--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuGaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem
-
inmar
- Użytkownik
- Posty: 258
- Rejestracja: 16 wrz 2017, o 07:57
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Jastrzębie Zdrój
- Postawił piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem
Odruchowo zawsze gaszę na wciśniętym sprzęgle,coś kiedyś mi świta,że tak trzeba robić.
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem
Dołączam sięnorbi333 pisze:Jednak współczuję Wam posiadania auta
- gaś na sprzęgle,
- po odpaleniu ni jedź dopóki się nie rozgrzeje,
- jedź na autostradę żeby dpf wypalić,
- zmieniaj olej i filtry co najmniej dwa razy częściej niż zaleca producent - oczywiście im droższe tym lepsze,
- dolewaj cudownych specyfików do oleju i paliwa (oczywiście paliwo premium),
- wymieniaj 4 świece jak skończy się jedna (analogicznie 2 żarówki),
- ładuj akumulator nawet jak nie jest rozładowany,
- sprawdzaj ciśnienie w oponach przy każdym tankowaniu,
jeszcze jakieś propozycje?
-
Qsy
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem
To wymyśliłeś sam?zubek pisze: po odpaleniu ni jedź dopóki się nie rozgrzeje
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem
Jak sam jak nie sam
- niektórzy zalecają (szczególnie w zimie) rozgrzać silnik przed ruszeniem.
Zapomniałem o jeszcze jednym bardzo ważnym punkcie:
- chłodź turbinę przed zgaszeniem auta - zawsze, nawet po przejechaniu 5 km wokół komina.
Na różnych forach pojawiają się też pytania: co zrobić w aucie przed długą (np 1500km do CRO
) podróżą.
Zapomniałem o jeszcze jednym bardzo ważnym punkcie:
- chłodź turbinę przed zgaszeniem auta - zawsze, nawet po przejechaniu 5 km wokół komina.
Na różnych forach pojawiają się też pytania: co zrobić w aucie przed długą (np 1500km do CRO
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem
Tak naprawdę, tych czynności nie jest tak dużo, biorąc pod uwagę zaawansowany technologicznie samochód jakim jest Insignia
Podchodząc do tematu w ten sposób to przy użytkowaniu taczki również znalazło by się kilka punktów
zubek, próbujesz? na pewno coś znajdziesz

Podchodząc do tematu w ten sposób to przy użytkowaniu taczki również znalazło by się kilka punktów
zubek, próbujesz? na pewno coś znajdziesz
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem
Przed wyjazdem koniecznie olej 5w 40 albo i lepiej.Do tego bateria dodatków, a na koniec inne auto, bo i tak w Oplu padną panewki


