--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Sebuś » 30 wrz 2015, o 19:28

dziegma pisze:Stosował ktoś może do Insigni z DPF olej VALVOLINE SYNPOWER 5W30 MST?

http://www.valvolineeurope.com/polish/p ... t_c3_5w-30
Od lutego śmigam na tym oleju, silniczek pracuje bez zastrzeżeń.

Obrazek

MichalMisiek

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: MichalMisiek » 24 paź 2015, o 17:10

Panowie, stałem się szczęśliwym posiadaczem IŚKI 2,0 CDTI 160 KM o przebiegu 171000 km. Jaki olej zalać aby być zadowolonym, planuje wymiany co 15 000 km. Chciałbym też aby olej był "lepsiejszy" nie musi być najtańszy.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: P405 » 24 paź 2015, o 19:08

Tu masz listę dobrych olei i możesz o nich poczytać. Na marginesie dodam, że Kaufland miał ostatnio wyprzedaż i było można kupić Castrol EDGE Diesel FST 5W40 4l za 89 zł, a 1l za 29 zł. Oprócz tych opisanych jest jeszcze trochę innych dobrych olei. Osobiśie teraz mam Ravenol VMO 5W40, którego kupisz w cenie poniżej 120 zł za 5l u dystrybutora na Polskę.
http://www.squadracorse.pl/viewtopic.php?f=14&t=1234

MichalMisiek

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: MichalMisiek » 24 paź 2015, o 23:32

Wielkie dzięki za pomoc.

Andrzej

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Andrzej » 28 paź 2015, o 19:38

Pytanie : mam przebieg 170 tyś km, nic z silnikiem się nie dzieje i nigdy nie stosowałem ulepszaczy ale chciałbym oczyścić układ paliwowy z nagaru
dodając jakiś preparat do paliwa. Czy mogę zastosować razem olej LIQUI MOLY 2T nr. katalogowy 1052 i preparat K2 dpf, czy lepiej rozłożyć to na dwa tankowania raz olej na 70l paliwa a przy następnym tankowaniu K2
Nie chcę dolewać ulepszaczy zawsze chcę tylko jednorazowo przeczyścić układ .
Co o tym sądzicie będę wdzięczny za porady

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: P405 » 28 paź 2015, o 19:46

Spokojnie możesz wlać razem, też tak robię. Z tym, że olej 2T leję co każde tankowanie.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Andrzej

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Andrzej » 1 lis 2015, o 11:15

http://allegro.pl/liqui-moly-2t-nr-kata ... 78503.html
czy o taki olej chodzi półsyntetyczny dawkowanie 150-250ml/50-70L zbiornik
na forach niemieckich każda taxi dolewa mercedesy, bmw. Brak przeciwwskazań a przebiegi bez remontu silnika po 400-500 000km. Stosowanie LM 2T głównie polepsza smarność i wypalanie nieczystości

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: P405 » 1 lis 2015, o 13:01

Tak, to ten. Masz jeszcze elf 2HP Eco, Ravenol 2T scoter.

Wysłano z Xperia.

Andrzej

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Andrzej » 1 lis 2015, o 14:22

to który najlepiej, czy sugerować się ceną.
P405 piszesz że stosujesz przy każdym tankowaniu czy odczułeś jakieś polepszenia co do pracy silnika.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: P405 » 1 lis 2015, o 16:42

Ja stosuję już któryś rok. Na pewno silnik chodzi trochę ciszej, bardziej miękko. Wtryski i cały układ wtryskowy są w dobrej kondycji. Jaki jest plus to najlepiej zobaczyć korekcję wtrysków jaka jest obecnie, a jaka będzie po wyjechaniu kilku zbiorników. Nawet mój stary peugeot z przebiegiem 193 tysięcy i jazdą od paru lat na 2T ma idealne wtryski. Ja obecnie do insigni leję monzol 5c stworzony przez Niemca jako idealny środek do smarowania układu wtryskowego i odciażania dpf.

Wysłano z Xperia.

juras1976
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:30
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: juras1976 » 9 lis 2015, o 18:43

Mogę wlać takie cuś do swojej isi OLEJ CASTROL EDGE 5W30 504.00 507.00 C3 4L ? Mogę kupić za grosze dlatego pytam ;)

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: P405 » 9 lis 2015, o 21:12

Jak jest C3 to znaczy, że jest niskopopiołowy czyli można ;)

Wysłano z Xperia.

juras1976
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:30
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: juras1976 » 10 lis 2015, o 12:43

Dzięki za odp ;)

blade2

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: blade2 » 14 lis 2015, o 18:34

Czy ktoś z was ma zalany olej eneos premium hyper 5w/30, piszą ze to pełny syntetyk, jak się on ma np do milersa ?

mara45

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: mara45 » 9 gru 2015, o 17:20

Panowie jaka pojemność kupujecie liqui moly bo widziałem w sklepie 300 ml i 500 mil i nie wiem jaka pojemność wybrać

Andrzej

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Andrzej » 9 gru 2015, o 18:16

Ja kupiłem 1l na Allegro

mara45

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: mara45 » 9 gru 2015, o 19:40

I cały 1litr wlales? To może ktoś mi wyjaśni ile się wlewa do silnika płukania?
Ostatnio zmieniony 9 gru 2015, o 19:46 przez mara45, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrzej

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Andrzej » 9 gru 2015, o 19:45

Nie, kupiłem strzykawkę 100ml na jej końcu zamontowałem wężyk 20 cm i przed tankowaniem pobieram strzykawką olej i wlewam do baku. Po przejechaniu 900km stwierdzam że silnik chodzi ciszej.

mara45

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: mara45 » 9 gru 2015, o 19:48

Źle się zrozumieliśmy mi chodzi o płukanie silnika

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: P405 » 9 gru 2015, o 19:58

Ale ten sam środek? Przeważnie opakowanie jest do użycia na jeden raz.

Wysłano z Xperia.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”