--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

inmar
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 wrz 2017, o 07:57
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Postawił piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: inmar » 28 gru 2017, o 17:06

Odruchowo zawsze gaszę na wciśniętym sprzęgle,coś kiedyś mi świta,że tak trzeba robić.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: Bartol » 28 gru 2017, o 17:34


inmar
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 wrz 2017, o 07:57
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Postawił piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: inmar » 30 gru 2017, o 10:36

I pewnie to mi świtało.

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: zubek » 30 gru 2017, o 13:24

norbi333 pisze:Jednak współczuję Wam posiadania auta
Dołączam się :)
- gaś na sprzęgle,
- po odpaleniu ni jedź dopóki się nie rozgrzeje,
- jedź na autostradę żeby dpf wypalić,
- zmieniaj olej i filtry co najmniej dwa razy częściej niż zaleca producent - oczywiście im droższe tym lepsze,
- dolewaj cudownych specyfików do oleju i paliwa (oczywiście paliwo premium),
- wymieniaj 4 świece jak skończy się jedna (analogicznie 2 żarówki),
- ładuj akumulator nawet jak nie jest rozładowany,
- sprawdzaj ciśnienie w oponach przy każdym tankowaniu,

jeszcze jakieś propozycje?

Qsy

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: Qsy » 30 gru 2017, o 13:48

- sprawdź poziom oleju przed każdym odpaleniem;-)

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: takisobie » 30 gru 2017, o 13:48

i tylko tyle zubek :D :D :D

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: Bartol » 30 gru 2017, o 14:05

zubek pisze: po odpaleniu ni jedź dopóki się nie rozgrzeje
To wymyśliłeś sam? :o :lol:

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: zubek » 30 gru 2017, o 23:49

Jak sam jak nie sam ;) - niektórzy zalecają (szczególnie w zimie) rozgrzać silnik przed ruszeniem.
Zapomniałem o jeszcze jednym bardzo ważnym punkcie:
- chłodź turbinę przed zgaszeniem auta - zawsze, nawet po przejechaniu 5 km wokół komina.
Na różnych forach pojawiają się też pytania: co zrobić w aucie przed długą (np 1500km do CRO :lol: ) podróżą.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 26 razy

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: Bartol » 31 gru 2017, o 00:04

Tak naprawdę, tych czynności nie jest tak dużo, biorąc pod uwagę zaawansowany technologicznie samochód jakim jest Insignia :D
Podchodząc do tematu w ten sposób to przy użytkowaniu taczki również znalazło by się kilka punktów :D
zubek, próbujesz? na pewno coś znajdziesz :D ;)

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: norbi333 » 31 gru 2017, o 00:33

Przed wyjazdem koniecznie olej 5w 40 albo i lepiej.Do tego bateria dodatków, a na koniec inne auto, bo i tak w Oplu padną panewki :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem

Post autor: Igorwlkp » 31 gru 2017, o 01:07

Ja na pewno przed zapodaniem biegu wyciskam hamulec :D

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”