna prawa tarcza jest pokryta nalotem rdzy co oznaczało by że nie ma hamowania. Reszta ok auto w ciągłej eksploatacji. Czym może być to spowodowane? Zacisk stoi?
Żona dziś zauważyła że tylna prawa tarcza jest pokryta nalotem rdzy co oznaczało by że nie ma hamowania. Reszta ok auto w ciągłej eksploatacji. Czym może być to spowodowane? Zacisk stoi?
-
angel_dark666
- Użytkownik
- Posty: 296
- Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Irlandia
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Zależy jak bardzo, wystarczy że auto umyjesz i juz pokaże się nlot z rdzy. Zrób zdjęcie. A nie ściąga przy hamowaniu?
Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
- rataj73
- Zapaleniec
- Posty: 1671
- Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
- Auto: Opel Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Stolica Mazur
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 18 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Jak tył słabiej hamuje nie będzie ściągać. Wciśnij kilka razy hamulec do oporu, może być na postoju, potem kilka razy ręczny zaciagnij, a potem ze dwa hamowania od 100 km/h do zera. Jak rdza z tarczy nie zejdzie zacisk do regeneracji.
Chyba że wystarczy odpowietrzyć to koło, ale powietrze by się tam samo nie dostało.
Chyba że wystarczy odpowietrzyć to koło, ale powietrze by się tam samo nie dostało.
- Krznnn
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
- Auto: Insignia ST OPC Line
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: BDG/SOLEC
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Dziękuję. Wrócę do domu to spróbuje. W czwartek mam wymianę olejów to powiem aby rzucili okiem. Jakie koszta regeneracji zacisku? Nie lepiej kupić sprawny używany za kilkadziesiąt złotych na allegro?
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Zestaw naprawczy tylnych hamulców to koszt około 50 zł/sztuka, reszta to robocizna mechanika.
Skąd masz pewność, że używany będzie tak samo sprawny ?
Skąd masz pewność, że używany będzie tak samo sprawny ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Krznnn
- Użytkownik
- Posty: 127
- Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
- Auto: Insignia ST OPC Line
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: BDG/SOLEC
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Pewności nigdy nie masz. Gdzie taki zestaw naprawczy kupić? Pierwsze słyszę że coś takiego jest. To do powiedzmy samodzielnej jakby regeneracji?
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Jakiś czas temu pękła mi gumka na prowadnicy więc musiałem kupić cały zestaw bo sam element nie jest dostępny.
https://www.google.pl/search?ei=SyxoW97 ... kgZykaOPec
https://www.google.pl/search?ei=SyxoW97 ... kgZykaOPec
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Major601
- Użytkownik
- Posty: 596
- Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
- Auto: Opel Astra H
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
ja bym obstawił zapieczony klocek w jarzmie, sam zacisk jeśli osłona jest cała nie przysparza problemów
-
el_guapo
- Forumowicz
- Posty: 67
- Rejestracja: 14 kwie 2017, o 16:51
- Auto: IB Soorts Tourer AT8
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Warszawa
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Pany - wymieniłem komplet tarcz z tyłu, bo już miały spory rant i biły.
Założyłem tarcze + klocki po VIN.
Po 2ch mcach tarcze wyglądają tak:

I teraz uwaga:
1. Tarcza + klocek dobrane poprawnie,
2. Tarcza + klocek IDENTYCZNE ze starym kompletem, który też w tym miejscu miał rdze.
3. Klocek i zacisk sprawne, prowadnice oczyszczone, itp.
4. Tam gdzie pojawia się rdza po prostu nie ma FIRMOWO materiału ściernego na klocku, a poza tym klocek patrz pkt. 2
I teraz tak:
1. czy producent tarcz po prostu przygotowuje je też do innych modeli i robi większą powierzchnię roboczą/dalej robi frezy (np.: do modeli aut z klockami o większej powierzchni trącej).
2. Też tak macie
3. Tarcza w sumie gów...a bo miała być lakierowana a jak widzicie na obwodzie jest już korozja, czyli tam już nie lakierowali.
Obwód=to gdzie widać użebrowanie wentylacji
Założyłem tarcze + klocki po VIN.
Po 2ch mcach tarcze wyglądają tak:

I teraz uwaga:
1. Tarcza + klocek dobrane poprawnie,
2. Tarcza + klocek IDENTYCZNE ze starym kompletem, który też w tym miejscu miał rdze.
3. Klocek i zacisk sprawne, prowadnice oczyszczone, itp.
4. Tam gdzie pojawia się rdza po prostu nie ma FIRMOWO materiału ściernego na klocku, a poza tym klocek patrz pkt. 2
I teraz tak:
1. czy producent tarcz po prostu przygotowuje je też do innych modeli i robi większą powierzchnię roboczą/dalej robi frezy (np.: do modeli aut z klockami o większej powierzchni trącej).
2. Też tak macie
3. Tarcza w sumie gów...a bo miała być lakierowana a jak widzicie na obwodzie jest już korozja, czyli tam już nie lakierowali.
Obwód=to gdzie widać użebrowanie wentylacji
-
marcin.1987
- Zapaleniec
- Posty: 1001
- Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Gdańsk
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Wszystko jest ok. 315mm w Insigni tak właśnie pracuje. Co do tarcz i rdzewienia nie wiem co za producent i model, ale napewno żaden z polecanych na forum. A rdzewienie to rzecz normalna i każde tarcze ten problem bardziej lub mniej dotyczy.
- Dan
- Użytkownik
- Posty: 907
- Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
- Auto: ST 160HP
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 13 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Ja nowe tarcze sobie pomalowalem i 1.5 roku było ok ale teraz juz po mału ruda wychodzi na obwodzie
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4617
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Jest OK. I przy tym układzie raczej tak to już będzie wyglądać. Popracują trochę, to w nacięciach zbierze się pył i nie będzie widać. Ranty (brzegi) tak zostaną, bo klocek nie pokrywa całej powierzchni tarczy (było to już kilka razy opisywane). Zawsze można wyczyścić i pomalować specjalną farbą.
- Major601
- Użytkownik
- Posty: 596
- Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
- Auto: Opel Astra H
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
albo kupić od początku tarcze pokryte specjalną farbą i rdzy nie ma
-
tomi171
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 20:21
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Karczmiska (Wymysłów)
Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej
Tarczy nie powinno się malować, w tym przypadku estetyka nie idzie w parze z własnościami materiału. Tarcza ma się utleniać powierzchniowo, gdyż jest wykonana z żeliwa szarego klasy EN-GJL 250 i jest to normalny objaw dla tego materiału nie wpływający negatywnie a nawet pokusiłbym się o twierdzenie że jest odwrotnie.

