--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: Krznnn » 5 sie 2018, o 18:40

Witam,
Żona dziś zauważyła że tylna prawa tarcza jest pokryta nalotem rdzy co oznaczało by że nie ma hamowania. Reszta ok auto w ciągłej eksploatacji. Czym może być to spowodowane? Zacisk stoi?

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: angel_dark666 » 5 sie 2018, o 19:02

Zależy jak bardzo, wystarczy że auto umyjesz i juz pokaże się nlot z rdzy. Zrób zdjęcie. A nie ściąga przy hamowaniu?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: rataj73 » 5 sie 2018, o 19:32

Jak tył słabiej hamuje nie będzie ściągać. Wciśnij kilka razy hamulec do oporu, może być na postoju, potem kilka razy ręczny zaciagnij, a potem ze dwa hamowania od 100 km/h do zera. Jak rdza z tarczy nie zejdzie zacisk do regeneracji.
Chyba że wystarczy odpowietrzyć to koło, ale powietrze by się tam samo nie dostało.

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: Krznnn » 5 sie 2018, o 21:32

Dziękuję. Wrócę do domu to spróbuje. W czwartek mam wymianę olejów to powiem aby rzucili okiem. Jakie koszta regeneracji zacisku? Nie lepiej kupić sprawny używany za kilkadziesiąt złotych na allegro?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: Alex » 5 sie 2018, o 22:15

Zestaw naprawczy tylnych hamulców to koszt około 50 zł/sztuka, reszta to robocizna mechanika.
Skąd masz pewność, że używany będzie tak samo sprawny ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: Krznnn » 6 sie 2018, o 12:05

Pewności nigdy nie masz. Gdzie taki zestaw naprawczy kupić? Pierwsze słyszę że coś takiego jest. To do powiedzmy samodzielnej jakby regeneracji?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: Alex » 6 sie 2018, o 12:09

Jakiś czas temu pękła mi gumka na prowadnicy więc musiałem kupić cały zestaw bo sam element nie jest dostępny.

https://www.google.pl/search?ei=SyxoW97 ... kgZykaOPec
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: Major601 » 11 sie 2018, o 11:11

ja bym obstawił zapieczony klocek w jarzmie, sam zacisk jeśli osłona jest cała nie przysparza problemów

el_guapo
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 16:51
Auto: IB Soorts Tourer AT8
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: el_guapo » 16 wrz 2018, o 16:50

Pany - wymieniłem komplet tarcz z tyłu, bo już miały spory rant i biły.
Założyłem tarcze + klocki po VIN.
Po 2ch mcach tarcze wyglądają tak:

Obrazek

I teraz uwaga:
1. Tarcza + klocek dobrane poprawnie,
2. Tarcza + klocek IDENTYCZNE ze starym kompletem, który też w tym miejscu miał rdze.
3. Klocek i zacisk sprawne, prowadnice oczyszczone, itp.
4. Tam gdzie pojawia się rdza po prostu nie ma FIRMOWO materiału ściernego na klocku, a poza tym klocek patrz pkt. 2

I teraz tak:
1. czy producent tarcz po prostu przygotowuje je też do innych modeli i robi większą powierzchnię roboczą/dalej robi frezy (np.: do modeli aut z klockami o większej powierzchni trącej).
2. Też tak macie
3. Tarcza w sumie gów...a bo miała być lakierowana a jak widzicie na obwodzie jest już korozja, czyli tam już nie lakierowali.

Obwód=to gdzie widać użebrowanie wentylacji

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: marcin.1987 » 16 wrz 2018, o 22:25

Wszystko jest ok. 315mm w Insigni tak właśnie pracuje. Co do tarcz i rdzewienia nie wiem co za producent i model, ale napewno żaden z polecanych na forum. A rdzewienie to rzecz normalna i każde tarcze ten problem bardziej lub mniej dotyczy.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: Dan » 17 wrz 2018, o 09:48

Ja nowe tarcze sobie pomalowalem i 1.5 roku było ok ale teraz juz po mału ruda wychodzi na obwodzie

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: IBZI » 17 wrz 2018, o 10:27

el_guapo pisze:
16 wrz 2018, o 16:50
Pany - wymieniłem komplet tarcz z tyłu, bo już miały spory rant i biły.
Założyłem tarcze + klocki po VIN.
Jest OK. I przy tym układzie raczej tak to już będzie wyglądać. Popracują trochę, to w nacięciach zbierze się pył i nie będzie widać. Ranty (brzegi) tak zostaną, bo klocek nie pokrywa całej powierzchni tarczy (było to już kilka razy opisywane). Zawsze można wyczyścić i pomalować specjalną farbą.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: Major601 » 19 wrz 2018, o 17:47

albo kupić od początku tarcze pokryte specjalną farbą i rdzy nie ma

tomi171
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 9 lut 2015, o 20:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Karczmiska (Wymysłów)

Re: Nalot rdza na tylnej tarczy hamulcowej

Post autor: tomi171 » 9 gru 2018, o 18:12

Tarczy nie powinno się malować, w tym przypadku estetyka nie idzie w parze z własnościami materiału. Tarcza ma się utleniać powierzchniowo, gdyż jest wykonana z żeliwa szarego klasy EN-GJL 250 i jest to normalny objaw dla tego materiału nie wpływający negatywnie a nawet pokusiłbym się o twierdzenie że jest odwrotnie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”