--------------------------
----------------------------------
-------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku Obrazek

Ubywający płyn chłodniczy A28NET

ODPOWIEDZ
Marcinello12
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2019
Miasto: Węgrów

Ubywający płyn chłodniczy A28NET

Post autor: Marcinello12 » 3 lis 2019, o 17:34

Witam forumowiczów. W moim Oplu następuje taki problem, że ubywał płyn chłodniczy co jakiś czas w zbiorniku tak do dna i nie więcej. Miesiąc temu zaprowadziłem auto do mechanika z obawą że może być to uszczelka pod głowicą ale jadna rzecz mnie uspokajała że jak przegonię auto na drodze to nawet z zamkniętej maski czuć takie spalone borygo to na pewno jakiś wyciek. Mechanik szukał wycieku nie znalazł zrobił test na uszczelkę i wszystko dobrze. Stwierdził że na pewno to korek i wymienił go.
Po miesiącu jazdy z zadowoloną michą wyskoczył komunikat o niskim poziomie płynu. To doczekałem do rana żeby auto było zimniutkie i paczam Deja vu (derzawi ;D) stan płynu był około centymetra nad dnem zbiornika to dolewam. Wyjechałem za bramę ku zdziwieniu wyskoczył mi ten sam komunikat. Nie ma płynu w ciągu przejechania parę metrów Ponowie czy to może być winny zbiornik? Ja już sam nwm mam zamiar go zaprowadzić do mecha ale najpierw chcę dowiedzieć się waszej opinii i z waszą pomocą nakierowac mechanika do prawidłowej diagnozy. Naprawdę każda informacja będzie przydatna. Chylę głowę po same kule :D Pozdrawiam

norbi333
Zapaleniec
Auto: Biturbo 4x4,2.0T 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Ubywający płyn chłodniczy A28NET

Post autor: norbi333 » 3 lis 2019, o 19:54

Sprawdź zbiorniczek.Częsta przypadłość,ze puszczał na zgrzewach. Przerabiałem to w 2,8 T oraz w astrze J

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”